אל תישארו מאחור: שפצרו לחלונות 7 שלכם את הצורה

11 תגובות

תמיד חלמתם על שולחן עבודה משופצר, שימושי ושנראה פשוט נהדר? זה כבר לא חלום, כי במדריך הבא אנו נלמד אתכם כיצד להפוך את שולחן העבודה שלכם ליצירת אמנות של ממש

Pimp My 7
 
אנו בטוחים שגם לכם זה קרה. ישבתם בבית מול ה-YouTube וראיתם צילום מסך של איזה יפני שמסביר כיצד לפתור בעיה מסויימת במחשב. אחרי שהוא סגר את כל החלונות הפתוחים ברקע, הבחנתם בשולחן העבודה הכי אדיר שאי פעם ראיתם: עיצוב מושקע עם תפריטים מותאמים אישית, שעון ענק, נגן מובנה על השולחן עבודה, תחזית מזג האוויר ואפילו איזה קורא RSS.
 
תמיד שאלתם את עצמכם: "איך לעזאזל הם עושים את זה?" ובכן, זה לא כל כך מסובך, ובמדריך הבא נלמד כיצד לשפצר את החלונות שלכם, ולגרום לו להיראות כמו מינימום קוק-פיט במטוס קרב של .
התוכנות בהן נשתמש במדריך זה הינן חינמיות לגמרי, כאשר לרובן קיימות גירסאות פרימיום המאפשרות פיצ'רים נוספים ומעניינים שיכולים לפלפל לכם את שולחן העבודה אפילו עוד יותר.
לא הייתם רוצים ששולחן העבודה שלכם יראה ככה?
אז איך עושים את זה?
 
בראש ובראשונה, נתחיל עם ההבנה שה-Windows 7 שלכם, בכבודו ובעצמו, לא יכול לשפצר את עצמו, והדבר היחיד בו שקרוב לזה, זה אופציית ה-Gadgets המובנית שלו. למען האמת, הגאדג'טים האלה לא שימושיים במיוחד, ואולי היינו יכולים לקרוא להם "מגניבים" כשהיינו ילדים בני 14 עם שפם בר-מצווה.
היום, בשביל שה-Windows 7 שלכם ייראה מיליון דולר, חייבים ללכלך קצת את הידיים, לקרוע כמה זוגות נעליים, ולהוריד כמה קבצים, אין מה לעשות. ראשית, נוריד את התוכנה RainMeter מהקישור הבא ונתקין אותה על המחשב שלנו. ה-RainMeter היא מעין פלטפורמה נוחה למפתחי עיצובים לחלונות, ולכן – היא נוחה ופשוטה לשימוש. התוכנה מתאימה לחלונות בגרסאת ה-X86, אך עובדת גם עם גרסאת ה-64 ביט.
 
כפי שניתן לראות התוכנה מותקנת במהירות, ולאחר שההתקנה נסתיימה, נפתח את התוכנה דרך תפריט ה-Start, דבר שיוביל לטעינת עיצוב ברירת המחדל לשולחן העבודה שלנו.
מומלץ להוריד תחילה את החלון האמצעי (הוא ממש מציק), באמצעות לחיצה עליו עם המקש הימני של העכבר, ואז לבחור באפשרות "Unload Skin".
כעת, כשהתוכנה מותקנת, אפשר להתחיל להיות יצירתיים. ישנם אתרים רבים ברשת וקהילות מפתחים גדולות מאוד של ערכות נושא, עיצובים, וכמעט כל דבר שאפשר לחשוב לשים על שולחן העבודה.
 
מהשרת המרוחק, ישירות אל שולחן העבודה
 
ראשית, הורדנו מהאתר deviantart שעון מיוחד ואלגנטי לשולחן העבודה שלנו. הורדת הרכיבים למחשב, כפי שניתן לראות, מתבצעת באמצעות קובץ RAR, המכיל בתוכו את הקבצים הלוונטים. כאשר הורדת הקובץ נסתיימה, יש לפרוק את קובץ ה-RAR בתיקייה הייעודית לקבצים אלו של ה-RainMeter, המותקנת בדרך כלל בתוך "מסמכים" > RainMeter בתוך התיקיה Skins.
לאחר חילוץ הקבצים למקומם בתיקייה Skins, ניגש לממשק הניהול של RainMeter באמצעות לחיצה עם הלחצן הימני של העכבר על הצלמית הקטנה של RainMeter המופיעה בחלקו התחתון של המסך.
 
כעת, ניתן לראות שבממשק הניהול נתווספו הקבצים אותם של אותו השעון שהורדנו, ועכשיו נוכל להוסיפו לשולחן העבודה. פותחים את התיקייה ומוצאים שם שלושה תיקיות, אחת לכל צבע. ברגע שפותחים את אחת מהתיקיות, נמצא בפנים את קובץ ה-ini, עליו ניתן ללחוץ פעמיים ולהוסיפו אל שולחן העבודה.
כמו , רק על הדסקטופ
 
הדבר הבא אותו החלטנו להוסיף לשולחן העבודה, הוא ערכה של אייקונים קטנים. שוב, הורדנו את קובץ ה-RAR מהאתר, פרקנו אותו בתיקייה הייעודית של ה-RainMeter ונכנסנו לממשק הניהול של התוכנה.
שם, מצאנו עוד המון תיקיות, שבכל אחת מהן מצאנו אייקון מסויים. אחד מעוצב בדמות נגן ל-iTunes, אחד מציג חיווי על שימוש ב-CPU, אחד מציג את התאריך, וכו'.
לאלו מכם שחרדים לגבי שימוש התוכנה RainMeter, הרצה ברקע באופן קבוע על המחשב שלכם, במשאבים של המחשב שלכם לרבות כמות ה-RAM שהיא צורכת ואחוז ה-CPU  בו היא משתמשת – הרשו לנו להרגיע אתכם. התוכנה משתמשת במעט מאוד משאבים, ושקופה כמעט לגמרי למחשב שלכם, ולא מעמיסה עליו, כפי שניתן לראות בתמונה הבאה.

כעת, אחרי שהבנו כיצד עובד ה-RainMeter, כל משתמש יכול להחליט לעצמו איזה תוספות ועיצובים הוא בוחר לשולחן העבודה שלו. הרשת מוצפת בקהילות ענק המתעסקות בתחום, וחיפוש קטן בגוגל עם מילות המפתח: "Rain Meter Themes" או "Rain Meter Skins" יניב לכם המון תוצאות שימושיות, שם תוכלו למצוא עוד מגוון עיצובים לחלונות שלכם.
 
האתרים עליהם אנו ממליצים לכם, להורדת עיצובים, ערכות נושא, ווידג'טים וכדומה ל-RainMeter שלכם הם:
לסיכום, RainMeter היא בהחלט אחת התוכנות החשובות ביותר, כשמדברים על שיפצור של החלונות. היא מאפשרת להריץ עיצובים, ערכות נושא וכל מיני ווידג'טים בקלות, על גבי שולחן העבודה שלכם. ה-RainMeter בהחלט יודעת כיצד לגרום לשולחן העבודה להיראות מעניין ומלא חיים, וקהילת המפתחים והמעצבים שיש לתוכנה זו, היא אחת מהגדולות שיש בתחום זה.