adplus-dvertising

פרידה כהלכה: מפתחת המשחקים שנסגרה תזכה לסיים את יצירתה הסופית

חברת Telltale Games שהחזירה לחיינו את ז׳אנר משחקי ההרפתקאות תקבל אפשרות לסיים את העונה הסופית של עיבודה למתים המהלכים – דרך מפתחת אחרת שתתמוך בתהליך

רק לפני כמה שנים נחשבה Telltale האמריקאית לאחד מסיפורי ההצלחה היפים ביותר של שוק הגיימינג, חברת אינדי שבחרה להתמקד בז׳אנר משחק ההרפתקאות (או משחקי 'קווסט', אם תרצו) שנחשב לנכחד וזכתה להצלחה גדולה עם כותרים מחולקים לפרקים שסיפקו עלילה ממכרת ובחירות קשות שדרשו מחשבות והחלטות מורטות עצבים מהשחקן – ואז הכל החל לקרוס.

הסטודיו שמנה בשיאו מעל ל-350 עובדים קיבל על עצמו פרוייקטים יוקרתיים לעיבודם של מותגים כדוגמת באטמן, שומרי הגלקסי, משחקי הכס ו-Minecraft לפרקים קצרים ותכופים של כותרי הרפתקאות שנונים, אך מאחורי הקלעים המצב הכלכלי לא היה פשוט כלל ודרש, בין היתר, מחויבות קיצונית ושוחקת של העובדים בנסיון לעמוד בלוחות הזמנים המאתגרים שנקבעו.

לאחר שנים של תנופה והתפתחות מהירה – החלום נגמר

לאחר הכרזה על פיטורי כ-90 עובדים, רבע מכוח האדם הכולל בחברה, לפני כשנה – הגיעה ההודעה העצובה מכולן על כשלון המשא ומתן עם כל המשקיעים הפוטנציאליים, שמשמעותו היא סגירתה המיידית של Telltale ופיטורי כל שאר העובדים, פרט לצוות מינימלי (25 מתוך כ-250 עובדים) שיהיה אחראי על השלמת התחייבויות חוזיות אחרונות לפני שהאורות כבים בפעם האחרונה בהחלט.

אחת התהיות המרכזיות במסגרת ההתפתחויות המצערות נגעה לעונה האחרונה של סדרת הדגל – האם יש סיכוי שמישהו יסיים את הפיתוח שכבר תוכנן והחל

גיימרים רבים הביעו באופן פומבי את צערם על כך שעוד סטודיו פרטי וצנוע אשר ניסה לעשות דברים קצת אחרת נדרש בעולם הגיימינג הקיצוני במידת התחרותיות שלו – ובראש בראשונה נשמעה אכזבה מכך שלא נזכה לראות את סוף עלילת העונה האחרונה בהחלט של סדרת המשחקים המבוססת על קומיקס 'המתים המהלכים', אשר נמצאת בעיצומה בזמן זה.

לשמחתנו, כאן הגיח אחד מיוצרי הקומיקס הנודע והאהוב, רוברט קירקמן, והציע את שירותי סטודיו הפיתוח שהוא סייע להקים כחלק מחברת ההפקה שלו, Skybound Games, עם הכרזה על כך שהגיעו להסכם שיאפשר להשלים את העבודה המתוכננת על העונה האחרונה של יצירתם הפופולרית ביותר של Tellale – בתור שירות למעריצים השונים ברחבי העולם.

היוצר של הקומיקס הוא זה שהחליט להתערב בכדי להעניק למעריצים את הסוף שלו הם ראויים

כעת, היוצרים המקוריים של The Walking Dead: The Final Season (או לכל הפחות חלק מהם) אמורים להתאחד בכדי להשלים צמד פרקים אחרונים שתוכננו להשקה לפני הסגירה – ובכך להעניק לחברה פרידה קצת יותר נעימה ושלמה מהתחום בו עסקה במשך 15 השנים האחרונות.

צפו לצמד פרקים אחרונים בעתיד הלא רחוק. האם תהיה המשכיות גם מעבר לכך? אנחנו נחזיק אצבעות

הסאגה סביב Telltale עדיין רחוקה מלהסתיים, כך נראה, עם תביעה ייצוגית שהוגשה נגד ראשיה בשל תנאי העסקה ופיטורין שאינם כחוק, אך אנחנו מקווים בכל מקרה כי לפחות חלק מהמוצרים שפיתחה החברה לא ייעלמו לחלוטין מפני השטח – אלא ימצאו לעצמם בית חדש לאחר סגירתה, אשר נראית כרגע בלתי נמנעת באופן מלא. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בפרטים ובהתפתחויות בנושא.

נטפליקס, מצידה, כבר הודיעה כי תפעל להפיק משחקי הרפתקאות בהתבסס על סדרת הלהיט שלה 'דברים מוזרים' באמצעות מפתחת אחרת, אחרי ש-Telltale הייתה הבחירה המועדפת בתחילת הדרך
 1. בר

  איזה באסה ממש ציפיתי ל- the wolf among us 2 עד שהם החליטו לעשות המשך קיבינימט

  10/10/2018 בשעה 13:15
 2. iliagildin

  איזה הזוי שבאתר שלהם אין כלום (לפיו הם מתכננים את The wolf among us בשנה הבאה) ואני עוד כיוויתי שאחריו יעשו ל Tales from the borderlands עונה שניה
  WTF

  10/10/2018 בשעה 21:05