זעם קטלני: הפסיד בטורניר הגיימינג – והחל לרצוח

אירוע חריג בנוף הגיימינג התחרותי בארצות הברית יטיל צל על התעשייה כולה?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


טורניר צנוע של גיימינג תחרותי בג׳קסונוויל פלורידה הפך ברגע למוקד העניין של רוב גופי התקשורת – לאחר ששחקן בשם דיוויד כץ שזעם על ההפסד שלו בתחרות של כותר הפוטבול Madden החליט לשלוף את נשקו ולירות לכל עבר. הוא רצח שני אנשים ופצע עוד 11 – לפני שכיוון את האקדח אל ראשו והתאבד.


כץ בן ה-24 השתמש בכינויים Bread ו-RavensChamp במסגרת המשחקים שלו בסדרת הספורט הפופולרית של EA Games, ואף זכה לפני זמן מה בטורניר אחר בסכום נאה של 10,000 דולר, אך שום דבר לא באמת הכין את הקרקע למה שקרה לאחר מכן – כאשר העובדה שהאירוע הועבר בכמה וכמה שידורים מקוונים בזמן אמת שתיעדו את הירי ואת הנפגעים רק הופכת את הסיפור למזעזע יותר.

דיוויד כץ (מימין) בשנה שעברה, כשזכה בטורניר ה-Buffalo Bills והיה נראה בדרכו להפוך למקצוען לגיטימי בתחומו

התוצאות הטראגיות של "זעם הגיימינג" הזה, תופעה שמוכרת כנראה כמעט לכל חובב משחקים (עם היקף ותוצאות חמורות הרבה פחות, כמובן), נמצאות כעת במרכז הבמה של המדיה בצפון אמריקה וגם במדינות רבות נוספות – ועלולות לשמש בתור עוד כלי לניגוח התעשייה הדוהרת של ה-eSports על כל רבדיו ואלו שאוהבים ועוסקים בו.

המבנה בו התרחש טורניר ה-Madden הרשמי בג׳קסונוויל – ואז גם מסע ההרג שהועבר בשידור חי ומצמרר לחלק מהגולשים

האם אירוע הירי הזה, שמצטרף כידוע לעוד עשרות אירועים אשר התרחשו בארצות הברית רק במהלך השנה האחרונה (רובם ללא שום קשר לגיימרים, כמובן), תדרבן יוזמות לשינוי כלשהו בזמינות הנשק במדינה – או רק תביא להצגת של עולם הגיימינג ובייחוד משחקים בעלי מוטיבים אלימים באור שלילי בידי גורמים בעלי אג׳נדות בנושא? נמשיך לעקוב ולעדכן.