אין סוף לטירוף: חבילות סלולר ללא הגבלה בחינם • HWzone
טכנולוגיה

אין סוף לטירוף: חבילות סלולר ללא הגבלה בחינם

חברת פלאפון וחברת רמי לוי תקשורת מנסות לחמם עוד קצת את השוק הרותח ממילא, ומציעות שלושה חודשים בחינם או בשקל בודד לחבילות הללא הגבלה שלהן. בקרוב גם באורנג', וכל השאר?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


החברות פלאפון ורמי לוי תקשורת לא נשארות אדישות לנוכח התחרות המתחממת בשוק הסלולר הישראלי, ויוצאות שתיהן היום במבצעי חודשים חינם (או בשקל), מבצע שהנהיגה לראשונה בארץ גולן טלקום. זאת לאחר המבצע המשותף של הוט מובייל והוט נט שהציעו אינטרנט ביתי וחבילת סלולר בלתי מוגבלת ב-9.90 ש"ח למשך ארבעה חודשים (ולאחר מכן 99 ש"ח), והמבצע של גולן טלקום במהלכו הציעה חבילות ללא הגבלה ב-49 ש"ח בלבד למשך שישה חודשים (ולאחר מכן 99 ש"ח).

פלאפון – מנסים למכור לנו עולם מושלם בחינם

המבצע של פלאפון שהתחיל היום (ד') וימשך 10 ימים בלבד מציע ללקוחות חדשים את חבילת ה-Unlimited של החברה הכוללת שיחות ומסרונים ללא הגבלה, וחבילת גלישה בנפח 1 או 3 ג'יגה בייטים. לאחר שלושת החודשים הראשונים המחיר ינסוק לכדי 99 ש"ח לחודש, או 119 ש"ח לחודש אם בחרתם בחבילת ה-3GB.

המבצע מוצע ללא התחייבות (בהתאם לחוק) וכולל גלישה במהירות 42Mb (והעלאה במהירות 5.76Mb), אך רק למשך שלושת החודשים הראשונים. לאחר מכן המהירות תרד ל-4Mb (ו-2Mb העלאה), אלא אם תבחרו לשלם עוד 14.90 ש"ח לחודש על מנת לשמור על המהירות הגבוהה.

המבצע יוצא כאמור ללקוחות חדשים בלבד, אך רק במוקדי השירות הטלפוניים ובמרכזי השירות. באתר האינטרנט של החברה לא תמצאו לו אזכור. ראוי גם לציין שחבילת ה-Unlimited של פלאפון איננה כוללת הודעות MMS או שיחות לחו"ל.

מיכאל גולן – אחת מדמויות המפתח במהפכת הסלולר והראשון בארץ להציע חודשים חינם

אם תהיתם, המחיר הממוצע לחודש ממנו תצטרכו להיפרד הוא 74.25 ש"ח לחבילה הגלישה המצומצמת, או 89.25 לחבילה הגלישה המורחבת.

ללא ספק פלאפון מכוונת את המבצע כנגד החברות החדשות, ובמיוחד כנגד גולן טלקום, החברה היחידה בשוק הסלולר שלא עומדת מאחורי גוף כלכלי איתן ועוצמתי. למרות שפלאפון היא החברה ממנה זולגת הכמות המועטה ביותר של לקוחות מבין שלוש החברות הוותיקות (30 אלף בחודש לעומת 50-60 אלף אצל פרטנר וסלקום), הלחץ מורגש היטב ואין ספק כי הייתה מעוניינת להעלים את השחקניות החדשות מהמשחק. יש גם לציין כי פלאפון היא הראשונה להציע קיצוני שכזה מבין שלושת החברות הגדולות, וסביר להניח כי גם הן יגיבו במבצעים משלהן בקרוב.

נתוני ההגירה בין החברות כפי שהוצגו באתר כלכליסט

גם רמי לוי, ממנו לא שמענו מזה זמן מה, יצא היום במבצע דומה, במסגרתו יוצע ללקוחות "סלולר בשקל" – מסלול האנלימיטד של החברה יוצע במחיר שקל בודד למשך שלושה חודשים, כאשר לאחר מכן הוא יעמוד על 88 ש"ח לחודש. כמו בפלאפון, גם כאן המבצע מיועד ללקוחות חדשים בלבד, והוא יהיה זמין החל ממחר (ה') באתר האינטרנט של החברה, והחל מיום ראשון גם במוקד הטלפוני, למשך תקופת זמן לא ידועה.

רמי לוי – האם אסטרטגיית ה"עוף בשקל" תעבוד גם בתחום הסלולר?

הדמיון בין שתי החבילות ככל הנראה לא מקרי – פלאפון היא הרשת עליה מתבסס רמי לוי, לו אין עצמאית, ולכן סביר להניח כי בחברה היו מודעים לתוכניות של לוי. עם זאת, הצעד של לוי מפתיע במידת מה לאחר שטען בעבר כי החברות שמורידות מחירים מפסידות כסף, ובמהרה יעלו את המחירים או שיסגרו, אך עם זאת נתוני הניוד לחברתו ככל הנראה אילצו נקיטה בצעדים דרסטיים.

המחיר הממוצע לחודש בחבילה של רמי לוי הוא 66.25 ש"ח, ובמסגרתו תקבלו שיחות ומסרונים ללא הגבלה וחבילת גלישה בנפח 1GB (ללא אפשרות הרחבה).

נראה כי שוק הסלולר הולך למלחמת הכל בכל, ונכנס לקרב הישרדות. החברות הוותיקות ינסו לעצור את החדשות ולבלום את פריחתן בצעדי הורדת מחירים דרסטיים. הלקוחות בוודאי ירוויחו, אך המפסיד הגדול הוא גולן, שעשוי אף לצאת מהמשחק בבוא העת.


תגיות
Back to top button
Close
Close