מהפכת הנהיגה האוטונומית של טסלה מתחילה עכשיו

יצרנית הרכבים החשמליים מנחיתה עוד פצצה על השוק: מהיום, כל שנמכר כולל את החומרה הנדרשת בכדי לנסוע ללא התערבות אדם באופן מוחלט

במהלך החודשים האחרונים נשמע שהתוכנית השאפתנית של חברת טסלה (Tesla, מבית היזם הנודע אלון מאסק) להפעלתן של מכוניות חשמליות בעלות יכולות ניהוג אוטונומי אינה מתקדמת באופן מוצלח במיוחד – עם דיווחים על מספר תאונות חמורות שהתרחשו בעת שנהגים השתמשו במערכת ועל כוונה לחקור את המקרים באופן ממשלתי, שהביאו לבסוף גם לפרידה מתוקשרת של היצרנית מחיישניה של חברת מובילאיי הישראלית ומעבר להתבססות על יותר טכנולוגיות מכ"מ ופחות עיבוד ויזואלי.


אם חשבתם שכל זה ישפיע לרעה על התקדמותה של החברה, חשבו שוב – בטסלה מדגימים את ההיפך המוחלט, ומצהירים כי מרגע זה ממש כל דגם של החברה שיורד מפס הייצור, ה-Model S, ה-Model X וגם דגמי ה-Model 3 העתידיים המוזלים, כולם יכילו את החומרה הדרושה על מנת לתמוך לא רק בנהיגה האוטונומית למחצה שמוכרת לנו כיום, אלא בנהיגה אוטונומית מלאה, מתחילתה ועד סופה.

מערך החיישנים המעודכן של טסלה - הדבר הגדול שלו כולנו חיכינו?
מערך החיישנים המעודכן של טסלה – מה שיפתור את בעיות הבטיחות ואת הפקקים בכבישי העולם?

המערך המעודכן של טסלה כולל 8 מצלמות מתקדמות שמקיפות את הרכבים מכל צדדיהם ומאפשרות לקלוט אובייקטים במרחקים של עד 250 מטרים, 12 חיישנים על-קוליים לזיהוי עצמים קשים ורכים באופן מדוייק עוד יותר במרחק כפול מבעבר (כ-16 מטרים) וגם מכ"ם קדמי שמבטיח חישה מתקדמת גם בתנאי מזג אוויר מתאגרים. והסוד הגדול? כל הציוד הזה מתחבר ומעובד דרך פלטפורמת ה-Drive PX2 החדשנית והעוצמתית של , 'מחשב על לרכב שלכם', שמעניקה את הזריזות הנדרשת לפעולה ללא מגע יד אדם כלל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הישג גדול מאוד עבור NVIDIA
הישג גדול מאוד עבור NVIDIA

טרם ידוע מתי תהיה לטסלה האפשרות המעשית לאפשר לרכביה יכולת ניהוג אוטונומית מלאה, כאשר בחברה אף מצהירים כי רכבים המצויידים בחומרה החדשה לא יתמכו בתחילת הדרך בבלימה אוטומטית או בבקרת שיוט אקטיבית עם יכולת מעבר בין נתיבים (שכן קיימות במכוניות הטסלה שכבר נמצאות על הכבישים), בזמן שיכולות אלה ילוטשו ויותאמו באופן מיטבי למערכות ולחיישנים המעודכנים. עם זאת, כשסוף סוף יגיע היום בו נהיגה אוטונומית תהפוך לאפשרות רשמית ואמיתית – טסלה כבר תהיה שם בכדי לדחוף את התחום קדימה באופן משמעותי עם תמיכה רחבה במוצריה. שאפו.

txp4

האם החזון לפי מכוניות שלא זקוקות לנהג יהפכו למציאות עד לסוף העשור בדרכו להתגשם? האם אתם מברכים על כך, או דווקא חוששים מאוד מהסיכונים הפוטנציאליים? בואו לשתף אותנו בתגובות.