ההברקה החדשה: ברכבים של פורד אפשר לשתות ולנהוג

יצרנית הרכבים פיתחה מערכת המאפשרת לשתות מים שמיוצרים ממקור קצת מפתיע – המזגן 

המים המתעבים על מזגני הרכב על פי רוב פשוט מטפטפים על הכביש כתוצר לוואי מיותר וחסר שימוש. כעת מפתחים בפורד מערכת שתאגור את המים הללו, תסנן אותם ותשאב אותם לברז הנמצא ליד מושב הנהג. המים יהיו באיכות של מי שתייה ויוכלו, כמובן, לשמש לצרכים נוספים, כמו היגיינה אישית וכדומה.


ברז מים לשתייה ברכב בלחיצת כפתור
ברז מים לשתייה ברכב בלחיצת כפתור

לדברי מהנדס פורד Doug Martin, הרעיון לבניית מאגר מי השתייה ברכב עלה בו בעת שקרא מאמר שסיפר על לוח מודעות בפרו, בו מותקנת מערכת המעבה את המים הנמצאים באויר ובכך מספקת מי שתייה לתושבים המנותקים ממערכת המים. על בסיס אותו עקרון תכנן המהנדס את המערכת ברכב כך שתאפשר לצרוך מי שתייה בזמן הנסיעה. בעת שהנהג לוחץ על כפתור המותקן בצד הברז, המערכת שואבת את המים מן המאגר ומעבירה אותם דרך מערכת סינון אל תא הנהג לשימוש אישי.

ברז לנוסעים בתא הנהג עם מים מסוננים מהמזגן
ברז לנוסעים בתא הנהג עם מים מסוננים מהמזגן

לדברי המהנדס Martin, היתרונות של המערכת שפיתח עשויים לתרום למדינות מתפתחות, בהן אין גישה מספקת למי שתייה. הוא גם ציין כי המערכת תאפשר להכניס אליה מים שאינם נקיים במידה מספקת ממקור חיצוני והמערכת תבצע את הסינון ותאפשר לשתות את המים לאחר שיעברו בה. למרות שבחזונו של המהנדס תרומתה העיקרית של המערכת היא במדינות מתפתחות, נראה שגם במדינות מתקדמות תוכל המערכת לשמש לנוחות הנהגים שבדרך מבלי שיהיה עליהם להביא מים מהבית או לקנותם בתחנת הדלק.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מערכת מי השתייה של פורד נמצאת עדיין בתהליכי . בינתיים לא ברור מתי היא תותקן בכלי הרכב שתייצר פורד או באילו מדינות תהיה זמינה.