חסר תקדים ומדהים: Doom 2 פועל בתוך מקש מקלדת בודד • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםטכנולוגיהכתבות נבחרותוידאו

חסר תקדים ומדהים: Doom 2 פועל בתוך מקש מקלדת בודד

זה לקח הרבה שנים, אבל מקלדת ה-Optimus Maximus הייחודית חוזרת אלינו מהעבר עם עוד שיא מפתיע שגורם גם ל-Touch Bar של להחוויר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


רק לפני כמה שבועות ראינו את המשחק Doom כובש עוד חזית של היקום הטכנולוגי – ופועל בהתבסס על פאנל ה-Touch Bar המיוחד במחשבי ה-MacBook Pro החדשים של . בערך. כעת, מכשיר נוסף מצטרף אל מועדון ה'יכול להריץ את Doom' היוקרתי – והוא דווקא מגיע אלינו מהעבר.

אי שם בשנת 2007, כשטכנולוגיית מסכי ה-OLED עוד נחשבה למיסטיקה עתידנית, הגיח משום מקום סטודיו העיצוב הרוסי Art.Lebedev והשיק את ה-Optimus Maximus, שהיא כנראה המקלדת המיוחדת והמתקדמת ביותר שנוצרה מאז ועד היום: מקלדת בה כל 113 המקשים הם למעשה יחידות תצוגה זעירות מבוססות טכנולוגיית ברזולוציית 48×48 פיקסלים כל אחת, אשר יחד עם תוכנה ייעודית ניתנו להתאמה אישית בפעולתם ובתצוגתם בכל זמן נתון.

מקלדת ה-Optimus Maximus עושה קאמבק מפתיע
מקלדת ה-Optimus Maximus עושה קאמבק מפתיע

מקלדת שכזו היוותה הגשמת חלום לכל משתמש שאוהב את הקונספט של כפתורי מאקרו מתקדמים, אך הטכנולוגיה המתקדמת והבלתי רגיל באה עם תג מחיר תואם – יותר מ-1,500 דולר ליחידה, עבור כמה מאות יחידות בלבד מה-Maximus שנוצרו במהלך השנים.

opti2
ידענו שאפשר לעשות הרבה עם עורך המקשים הייעודי של המקלדת – וכעת מסתבר שאפשר לעשות איתה עוד הרבה יותר

כעת, משתמש שמפעיל ערוץ העונה לשם Radioactive Channel עשה את המתבקש כבר מזמן – והצליח להפעיל בהצלחה את המשחק 2 בתוך המסך הזעיר שבאחד מכפתורי המקלדת (שכבר הפכה לפריט אספנים נדיר), הישג שממחיש היטב את היכולות שלה ואת העובדה כי הקדימה את זמנה משמעותית כשהושקה במקור.

המשחק רץ בקצב די איטי בכפתור בעל 2,304 הפיקסלים, כנראה בשל שילוב בין רכיב בסיסי, מיקרו בקר בסיסי וקצב רענון נמוך שמוגדר עבור המקלדת (אחרי הכל, ה-Maximus לא ממש נועדה להרצת תכנים בתוך כפתוריה) – אבל נראה כי מדובר בכל זאת ביישום מעשי יותר מזה שראינו בפאנל ה-Touch Bar המלבני, כך שמדובר כאן בתוספת ראויה בהחלט למועדון המכשירים שמסוגלים להריץ את , כנגד כל הסיכויים.

היורשת של ה-Maximus, מקלדת ה-Optimus Popularis הקומפקטית יותר (שכוללת גם פס תצוגה בסגנון דומה ל-Touch Bar של אפל, רק בלי המגע) שהוצגה בשנת 2011 נמכרת גם היום בעבור 1,500 דולר
היורשת של ה-Maximus, מקלדת ה-Optimus Popularis הקומפקטית יותר (שכוללת גם פס תצוגה בסגנון דומה ל-Touch Bar של , רק בלי המגע) שהוצגה בשנת 2011 נמכרת גם היום בעבור 1,500 דולר

האם אי פעם נזכה לראות מקלדות עם כפתורי-מסך שכאלה הופכות לגימיק חדש ופופולרי בעולם הציוד ההיקפי המתקדם? אנחנו בהחלט לא נתנגד להחזיק לכך אצבעות, כי זה נראה ומרגיש מדליק מאוד.

רוצים לנסות ולנחש איזה מכשיר מוזר נוסף יציג יכולת להפעיל את דום? אתם מוזמנים לעשות זאת בתגובות
רוצים לנסות ולנחש איזה מכשיר מוזר נוסף יציג יכולת להפעיל את דום? אתם מוזמנים לעשות זאת בתגובות


תגיות

25 תגובות

  1. במשפט: "מקלדת בה כל 113 המקשים הם למעשה יחידות תצוגה זעירות מבוססות טכנולוגיית OLED ברזולוציית 48×48 פיקסלים כל אחד" יש לכתוב "כל אחת" משום שהמילה "יחידות תצוגה" היא בנקבה.

  2. הצליחו לגרום לדום לרוץ ברזולוציה נמוכה יותר מהרזולוציה הסופר נמוכה שהוא רק בה מלחתחילה P:

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close