ככה חוגגים יום הולדת: Diablo המקורי משוחזר בתוך Diablo 3 (עודכן) • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

ככה חוגגים יום הולדת: Diablo המקורי משוחזר בתוך Diablo 3 (עודכן)

עדכון: באתר IGN הרכיבו סרטון חדש שמציג השוואות בין דיאבלו המקורי מ-1996 והגירסה החדשה שלו בתוך דיאבלו 3, שזמינה כעת למתנסי בטא של הכותר. אין ספק כי נעשו הרבה שינויים ויזואליים בין השתיים, אך מנגד גם ניתן להרגיש את 'רוח הרטרו' אותה רצו להציע בבליזארד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מה דעתכם?

הכתבה המקורית: בליזארד מצאה דרך מקורית ומרשימה לחגוג שני עשורים להולדתה של סדרת משחקי האקשן-תפקידים האהודה שלה

ביום האחרון של שנת 1996 השיקה חברה קטנה בשם בליזארד (Blizzard), שהייתה מפורסמת עד אז בעיקר בתחום משחקי האסטרטגיה, משחק חדש קטן ואפל בשם דיאבלו – וזה הפך במהירות לאחד המשחקים הכי מדוברים בשוק, שזכה לציונים מהגבוהים ביותר שנראו בעולם ה- ויצר למעשה ז'אנר חדש של משחקי 'Action-RPG' (או Hack and Slash) בהם הדגש הוא על התנסות עם מספר דמויות וגישות, ועל איסוף אובססיבי של חפצים ייחודיים ונדירים בשלבים אשר משתנים בכל משחק חדש לקבלת היכולות המתקדמות ביותר. משהו שהשפיע משמעותית גם על עיצובם של משחקי ה-MMORPG וה-MOBA הרבים שהגיעו במורד הדרך.

מאז עברו שני עשורים כמעט ו-Diablo הפך למותג שכל אנשי ה- מכירים היטב, תודות ללהיטי הענק 2 ו- 3 – ובבליזארד החליטו לנצל את המצב על מנת לחגוג באופן מיוחד את יום הולדתו של המשחק שהחל את הכל, על ידי הפיכתו לחלק מתוך הפרק השלישי העדכני (כלומר עם חבילת ההרחבה Reaper of Souls).

חוזרים לעוד סיבוב ב-Tristram
חוזרים לעוד סיבוב ב-Tristram

בחברה הכריזו כי אירוע מיוחד שיתרחש בכל חודש ינואר, החל מזה הקרוב, תחת השם Darkening of Tristram יעניק לשחקנים הזדמנות לעבור של 16 קומות המבוך שהרכיבו את המקורי – עם גראפיקה שעברה פיקסליזציה מכוונת, ממשק שהותאם להיראות כמו הממשק הפשוט של הכותר המקורי, שיטת תזוזה בסגנון רטרו שאינה חופשית לגמרי אלא מוגבלת לשמונה כיוונים שונים בסגנון שחמט, עם אפקטים קוליים שעבור 'טיפול רטרו' אף הם ואפילו עם קצב ריצה שהואט בכוונה, הכל על מנת לדמות בצורה כמה שיותר טובה את מה שחוו אלו ששיחקו במשחק אי שם בשתחילת שנת 1997.

tris2

האירוע הייחודי ומעורר הנוסטלגיה הזה יכלול את ארבעת 'הבוסים' מהמשחק המקורי, וחפצים מסויימים שיהיו בלעדיים לאלה שישתתפו בו (כולל הרגל האגדית השנייה (?) של Wirt, אחת מהדמויות האיקוניות ביותר בסדרה).

tris4 tris1

אין ספק כי מדובר בשירות מעורר השראה למעריצים ותיקים, ולנו לא נותר אלא לברך את בליזארד על כך – ולהזכיר לה שבעוד כארבע שנים גם דיאבלו 2 יחגוג תאריך עגול דומה. נקווה שנזכה לחידוש איכותי גם ללהיט הזה (שעדיין נחשב בעיני רבים לדיאבלו הטוב ביותר שנוצר) בבוא הזמן – אולי אפילו כחלק מ- 4, ששמועות עליו מסתובבות ברשת לאחרונה.

tris3
בליזארד מתחילה כאן מסורת יוקרתית, שיהיה מצופה ממנה לכבד גם עבור כותרי להיט אחרים שלה – כמו StarCraft המקורי למשל, שיחגוג יום הולדת 20 משלו בעוד שנה

תגיות
Back to top button
Close
Close