הצלחה נוספת למשאית שנוסעת בכוחות עצמה • HWzone
טכנולוגיה

הצלחה נוספת למשאית שנוסעת בכוחות עצמה

חברה בת של השלימה משלוח אוטונומי ראשון של 50 אלף פחיות אלכוהוליות, בדרך למהפכה של ממש בעולם ההובלות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בבוקר ה-20 באוקטובר הגיעה לעיר קולורדו ספרינגס שבארה"ב משאית, שהובילה משלוח של 50 אלף פחיות בירה. כל משלוח אחר של פחיות לא היה מעורר תשומת לב מיוחדת, אך הפעם הוא נעשה על ידי משאית אוטונומית. המשאית נסעה לאורך כ-190 ק"מ במשך קרוב לשעתיים. במהלך הנסיעה שהה במושב האחורי של המשאית נהג, שתפקידו, בין השאר, היה לפקח על הנסיעה במקרה של תקלה. חשוב לציין שלא כל מסלול הנסיעה בוצע באופן אוטונומי. בעת הנסיעה העירונית שלט הנהג במשאית בדרך המסורתית.  המשאית נסעה באופן אוטונומי רק בדרך המהירה שבין הערים במהירות ממוצעת של כ-90 קמ"ש. ניידת של משטרת קולורדו עקבה אחרי המשאית במשך כל זמן הנסיעה האוטונומית.

המשאית האוטונומית של OTTO
המשאית האוטונומית של OTTO מובילה בירה Budweiser

המשאית האוטונומית פותחה על ידי חברת OTTO האמריקאית. אחד ממקימי החברה הוא ליאור רון, מהנדס ישראלי  בוגר הטכניון ובעברו עובד Google. חברת OTTO נרכשה לאחרונה על ידי חברת Uber בעסקה שעלותה כ-680 מיליוני דולר. בראיון לאתר The Verge ציין רון כי חברת OTTO  אינה מפתחת את המשאיות עצמן אלא ערכות חומרה המותאמות לדגמי משאיות קיימים. המשאית שהובילה את משלוח הבירה כללה שתי מצלמות לזיהוי הנתיב, חיישן לייזר (LIDAR) למדידת מרחק ויצירת הדמיית סביבה תלת מימדית, שתי מערכות מכ"מ קדמיות לאיתור מכשולים וכלי רכב אחרים וכן מקלט . לפני ביצוע המשלוח ביצעה החברה נסיעות הלוך ושוב בין נקודת המוצא לנקודת היעד כדי למפות את המסלול.

פחית באדווייזר
אחת מ-50 אלף פחיות Budweiser. על כל פחית הודפס לוגו המשאית לכבוד האירוע

לדברי רון, משאיות אוטונומיות יסייעו לצמצם את מקרי המוות בתאונות, אשר ברובן מתרחשות בגלל הגורם האנושי. משאית אוטונומית תאפשר גם הוזלת עלויות ביטוח ואף תחסוך בהוצאות דלק. בשלב זה מחייב החוק בארה"ב נוכחות אדם במשאית לאורך כל זמן הנסיעה, אך לדברי רון הנהג יוכל להירדם במהלך הנסיעה אם יתעייף, וייתכן שאף בעתיד לא יהיה עוד כל צורך בשהותו הפיזית בתוך כלי הרכב.


תגיות
Back to top button
Close
Close