הגל החדש: הקונסולה הבאה של נינטנדו כבר בדרך - עם מעבד של AMD • HWzone
גיימינג

הגל החדש: הקונסולה הבאה של נינטנדו כבר בדרך – עם מעבד של AMD

ממש כמו ה-PS4 של סוני וה-Xbox One של מיקרוסופט, נינטנדו מאשרת כי היא תשתמש בשבב מתוצרת בשביל הקונסולה העתידית שלה – עוד ניצחון חשוב עבור החבר'ה באדום

Interest-in-the-Wii-U-Surges-After-Nintendo-s-E3-Presentation-Report-451910-2
קונסולת ה- U הכושלת של נינטנדו

האם למיקרוסופט וסוני יש מה לדאוג? דיווחים אחרונים בשוק מאשרים כי נינטנדו מתכוונת לא רק להשיק קונסולת משחקים חדשה בשנה הבאה, אלא היא גם תבסס אותו על גבי שבב x86 של , בדומה ל-PS4 של סוני וה-Xbox One של מיקרוסופט שהושקו השנה. בתוצרותו הנוכחית, קונסולת המשחקים האחרונה של החברה, ה-Wii U, מבוסס על מעבד מתוצרת IBM ומגיע עם מאיץ גרפי של גם כן.

השאלה פה היא לא למה מחליטה ליישר קו עם השוק (בכדי לענות על כך כל מה שתצטרכו לעשות זה להסתכל על נתונים המחירות של שוק הקונסולות של השנה האחרונה), אלא למה עכשיו ולא לפני, ואיך החברה מתכננת לייחד את הקונסולה שלה מאחרות בשוק, שכבר מבוססות בתפקידן הייחודי של כל אחת.

השבב מתוצרת שקונסולות ה-PS4 וה- מבוססות עליו שייך לארכיטקטורת ה-Jaguar של החברה (ארכיטקטורה שבאה כדור המשך לארכיטקטורת ה-Bobcat של AMD), עם ליטוגרפיה של 28 ננומטרים, 4 מודולים כפולים של ליבות (8 ליבות סך הכל), מעבדים גרפיים מסדרת ה-GCN (ראשי תיבות של Graphics Core Next) של החברה ומהירות ליבה של בין 1.6 גיגה-הרץ (ב-PS4) ל-1.75 גיגה-הרץ (ב-Xbox One). עוד שאלה מעניינת שעולה פה היא האם נינטנדו תבחר לייחד את עצמה בעזרת שינויי חומרה (כמו שסוני בחרה לעשות עם זיכרון ה-GDDR5 שב-PS4 לעומת זיכרון ה- שב- One), ואם כן אז כיצד?

 2416179-xboxoneceo1ps4-family-standing

קונסולת ה- (מימין) לצד קונסולת ה- (משמאל). האם הקונסולה החדשה של תהיה דומה להן מבחינה חומרתית, או מתקדמת יותר?

מידע מוצק על כוונותיה של עם הקונסולה הבאה שלה עדיין לא ידוע, אך מהשינוי בכח המניע את הקונסולה העתידית של החברה ניתן לצפות לקונסולה טיפה יותר "רצינית" ופחות גימיקית, מה שאנחנו רגילים לראות מנינטנדו בשנים האחרונות.

[interaction id="5498833108b0f9895127f480"]

תגיות

7 תגובות

  1. מאיפה הבאתם את זה שהיא מתכננת להשיק אותה בשנה הבאה?
    אני קראתי שתי כתבות אחת על AMD ואחת שיגארו מיאמוטו שאישר את זה אבל לא מצאיתי שום דבר על שנה הבאה.

  2. הם עושים טעות רצינית וחוזרים על הטעות של סגה עם הסגה סאטורן וה32X.

  3. סחטיין שפתחת יוזר רק בשביל להגיד את זה (ולא סתם לשאול שאלה קודם), אבל תוכל לפרט ? :)

  4. הם חייבים לעשות חומרה יותר טובה כי החומרה הזאת לא תצליח להם עכשיו כי הXONE והPS4 יצאו לפני שנה יהיה לנינטנדו קשה להצליח כל מישה רוצה קונסולה גיימינג קונה PS4 ומי שרוצה לכל המשפחה קונה XONE ומי שרוצה סתם משחקים של ילדים קטנים קונה WII של הישנים זה יהיה קשה הם צריכים לחשוב על שיווק ועיצוב נוחות והכל.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close