מתחילים מחדש: Life is Strange: Before the Storm בביקורת • HWzone
גיימינגוידאו

מתחילים מחדש: Life is Strange: Before the Storm בביקורת

איך מרגיש פרק ההקדמה של משחק ההרפתקאות הבלתי צפוי והמצליח מבית Square Enix? התשובה בפנים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כשהוכרז משחק ההמשך ל-Life is Strange, משחק ההרפתקאות האפיזודי של סטודיו Dontnod שמחתי מאוד, שכן בזמנו מאוד נהניתי ממנו, עד כדי כך שממש הצטערתי כשהמשחק נגמר. ואז בפתאומיות לפני כחודשיים במהלך תערוכת השנתית, Square Enix הודיעה שעומד לצאת גם פריקוול שימלא את החסר בזמן שאנו ממתינים ל-Life is Strange 2. אבל הקאץ' הוא שלא הסטודיו המקורי Dontnod אחראי עליו, אלא סטודיו אחר, מה שגרם לי לקבל את הידיעה בתחושות מעורבות ואפילו חשש קל.

אז עכשיו הפרק הראשון מתוך השלושה של Life is Strange: Before the Storm כבר כאן, וכעת נותר רק לגלות האם הוא מצליח לעמוד ברמה של המשחק המקורי, והאם החששות היו מוצדקים.

Before the Storm עוקב אחר קלואי פרייס, חברתה הטובה ביותר של מקס, גיבורת Life is Strange. הוא מתרחש כשלוש שנים לפני המשחק המקורי ואמור לעזור לנו להכיר את המקור של הנפשות הפועלות בעיירת Arcadia Bay ובית הספר Blackwell אליהם חזרה מקס במשחק המקורי, וכן להכנס לראש של קלואי.

קלואי היא נערה מתבגרת שחווה הרבה מאוד תסכול מהחיים שלה שקבלו תפנית כואבת מאוד כשאביה נהרג בתאונת דרכים כשנתיים לפני. שלה נאלצת למלצר ואין למשפחה ממש כסף, החברה הכי טובה שלה מקס עזבה לעיר אחרת בעקבות העבודה של ההורים שלה, ובמהלך השנתיים שעברו היא הפסיקה להגיב להודעות של קלואי. שלה התחילה להתראות עם גבר אחר שקלואי ממש לא מרוצה ממנו בלשון המעטה, ונוסף על הכל אין לה ממש חברים.

כל זה הופך את קלואי לדמות מתוסבכת ומתוסכלת, ומהווה את הבסיס לעלילה של הפרק הראשון, שמשמש כהקדמה למשחק. מצד שני באופן מפתיע הפרק מקדם את העלילה די מהר, כשאני רואה זאת באופן חיובי כי הם בקלות יכלו למשוך את ההקדמה על כל הפרק. וכמובן שלא אכנס לפרטים, כי במשחקים מסוג זה כל מילה מיותרת היא ספויילר.

כמו במשחק הראשון, תוכלו לחקור את הסביבה שלכם ולדבר עם אנשים שונים ולגלות מה קלואי חושבת על כל דבר, וכמובן לקדם את העלילה ע"י בחירה של שורות דיאלוג שתרצו שקלואי תגיד. משהו שצריך לקחת בחשבון הוא שלמשחק אין את אלמנט העל הטבעי של החזרה בזמן מהמשחק המקורי. כלומר הפעם אם עשיתם בחירה מסויימת היא סופית. לא תוכלו להחזיר את הזמן לאחור ולשנות את המצב כמו שמקס יכלה, ואין כל המשחקיות שהייתה קשורה בכוח הזה. מצד שני לקלואי יש סוג של יכולת מיוחדת, שמאפשרת לה לזכות בויכוח ע"י מציאת נקודות התורפה של בן השיח שלה. זה כמו דו קרב מילולי, שבו עליכם לבחור את מה שלדעתכם ישפיע יותר על מי שאתם מדברים איתו, ואם תזכו קלואי תקבל את שלה. אם תכשלו, לא יקרה שום דבר כמובן, הרי במשחקים מסוג זה ההצגה חייבת להמשיך, אבל זה ישפיע על דיאלוגים שונים בהמשך.

שלא כמו במשחק הראשון שעליו חשבתי כי העלילה שלו מעולה אבל הדיאלוגים כתובים כאילו קבוצת מבוגרים ניסו לנחש איך מדברים בני נוער, הפעם הדמויות מדברות בצורה הרבה יותר טבעית ונטולת קיטש הוליוודי. מצד שני, כל זעם הנעורים של קלואי יכול להיות מוגזם ומעייף לפעמים. 

המדובבת המקורית של קלואי, Ashly Burch, לא יכלה לדובב הפעם מסיבות שונות, אז קלואי קבלה מדובבת אחרת. בכנות זה ממש לא הפריע לי. היא נשמעת כמו קלואי צעירה יותר (שזה מה שהיא באמת). אבל אולי היא קצת מגזימה במשחק שלה, ואולי זה פשוט כאמור הטקסטים שלה (הכעוסים והמתוסכלים), ולא ממש קשורים למדובבת. (בכל מקרה, ממש ממליצה לכם פה ושם לבחור בדיאלוגים שמוציאים את קלואי רק טיפה חביבה יותר.)

אז למרות שהמשחק נוצר ע"י סטודיו שונה, הרגשתי שהעלילה שלו היא חלק טבעי מהעולם של Life is Strange, ואם לא היו אומרים לי, למעשה לא יכולתם לנחש שמישהו אחר עבד על המשחק. מצד שני, למרות שהעלילה הייתה נהדרת כרגיל, טעונת רגשות ורגעים טובים, קשה עדיין לדעת לאן כל זה יתקדם, כי זה היה רק הפרק הראשון, וזה יכול להמשיך נהדר או לאכזב מאוד.

אם שחקתם ב-Life is Strange המקורי אתם – לפחות בינתיים – הולכים להנות ממנו מאוד. אם לא, בעיקרון אין שום מניעה מלשחק ב-Before the Storm כי כיוון שזה פריקוול לא תהיה לכם בעיה להכנס לעולם הזה, אבל מצד שני תפספסו חלק מהחוויה הרגשית שתוכלו להרגיש רק אם סיימתם את Life is Srange. בכל מקרה, אם אתם בקטע של משחקים עלילתיים, ממליצה מאוד לשים על המשחק עיין.

סבטה ס. היא מפתחת אתרים וגיימרית בנשמה, אתם מוזמנים לעקוב אחריה בערוץ היוטיוב שלה GameGems


תגיות

2 תגובות

  1. תודה על הביקורת :) בהחלט נשים עין .

    2 תיקונים קלים בכתיבה.

    המילה האחרונה בכתבה, להוריד 'י' אחת מעיין לעין.

    ובפסקה שמתחילה במילים "כמו במשחק הראשון", בשורה הרביעית, להוסיף את המילה את אחרי המילה אין.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close