Hitman מחפש בית חדש • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

Hitman מחפש בית חדש

החברה מדנמרק שהביאה לנו את המתנקש המפורסם עם הברקוד בעורף עומדת למכירה, ועתידו של המותג הופך להיות מוטל בספק

מפתחת המשחקים המפורסמת ביותר שהעניקה לנו מדינת דנמרק הקטנה, Io-Interactive, נמצאת בצרות. למרות שהשקתו של המשחק השישי בסדרת Hitman בשנה שעברה הוגדרה כהצלחה בלתי מבוטלת, בחברת האם Square-Enix הוחלט כי אין להם עוד צורך בסטודיו במסגרתו של תהליך ההתייעלות וההתכנסות שלה – והוכרז כי הוא יועמד למכירה לכל דורש, במהלך אשר גרר מחיקת ערך בגובה 33 מיליון פאונד בריטי.

כעת, הסטודיו שמונה מעל ל-200 מפתחים ועבר ל-Square-Enix כנדוניה במסגרת הרכישה של חברת Eidos Interactive בשנת 2009, יזדקק למידה לא קטנה של מזל על מנת לשרוד בשוק התחרותי והאכזרי – כאשר לשמחתנו נראה כי תהיה לו האפשרות לשמור את הזכויות על המותגים אותם פיתח ב-20 שנות קיומו: Hitman בראש ובראשונה, וכמו כן כנראה גם Freedom Fighters, Kane & Lynch ו-Mini Ninjas שכולם "נזנחו" בעברה.

תחילתו של הסוף, או רק תחילתה של הרפתקאה חדשה?

סדרת Hitman שינתה פניה לאחרונה, עם מעבר לפיתוח על בסיס פרקים שמופצים בנפרד ובמדורג ומהווים בעצם שלב בודד גדול וסבוך בכל פעם – שמדגיש את המאפיין אשר הפך כבר מזמן למפורסם והבולט ביותר שלה. למרות שהנסיון הוגדר כמוצלח עם ציונים חיוביים מהמבקרים והשחקנים כאחד ועם תוכניות להמשכיות, כעת נראה שכל זה עדיין לא הספיק עבור בעלת הבית.

רק בתחילת השנה עברו ב-Io-Interactive למתחם משרדים חדש ומשוכלל – וכעת נראה שכל המשך הקיום שלהם כחברה נתון בספק לא קטן

ל-Io-Interactive תהיה ברירה תיאורטית לנסות את מזלה בתור מפתחת ומפיצה עצמאית, בעידן השיווק הדיגיטלי בו הדבר אפשרי בהחלט ואף נגיש – אך ספק גדול אם יהיו לה המשאבים הנדרשים על מנת לרכוש את החופש שלה ולהמשיך להתקיים, ונראה כי האפשרות הסבירה האמיתית היא רכישה בידי חברה גדולה אחרת שדווקא כן מאמינה ביכולותיה ובסדרת משחקי ההתגנבות הוותיקה והנודעת שלה.

האם Hitman לא באמת הרוויח מהמעבר לשיטת הפרקים החודשיים?

מבחינתה של Io-Interactive נראה כי תוכניות העתיד אינן משתנות, לעת עתה, כשבחברה מצהירים כי הפיתוח של העונה השנייה (מתוך שלוש שתוכננו במקור) עבור Hitman בגלגולו החדש ממשיכה כסדרה, עם יעד להשקה במהלך השנה הבאה – במקביל להמשך התמיכה בעונה הראשונה שהגיעה אל החנויות לראשונה לפני יותר משנה.

עבור Square-Enix עצמה, נראה כי מהלך זה הוא עוד תוספת לשורה של החלטות לא ממש פופולריות שעתידות להכעיס את המעריצים – אחרי שבחברה ביטלו לפי השמועות את כל תוכניות העתיד עבור סדרת Deus Ex בשל האכזבה המסחרית מ-Mankind Divided, והכריזו רשמית כי אין סיכוי שנראה משחק נוסף בסדרת Thief בעתיד הקרוב, נראה כי נותר המותג המערבי הפעיל הבודד שלהם מתוך הרפרטואר העשיר של Eidos, בעוד שמרכז הכובד עובר חזרה למותגים השונים של החברה שמקורם ביפן. לא ממש בשורות מעודדות למעריצים הרבים של משחקים אלה.

אחרי ש-Deus Ex קיבל הקפאה לזמן לא ידוע, המפיצה היפנית-אנגלית הגדולה מוכנה להעלים עוד מותג גדול ופופולרי שלה מבלי למצמץ

האם יוצריו של Hitman יצליחו למצוא לעצמם בית חדש ומתאים, או שזו תחילת הסוף עבור עוד סטודיו אהוד? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות.

אולי זה הזמן לקאמבק של Freedom Fighters שיציל את המצב?

תגיות

4 תגובות

  1. מקווה ומאחל להם שימצאו בית חם חדש ומהר. HITMAN היא סדרה מופלאה!

  2. סיימתי את המשחק.. כל משימה היא נרחבת, אבל העדפתי את הרצף של המשחקים הקודמים על פני מתכונת של "פרקים". המשחק הרגיש קצר

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close