adplus-dvertising

הרכב האוטונומי המשודרג של פורד מסווה בהצלחה את הטכנולוגיה המתקדמת שלו

ענקית הרכב האמריקאית מציגה את ההתפתחות החדשה בנסיונותיה ליצור עתיד בו אין שום צורך בנהגים אנושיים

עם כל הכבוד לטסלה (Tesla) אשר הפכה כבר לנערת הפוסטר הרשמית עבור הטכנולוגיה, ישנן לא מעט יצרניות רכבים נוספות בשוק שעומלות בימים אלה ממש על יכולות ניהוג אוטונומיות מתקדמות עבור מוצרי העתיד שלהן, שאולי עדיין לא בשלים כמו ההצעה מאלון מאסק וחבריו – אבל מאופיינים בשאיפות גדולות וגבוהות לא פחות, ואולי גם יותר.

אחת מהחברות שמשקיעות משאבים רבים בעולם הרכבים האוטונומיים בתקופה זו היא פורד, שחולמת להפוך את מכונית ה-Ford Fusion ההיברידית הנטענת (Plug-in hybrid) לפלטפורמה האולטימטיבית בתחום – כרכב שמבצע את כל שלבי נסיעתו באופן עצמאי לחלוטין, לא רק עבור רוכשים אישיים אלא גם לשירותי הסעות מקבילים ל-Uber ו-Lyft, בלי נהגים כלל. דמיינו לעצמכם את סצינת המונית המפורסמת מהסרט 'זכרון גורלי' בכיכובו של ארנולד שוורצנגר – וכנראה שלא תהיו רחוקים מהחזון של החברה לטווח הארוך.

ff1

הדור הראשון של ה-Ford Fusion האוטונומית נראה כי רכב שהצמיח לעצמו קרניים - ואילו הדור החדש פשוט נראה כמו רכב שנמצא בדרך לטיול, או לאיקאה
הדור הראשון של ה-Ford Fusion האוטונומית נראה כי רכב שהצמיח לעצמו קרניים – ואילו הדור החדש פשוט נראה כמו רכב שנמצא בדרך לטיול, או לאיקאה

אחרי קרוב לשלוש שנים של בדיקות ונסיעות מבחן בכמה מיקומים שונים בארצות הברית (אריזונה, קליפורניה ומישיגן), בפורד חשפו את הדור השני של הרכב האוטונומי, אשר מציע לא רק יחידת עיבוד מרכזית מתקדמת יותר שאמורה להעניק פעולה אמינה יותר, זריזה יותר ובמרחקים משופרים, בין היתר תודות פיתוחים של חברת SAIPS הישראלית אותה רכשה –  אלא גם מראה חזותי שקרוב הרבה יותר לזה של רכב מסחרי מעשי, כשרוב המצלמות, מכ"מי הרדיו ומכ"מי הלייזר שעליהם הוא מתבסס מאוכלסים באופן חכם במתקון על הגג (בתוספת לעוד שתי יחידות שממוקמות מעל למראות הכלי).

https://www.youtube.com/watch?v=6QJeaK7U87o

החזון של פורד לאוטונומיות ברמה 5 של איגוד מהנדסי הרכבים (SAE), הרמה הגבוהה ביותר שבה לנהג האנושי למעשה אין אפשרות להתערבות בניהוג הרכב כלל, במכונית שבה יתכן שכלל לא יהיה הגה, מוט הילוכים ודוושות, עדיין נמצא במרחק מה מאיתנו – עם תכנון להשקה מסחרית רק אי שם בשנת 2021. עם זאת, בחברה ממשיכים לפעול במהירות בהכנותיהם, עם תכנון להריץ לא פחות מ-90 רכבי דור חדש אוטונומיים בכבישים בשנת 2017, בהשוואה לכ-30 רכבי דור ראשון שפעלו במהלך השנה החולפת.

ההבטחה הכי גדולה לאוטונומיות מלאה ומוחלטת כבר בעוד כמה שנים
ההבטחה הכי גדולה לאוטונומיות מלאה ומוחלטת כבר בעוד כמה שנים

בקיצור, אם חשבתם שכל מה שראינו בעולם הרכב בשנה ובשנתיים האחרונות זה מרשים וחדשני – צפויות לכם (ולכולנו) עוד הרבה הפתעות מעניינות בשנים הקרובות, ואם אתם חולמים כבר עכשיו על הרגע שבו תוכלו להיכנס אל כסא הנהג ברכב ופשוט לנמנם או לקרוא עיתון בדרך לעבודה, דעו לכם שזה עשוי לקרות כבר במהלך העשור הבא.

 1. חביתוש

  השקיעו עשרות מיליונים במכונית ועשו סרט מושקע, אבל לא יכלו לזרוק לפח את כוס הקפה החד פעמית המעוכה שהשאיר העובד בין השרתים בשניה 11 בערך? רק שלא יהיו פיספוסים כאלה גם בנהג האוטומטי שלהם כשבאה רכבת מימין, זה לא משדר מסר של איכות ואמינות לנהג הדואג…

  15/01/2017 בשעה 20:08
 2. yw1971

  שישאירו את ההגה, אבל שלא יהיה מחובר לכלום… רק כאילו.

  15/01/2017 בשעה 20:47
 3. Daniel Deri

  לא אוהב את זה, אין את התחושה והכיפיות שיש בנהיגה

  שישאירו את זה לתחבורה ציבורית

  15/01/2017 בשעה 21:44
 4. Sargon

  מה שמטריד אותי מי יישא באחריות כשמישהו יהרג ממכונית כזו?

  יהיה אפשר להרוג אנשים עם ווירוסים(של תוכנה) ואף בן אדם לא ישב בכלא…

  18/01/2017 בשעה 22:16