יעלה פחות מ-3000 דולר? אסוס עשויה להציע מתחרה ל-HoloLens • HWzone
טכנולוגיה

יעלה פחות מ-3000 דולר? אסוס עשויה להציע מתחרה ל-HoloLens

לאחר שגילינו כי הגירסה הראשונה למשקפי המציאות הרבודה של תציע מרחב תצוגה מצומצם בלבד ותעלה סכום עתק, יתכן שליצרנית הטאיוואנית תהיה אלטרנטיבה מעניינת לספק לנו

נתחיל בכך שנאמר כי טכנולוגיית ה-HoloLens של היא מדהימה – אולי אפילו יותר משלל טכנולוגיות המציאות המדומה שמסתמנות כפופולריות הרבה יותר. היכולת להפוך את העולם שאנו רואים סביבנו לדיגיטלי ואינטרקטיבי בזמן אמת היא בעלת פוטנציאל אדיר, וללא הצורך "להתנתק" מן העולם האמיתי באופן מלא כמו בטכנולוגיה המתחרה היא כנראה ישימה יותר לטווח הארוך.

עם כל זאת, אי אפשר להתווכח על כך שאותה טכנולוגיית מציאות רבודה עדיין לא ממש מוכנה לעולם המסחרי באופן מלא. משקפי הגוגל גלאס נכנסו לתקופת צינון, ואילו משקפי ה-HoloLens המשוכללים מבית אומנם מיועדים להגיע לשוק במהלך השנה הבאה – אך יעשו זאת עם זווית (או טווח) תצוגה קטן יחסית, ועם תג מחיר מאסיבי של 3,000 דולר אשר יהפוך אותם מיידית למוצר נישתי ביותר (בעיקר למי שמעוניינים לפתח עבור הטכנולוגיה הצומחת), אשר יקר בסדר גודל ממוצרי המציאות המדומה המקבילים.

ashl1

ובכל זאת – יכול להיות שעוד יש תקווה. לפי מידע חדש נראה כי יושב הראש האגדי של אסוס מעוניין להיכנס אל עולם המציאות הרבודה, ונמצא בשיחות ומשא ומתן עם נציגיה של בכדי לעשות זאת.

אסוס יעשו לנו הוזלה טכנולוגית?
יעשו לנו הוזלה טכנולוגית?

מוקדם מאוד לדבר על המוצר אותו עשויה אסוס להציע וחלון הזמנים שבו יוצע לציבור, אם יוצע, אך השוואה בסיסית בין המוצרים הצרכניים של לאלו של אסוס מפיחה בנו תקווה שבאסוס יוכלו (ובעיקר ירצו) להציע מוצר במחיר עממי יותר, שיוכל בסופו של דבר לדרבן לירידת מחירים גם אצל עצמה ויצרניות אחרות שכנראה יחלו להתחרות בתחום עם הבשלתו ההדרגתית.

https://www.youtube.com/watch?v=DTUihQZeg90

תזכורת – ההדגמות של ה- הן מרהיבות בהחלט, אך ראוי לזכור שבפועל המשתמש יראה את העולם הדיגיטלי הנהדר הזה רק דרך צוהר מצומצם יחסית, לפחות בדגם הראשון של המשקפיים

מהי טכנולוגיית העתיד לטעמכם – מציאות רבודה, , או אף אחת מהן? ספרו לנו בתגובות.

קישורים נוספים

תגיות

תגובה אחת

  1. ברור מציאות מדומה! 300$<3000$ השאלה היא רק איזה חומרה נצטרך בשביל להפעיל משחקים ככה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close