Wii U הושקה - כל הפרטים אודות הקונסולה החדשה מנינטנדו • HWzone
גיימינג

Wii U הושקה – כל הפרטים אודות הקונסולה החדשה מנינטנדו

יריית פתיחה במירוץ החימוש לדור הקונסולות החדש: יוצאת ראשונה, אקסבוקס מתכונן לעקיפה ופלייסטיישן נשאר בשלו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


פרטים רבים אודות הקונסולה החדשה מבית Nintendo, ה- Wii U, נחשפו במשך השנה וחצי האחרונות, האחרונים שבהם, לפני כחודשיים, הציגו את רוב המידע הטכני והנתונים על הנייר שנדחסו לתוך האריזה הקומפקטית הזאת, כמו גם המחירים ($300 לגרסה הבסיסית ו- $350 לגרסת ה- Deluxe).

אז מה נותר לנו לספר אתם שואלים? ובכן, המרשתת גועשת מביקורות על הקונסולה הצעירה ואנחנו כאן, כמו תמיד, כדי לעשות לכם סדר בעניינים.

נתחיל במה שנינטנדו הצליחה ללמוד ממתחריה והציגה בקונסולה החדשה: כעת, ניתן להוריד משחקים בצורה וירטואלית אל המכשיר, ללא צורך לקום מהספה ולקנות דיסק פיזי. תוספת מבורכת, אך מעט מאוחרת.
בנוסף, המכשיר מגיע בגרסתו הבסיסית עם רק GB 8 (ג'יגה בייטים) של נפח , מתוכם רק כ-3GB ניתנים הלכה לשימוש. כלומר, אנו עדים פה למקרה מצער מאוד של ירייה ברגל, שכן המשחק היחיד שניתן לשחק בצורה זו הוא המשחק "כמה משחקים אצליח לדחוס ב-3 ג'יגה בייטים?!" (לצערנו תופעת "הירייה לעצמך ברגל" אינה ייחודית לנינטנדו, או לבני אדם בכללי).

אך לא הכל אבוד. בעבור $350, בקניית גרסת ה- Deluxe, תקבלו 32 ג'יגה בייטים (מתוכם 28 בערך ניתנים בפועל לשימוש), עדיין לא הרבה, אך יותר טוב מ- 3 GB. נינטנדו אפשרה בנוסף חיבור של נייד בנפח של עד 2 טרה בייטים, באמצעות מחבר USB, כך שתוכלו לעקוף את הבעיה (בהנחה שלא אכפת לכם לשלם על חיצוני בעל חיבור כמובן).

דבר נוסף שלמדה נינטנדו מהמתחרים הוא שעל מנת להשיג את האהדה של "שחקני ההארדקור", מה שנקרא גיימרים, יש להשקיע בחומרה חזקה יותר. אכן, נינטנדו שיפרה משמעותית את החומרה (פרטים נוספים כאמור בכתבה שפורסמה לפני חודשיים), כעת, ניתן גם להתחבר עם מחבר , ולשחק במשחקים בהבחנה גבוהה.

משחקים בעלי דרישות מערכת גבוהות, כעת לא רק למתחרים

אך כולם מסכימים, החלק המעניין ביותר בקונסולה החדשה הוא השלט בעל מסך המגע 6.2 אינטש הנקרא גם GamePad. ע"פ המבקרים, השלט בתור שלט קונסולה נוח לשימוש, איכות הבנייה שלו מרגישה גבוהה והוא מרגיש יציב ביד. בנוסף למסך המגע, הוא מכיל כמות נכבדת של כפתורים נוספים שלא יביישו שום שלט קונסולה מהדורות הקודמים. עוד דבר שהמבקרים אהבו הוא זמן התגובה, לא ניתן להבחין בחוסר סינכרון בין המסך הקטן למסך הטלוויזיה. החיסרון העיקרי של השלט הוא זמן הסוללה – השלט מסוגל לעבוד בממוצע בין 3-5 שעות עד שיכבה ותאלצו להטעין אותו. אך אולי זה לטובה, לאור מחקרים רבים הגורסים כי צפייה ממושכת בטלוויזיה / מחשב פוגעים בבריאות. בהתחשב בכך שזה פחות או יותר שני המקרים משולבים ביחד, אולי בעצם זה רעיון טוב שהשלט יכבה לכם לאחר 3-5 שעות.

השלט מאפשר עבודה מעניינת ביותר מצד יצרני המשחקים, ניתן יהיה להשתמש במסך הקטן הנוסף לצורך העברת מידע ויזואלי נוסף, ללא פגיעה בשטח הפנים של המסך הראשי, וכן לשליטה נוספת המזכירה מקלדת, לצורך ביצוע פעולות נוספות. בנוסף, יהיה ניתן בחלק מהמקרים לשחק ישירות ממסך השלט, אך קחו בחשבון שעליכם להיות יחסית קרובים לקונסולה עצמה, כך שאנו לא רואים בכך יתרון של ממש על פני משחק על מסך הטלוויזיה, אלא במקרה שמישהו מחליט להתיישב בדיוק עכשיו ולצפות בטלוויזיה, ועל גופתו המתה שתשחקו על הטלוויזיה (או במקרה שהשירותים שלכם יחסית קרובים לקונוסולה). בביקורת אחת כבר הספיקו לבדוק את השימושים השונים לשלט האלחוטי, אז שווה צפייה.
דבר נוסף שכולל השלט הוא תקשורת (המוכרת לנו יותר מעולם הסמרטפונים, ומתקשרת לנו לארנקים אלקטרוניים). פרטים רבים לא שוחררו אודות המטרה של התקשורת, אך הניחוש המושכל שלנו הוא חיבור תוספים שונים כשאלו יהיו זמינים לשלט.

כך יראה התענוג כמתבקש, השוואה לדור הקודם

קונסולת ה- U תאפשר לכם לשחק במשחקים הישנים והאהובים שלכם מהקונסולה הקודמת באמצעות שימוש באמולטור המדמה את סביבת העבודה הקודמת של , אז אל דאגה.
בנוסף, יוטמע בקונסולה דפדפן אינטרנט, (אשר יהיה זמין מדצמבר), Netflix (אשר יהיה זמין בארץ – אמן) וכן שירותים אחרים כגון hulu, ו- instant video (אשר גם הם יהיו זמינים מדצמבר)  שיהיו כלולים בשירות הנקרא Nintendo TVii שמטרתו להכניס את כל אלו וכן את שידורי הכבלים / לוויין שלכם למקום אחד. אה כן, השלט החדש יתפקד גם כשלט של (איך לא חשבו על זה קודם?).

את קניית המשחקים בצורה ווירטואלית ניתן יהיה לבצע באמצעות שירות הנקרא eShop, ע"פ רוב הביקורות, השירות נוח ואינטואיטיבי, אף על פי כן, בביקורת אחת נתקלו המבקרים בבעיות חוזרות ונשנות של לאגים, דברים שלא נטענו כמו שצריך או בכלל ו"מסכים קפואים".
החנות כוללת כבר עכשיו את המשחקים הבאים:

 • Assassin's Creed 3 – $59.99
 • Darksiders 2 – $59.99
 • Epic Mickey 2 – $59.99
 • ESPN Sports Connection – $49.99
 • FIFA 13 – $59.99
 • Game Party Champions – $49.99
 • Just Dance 4 – $49.99
 • Madden NFL 13 – $59.99
 • New Super Mario Bros. U – $59.99
 • Ninja Gaiden 3: Razor's Edge – $59.99
 • Nintendo Land – $59.99
 • Rabbids Lands – $49.99
 • Scribblenauts Unlimited – $59.99
 • Sing Party – $49.99
 • Sonic and All-Stars Racing Transformed – $39.99
 • Warriors Orochi 3 Hyper – $59.99
 • Your Shape Fitness Evolved 2013 – $49.99
 • ZombiU – $59.99

וכן מספר משחקי אינדי נוספים:

 • Chasing Aurora – $14.99
 • Little Inferno – $14.99
 • Mighty Switch Force! Hyper Drive Edition – $9.99
 • Nano Assault Neo – $9.99
 • Trine 2: Director's Cut – $19.99
הרבה מאוד כותרים מצאו את דרכם לקונסולה החדשה אולי המצופה שבהם

אם תבחרו לקנות את גרסת ה- Deluxe, תקבלו את חבילת המשחקים הנקראת Land (ארץ נינטנדו) אשר כוללת את המשחקים הבאים:

 • Animal Crossing: Sweet Day: תאספו ותאכסנו כמה שיותר ממתקים מבלי להתפס ע"י השומרים הנשלטים ע"י הבחור עם שלט ה- GamePad.
 • Balloon Trip Breeze: השארו באוויר באמצעות נשיפת אוויר אל תוך הבלונים באמצעות עט הסטיילוס.
 • Captain Falcon's Twister Race: נצחו במירוץ תוך כדי התחמקות ממכשולים באמצעות חיישני התנועה.
 • Donkey Kong's Crash Course: נווטו את עגלת הפחם הבלתי יציבה בעליל בתוך אזור הבנייה באמצעות הטייה עדינה של השלט.

המשחק האחרון והאהוב עלינו: תשחקו בכל אלה ותשמרו על רמת טסטוסטרון קבועה בדם: תקף אך ורק לבני המין הגברי.

רוב הביקורות הסתיימו באותה צורה, קשה לנו להאמין שזאת תהיה הקונסולה השולטת בדור הקונסולות הבא. עם קונסולות כמו Xbox ו- Playstation יש לנו קושי להאמין שהחומרה, משופרת ככל שתהיה, תעמוד בתחרות. בינתיים, קיימות רק שמועות אודות האקסבוקס והפלייסטיישן החדשים, אך לאור ההיסטוריה של הקונסולות, אנו לא מצפים לאכזבה מיוחדת.

נינטנדו כרגיל מנסה לשבור את המוסכמות ואכן נראה כי היא מצליחה, המכשיר נראה עתידני ומעודד חשיבה יצירתית מצד יצרניות המשחקים, היא למדה מטעויות העבר ותיקנה לפחות את חלקן. הקסם שהציגה הקונסולה הקודמת Wii נשאר בחלקו, אך יכול להיות שאנשים שהתלהבו מהפשטות של הקונסולה הקודמת יתאכזבו. ה- Wii U הוא כנראה ניסיון לחבר בין עולם הקונסולות הנייחות לעולם הקונסולות הניידות. אם כן, לא ניתן לדעת בוודאות את עתיד הקונסולה בשוק, אך מה שבטוח, יהיה לנו מעניין בהמשך. שתפו אותנו בדעותיכם על הקונסולה החדשה מבית בתגובות!


תגיות

8 תגובות

 1. דן
  נינטנדו לא אמרה את המילה האחרונה לפחות לדעתי.
  השונסולה שונה מהשאר וזה לא בהכרח רע אני באופן אישי אוהב את הגיוון של השוק.
  נינטנדו הצליחה להביא פאן חדש למסך מגע גם בקרב גיימרים יותר כבדים מאשר אלו שמשחקים בסמארטפון, נכון שזה עדיין לא מושלם אבל אני רואה את הפוטנציאל פה ואני בטוח שבעוד זמן לא ארוך מסכי המכע ייהיו בכל מקום גם במחשבים הנייחים (ניתן לראות שLG חשבה על זה כבר עם מסך IPS שתומך במגע).
  היא מקדימה את זמנה ולכן הקונסולה תיכשל במקום מסויים כיוון שהיא לא בשלה לשוק אבל הרעיון שלה יישאר עוד הרבה זמן

 2. הבחנה גבוהה, לא רק למתחרים
  מתחרים – 720P-540P
  WiiU – 720P-1080P

 3. מעבד גרפי ATI HD4850
  נינטנדו לא אוהבים לציין את זה, אבל המעבד הגרפי שיש ב U הוא HD4850.(או RV700 )
  שיא הטכנולוגיה.. משנת2008.

 4. ל-3
  מאיפה שמעת את זה? ממה שידוע לי המעבד הגרפי מבוסס Evergreen HD5700

 5. התמיכה אחורנית אולי על ידי ציפ ולא אמולטור
  התמיכה אחורנית אמורה להיות קרובה ל100%
  ומאוד יכול להיות שזה על ציפ ניפרד
  מאין WIIU על ציפ

  ככה שלא ברור כרגע עם זה ציפ או אמולטור
  עם זה אמולטור התאימות שלו מעולה

 6. ל-5. עדיין שיא ישן שהספיק לצבור אבקק!!
  גרוע.
  כשהסתכלתי בפרטים ובסרטון,
  התביישתי בשביל ניטנדו.

 7. בקשר למעבד הגראפי
  AnandTech פירקו אחת מהקונסולות האלו והם אמרו שזה מבוסס על RV700 ב40NM .. משהו בסגנון של HD4770

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close