adplus-dvertising

נצחון סוחף של סוני: המשחקים החינמיים ב-PlayStation וב-Xbox לנובמבר 2021

החברה היפנית חוגגת יום הולדת עבור משקפי המציאות המדומה שלה ומרחיבה את חלוקת המשחקים שלה משלושה לשישה – בזמן שמיקרוסופט דובקת בהרגלים שלה ונותרת הרחק מאחור

חודש לועזי חדש נפתח לו וזה אומר שיש לנו מבחר משחקים חינמיים חדש עבור המנויים על שירותי האונליין מבית סוני ומבית מיקרוסופט – אך הפעם נראה כי אין באמת תחרות ראויה בין השתיים, כאשר יצרנית ה-PlayStation מנצחת גם באיכות וגם בכמות.

מנויים קיימים ומצטרפים חדשים אל שירות ה-PlayStation Plus יהנו בחודש נובמבר ממשחק "מסורתי" עבור קונסולות ה-PlayStation 4 לסוגיהן, שנהנה מתמיכה לאחור גם בקונסולות ה-PlayStation 5 כמובן, צמד משחקים אשר זמינים גם בגרסאות ייעודיות עבור ה-PlayStation 4 וגם בגרסאות עבור ה-PlayStation 5 – ועוד שלושה משחקי PlayStation VR שניתן להפעיל הן על קונסולות הדור הקודם והן על קונסולות הדור החדש, במידה ויש ברשותכם את משקפי המציאות המדומה והמצלמה הנלווית של סוני.

המשחק הכי מוכר ברשימה זו הוא ככל הנראה דווקא הוותיק ביותר, אשר מוצע במהדורת PS4 בלבד – משחק התפקידים Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning, שמהווה גרסה מודרנית מעודכנת ליצירה השאפתנית שהושקה במקור ב-2012 עבור דור ה-PlayStation 3 וה-Xbox 360.

המשחק הזה היווה כשלון כלכלי כביר אמנם, שהביא לסגירת המפתחת שלו ולסאגה משפטית ארוכת שנים אודות תשלומים לעובדים שלא הועברו, אך כיום הוא גם נחשב ליצירה ייחודית ומוצלחת עד מאוד שלא זכתה למצות את הפוטנציאל הטמון בה, כך שהגרסה המעודכנת שזמינה כעת ללא תוספת תשלום מהווה הזדמנות מצויינת לחוות אותו בשנית או לחוות אותו לראשונה, ולתהות מה היה עשוי לקרות אם היה מקבל קמצוץ מההצלחה של משחקי תפקידים אחרים מאותה תקופה כדוגמת Skyrim.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

שני משחקי ה-PlayStation הדואליים של החודש הם Knockout City, כותר הספורט התחרותי המקוון הטרי מבית EA Games, ומשחק הרפתקאות רטרו-עתידני בשם First Class Trouble שעבורו זו השקה רשמית ראשונה – עם סט חוקים שמחלק את השחקנים האנושיים לשתי קבוצות בצורה שמזכירה במידה מסויימת את Among Us המצליח.

שלושת הכותרים האלו יחולקו לכל המנויים עד ל-6 בדצמבר, אך ההפתעה הגדולה באמת היא חלוקה של שלושה כותרי PlayStation VR בנוסף, ללא עלות נוספות, עד ל-3 בינואר 2022 – כאשר לא מדובר במשחקים בינוניים ואקראיים מהעבר אלא בכמה מהטובים ביותר שהושקו עבור פלטפורמת המציאות המדומה בשנים האחרונות: Until You Fall שמציע קרבות נשק קר מרשימים מגוף ראשון, The Persistence שמציע פעולה עתידנית בסגנון שמזכיר מעט את סדרת Dead Space, ו-The Walking Dead: Saints & Sinners שמתרגם בהצלחה מרשימה את סדרת הקומיקס והטלוויזיה הנודעת אל יקום ה-VR עם משחקיות ברוטאלית, ריאליסטית ומאתגרת.

חבל שבסוני לא מוצאים סיבות לחגוג יום הולדת בכל חודש.

במחנה של מיקרוסופט אין חגיגות מיוחדות בחודש זה, והעניינים ממשיכים באופן די רגיל ואף מאכזב משהו – כאשר ניכרת ההשקה המוגדלת של החברה בשירות ה-Xbox Game Pass שלה על חשבון מיזם Games With Gold.

בימים אלו יכולים כל מנויי ה-Game Pass וה-Xbox Live Gold לקבל ללא עלות את משחק הפלטפורמה החביב Rocket Knight מימי ה-Xbox 360 (עם תאימות הן לקונסולות Xbox One והן לקונסולות Xbox Series S/X) ומשחק אינדי טרי בשם Moving Out.

החל מה-16 בנובמבר, יום שלישי בשבוע הבא, יוכלו אותם המנויים להוסיף לעצמם גם את משחק הפלטפורמה-פעולה Lego Batman 2: DC Super Heroes שמיועד לקהל שחקנים צעיר ומשחק התפקידים-אסטרטגיה הייחודי Kingdom Two Crowns שהושק במקור ב-2018 וממשיך לקבל עדכוני תוכן משמעותיים עד היום.

לא מדובר ברשימת כותרים רעה – אך ביחס להצעה הנוכחית של המתחרה סוני המגוון והשווי מחווירים. מצד שני, אם אתם מנויים ל-Game Pass תוכלו לשחק ב-Halo Infinite המבטיח כבר ביום ההשקה בחודש הבא, ללא שום תוספת תשלום!