בזק יוצאת במבצע: תשתית אינטרנט של 100 מגה ב-100 ש"ח

בזק מציגה מבצע חדש שמאפשר הצטרפות לתשתית ה-NGN שלה במהירות 100 מגה ובמחיר של 100 שקלים לחודש, למשך שנה. המבצע תקף עד סוף החודש בלבד
רק לפני מספר שבועות נודע כי חברת הוט החליטה לשדרג את מהירות הגלישה של הלקוחות שלה ללא תשלום לשנה שלמה, כשכעת נראה כי שוק האינטרנט הישראלי ממשיך לעבור תהפוכות דומות. המהלך שביצעה הוט לא מזמן הגיע בעקבות שדרוג מהירות שנקטה בזק עבור לקוחותיה מוקדם יותר השנה, מה שהסתכם בזינוק של 50% בקצב הגלישה הממוצע של משתמשיה.
כעת, נוקטת בזק מהלך משמעותי נוסף – ומאפשרת הנחה של יותר מ-30% על חבילת ה-100 מגה שלה. "רשת ה-NGN מאפשרת לנו לצאת במהלכים שמטרתם עידוד הלקוחות להצטרף לקצבי הגלישה הגבוהים. אנו עושים זאת באמצעות מגמה של הורדת מחירים ושדרוג יזום והמוני של קצבי הגלישה" אומר סמנכ"ל בזק רן גוראון, בהודעה שפרסמה החברה לעיתונות.
במסגרת המבצע, מלבד תשתית האינטרנט במהירות של עד 100 מגה, תציע בזק גם חבילת דקות שיחה לקווים ניידים ונייחים. עם זאת, מציינים בחברה כי ניתן לשדרג את קצב הגלישה בנפרד מבלי צורך או תלות לשדרג גם את חבילת הדקות. בנוסף לכך, מבהירה החברה כי המבצע (שזמין הן ללקוחות קיימים והן ללקוחות חדשים) הוא בתוקף רק עד סוף חודש מאי הנוכחי.

לא טלית שכולה תכלת
למרות שנראה כי מהמבצע של בזק נוטף טוב לב ורצון רב להתחשב בגולשים הישראלים, חשוב לציין כי לא מדובר כאן בטלית שכולה תכלת. ראשית, משתמשים שיהיו מעוניינים לעבור לבזק ומנויים כעת אצל חברת הוט המתחרה, יאלצו לשלם למעלה מ-150 שקלים רק עבור התקנת קו אינטרנט תואם בבית הלקוח. לכך מתווסף הצורך בהחלפת מודם שתומך במהירויות תעבורה גבוהות, דבר עליו גובה בזק גם כן מאות שקלים (בחלוקה לתשלומים רבים).
מלבד זאת ראוי לציין כי תשתית ה-NGN הנוכחית של החברה עדיין לא מאפשרת לה לספק את המהירות הגבוהה לכלל לקוחותיה אלא רק לחלק קטן מהם. סביר להניח כי השדרוג המדובר במסגרת המבצע הוא למהירות ההורדה בלבד, כשמהירות ההעלאה עשויה להשאר נמוכה. באותו הנושא, מציינים בחברה כי הם עדיין בשלבי הקמת תשתית ה-Fiber NGN אשר מבוססת על סיבים אופטיים, שתאפשר לה להיות ערוכה לאספקת רוחבי פס של למעלה מ-100 מגה.
הנושא שיותר שנוי במחלוקת בכל מה שנוגע למבצע של בזק הוא כמובן הצורך בשדרוג המהירות אצל הספקית, דבר שעשוי להפוך את המבצע עבור רבים ללא כל כך קורץ. הספקיות הגדולות (כגון נטוויז'ן) דורשות על שדרוג למהירות 100 מגה עשרות שקלים בחודש, מה שינפח משמעותית את התשלום החודשי עבור חבילת האינטרנט. עם זאת, ספקיות תחרותיות יותר כגון HOTnet ו-018 ישדרגו אתכם בסכומים נמוכים במיוחד שעשויים להסתכם בזיל הזול, מה שהופך את המבצע של בזק לכדאי – אם כי הדבר עלול להתבטא בכל מה שנוגע לחווית השימוש והשירות.