הסטרימינג של דיסני הושק אך כנראה לא יגיע לארץ, לפחות בשנה הקרובה • HWzone
טכנולוגיה

הסטרימינג של דיסני הושק אך כנראה לא יגיע לארץ, לפחות בשנה הקרובה

שירות Disney Plus הושק רשמית בצפון אמריקה עם תגובות חיוביות ברובן – אך נראה כי ענקית המדיה לא ממהרת להרחיב את הזמינות הבינלאומית שלו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לקוחות אמריקאית סובלים בימים אלו מכאב ראש לא קטן בכל הנוגע לתכני הסטרימינג שהם מעוניינים בהם, כשאל נטפליקס, TV Plus, HBO Max, Prime Video ו-Hulu מצטרפת גם פלטפורמת Disney Plus, כשהיא מצויידת בשילוב בין תכנים קלאסיים של אולפני הקולנוע הנודעים, תכנים מודרניים מהעולמות של מלחמת הכוכבים ומארוול ותכנים שהופקו וזמינים בלעדית בשירות הסטרימינג הזה – עם ביקורות ראשונות המעידות כי מדובר ברוב המקרים ביצירות איכותיות וראויות שעומדות היטב בציפיות מהן.

פלטפורמת Disney Plus הושקה רשמית ופומבית בארצות הברית, קנדה והולנד בלבד, במחיר של 7 דולר לחודש אחד או 70 דולר לשנה שלמה – כאשר השירות מאפשר גישה מארבעה מכשירים במקבילים לכל התכנים ובכל הרזולוציות כולל , משהו שזמין רק בגרסה היקרה ביותר של המתחרה נטפליקס (Netflix) במחיר חודשי של 16 דולר בארצות הברית, או 60 שקלים בארץ. מתכננת לנצל את יתרון המחיר שלה לעומת רוב המתחרות עד הסוף, ותציע חבילת 'טריפל' מוזלת עם מינוי לשירותי הסטרימינג של Hulu ושל ESPN Plus עבור חובבי הספורט במחיר חודשי משולב של 13 דולר – זהה למחיר חבילת הבסיס העדכני של נטפליקס בצפון אמריקה.

תוכנית ההתרחבות הרשמית מבית – היכן בדיוק נכנסת כאן לתמונה, אם בכלל?

למרות בעיות טכניות בלתי מבוטלות בשעות הראשונות לאחר פתיחת השירות, נראה כי אפשר לכנות את הזינוק של אל עולם התכנים המקוונים בתשלום בתור הצלחה – אך לצערנו, אנחנו כנראה לא נזכה לטעום ממנה ולבחון אותה בשנה הקרובה.

במסגרת ההשקה, אנשיה של חברת המדיה הענקית חלקו את תוכניות ההתרחבות של השירות בעתיד הקרוב – עם השקה באוסטרליה ובניו-זילנד בשבוע הבא, והשקה במספר מדינות גדולות במערב אירופה ב-31 במרץ 2020. השלב הבא יהיה השקה של השירות במזרח אירופה בחודש אוקטובר 2020, כאשר נראה כי זו ההזדמנות המעשית ביותר לקוות בה להשקה גם בארץ הקודש (גם אם זה לא ממש טבעי לטעון שישראל היא חלק מאירופה) – משום שההמשך כולל השקות באמריקה הלטינית ובמזרח הרחוק, ללא אזכור של המזרח התיכון בשלב זה.

ההתחלה הייתה עמוסה בבעיות חיבור עבור חלק מהצרכנים הטריים – אך נראה שככל שעוברים הימים המצב משתדרג ומשתפר

בהנחה שדיסני אכן לדבוק בתוכנית העסקית הנוכחית, נראה כי Disney Plus תוכל להיות בישראל בעוד כשנה מהיום – או רק אי שם אחרי שנת 2021 בתרחיש פחות אופטימי.

יש גם תוכניות צמיחה שאפתניות בהיקף התכנים שיהיו זמינים בפלטפורמה

יש אפשרות להתגבר על המגבלות הגיאוגרפיות ולקבל גישה אל תכני השירות באמצעות שימוש ב-VPN, אך אם לוקחים בחשבון כי במצב כזה כתוביות בעברית או דיבוב בעברית (עבור מגוון סרטי הילדים המצויירים מעשרות שנות פעילות עשירות של בתחום) לא יהיו זמינים כלל, כנראה שזו אפשרות שתקרוץ רק לחלק קטן יחסית מקהל היעד הכללי.

השירות המשולש של אימפריית המדיה מבית ינצח את המתחרות המבוססות? נחיה ונראה

רוצים לראות את Disney Plus פועל בארץ בקרוב, או שתסתפקו בהחלט בסטרימינג שכבר קיים במדינה מבית נציגות מקומיות או נציגות בינלאומיות כדוגמת נטפליקס ואמאזון? בואו לדבר על זה.


תגיות
Back to top button
Close
Close