העדכון החדש של Doom משחרר אותו מטכנולוגיית ההגנה Denuvo • HWzone
גיימינג

העדכון החדש של Doom משחרר אותו מטכנולוגיית ההגנה Denuvo

עדכון: נציג של Denuvo הגיע לידיעות אודות ביטול השימוש בטכנולוגיה ב-, והבהיר כי ההערכה לפיה הביטול הגיע "בשל מיצוי מטרת השימוש בהגנת הקבצים במהלך חודשי ההשקה הראשונים של המוצר" היא הנכונה – ללא קשה לכאורה לתנאי ביטול והתחייבויות כלשהן של החברה כלפי המפתחות והמפיצות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה אולי ימשיך להיות קשור לקצב בו קבוצות כמו CPY מצליחות לפרוץ משחקים מוגני – אך אנחנו בהחלט לא נתנגד לראות התחלה של מגמה כאמור, במסגרתה משחקים יבטלו את הגנות הקבצים שלהם (מכל סוג באשר הוא) לאחר כמה חודשים בשוק, ויוצעו גם בגירסאות רשמיות נטולות לחלוטין, בכדי להעניק לצרכנים השונים את יכולת הבחירה שלרוב לא קיימת היום. מסכימים?

הכתבה המקורית: כמה חודשים אחרי שנפרץ למרות מערכת הגנת הקבצים המתקדמת שלו, משחק הפעולה הפופולרי הופך לשני שבוחר להשתחרר באופן יזום משירותיה של האוסטרית. מגמה חדשה?

לפני כשנה, הייתה בעולם הפיראטיות תחושה אופפת של חשש ואי וודאות גדולים – טכנולוגיית ה- הוגדרה בידי כמה קבוצות מפצחי משחקים ככזו שלא ניתן להתגבר עליה, כשבמקביל יותר ויותר כותרים בפרופיל גבוה התבססו עליה, וגרמו להיות האם היכולת להוריד ולשחק ללא תשלום במשחק מיד עם נחיתתו על מדפי החנויות (ולפעמים גם קצת לפני) עומדת להיעלם מפני השטח.

"החשש הפיראטי" הזה המשיך להסתובב לו ברחבי הרשת עד לפני כמה חודשים – אז הגיעה כמעט משום מקום קבוצת פריצת המשחקים הוותיקה CPY והוכיחה כי ניתן לנצח את , גם בגירסה העדכנית והמתקדמת ביותר – כל שצריך הוא הרבה סבלנות, שכן תהליך הפריצה הוא ארוך ושונה עבור כל כותר מוגן, לכאורה.

אחד הכותרים המרכזיים שנפלו קורבן ליכולת של CPY היה החדש, שהושק באמצע השנה הנוכחית, וכעת, טלאי חדש עבור הכותר, אשר מעלה את הרמה המירבית אותה ניתן להשיג במצב המשחק המקוון ל-50, מוסיף אלמנטים חדשים לממשק בניית המפות Snapmap, מוסיף אפשרות למלא את השורות במשחקים מקוונים בבוטים שנשלטים בידי הבינה המלאכותית – וגם מבטל למעשה את השימוש בטכנולוגיה של , מבלי להצהיר על כך באופן רשמי.

Doom נפרץ - ומוותר על שירותיה של הגנת הקבצים כעת
נפרץ – ומוותר על שירותיה של הגנת הקבצים כעת

הערכה בסיסית יכלה להיות שבמפיצה Bethesda החליטו להפסיק את השימוש בטכנולוגיה שלה לא מעט מתנגדים (בשל טענות על כך שהיא יוצרת פרצות אבטחה פוטנציאליות ומאיצה את בלאי כונני האחסון שעליהם מותקנים היישומים התומכים בה) לאחר שמוצה פוטנציאל הרווח העיקרי של הכותר במחירו המלא, ועלותו הממוצעת צנחה לפחות ממחצית אותו סכום – אך משתמש רדיט מסויים, שלכאורה עוסק בפיתוח משחקים בעצמו, הציע זווית נוספת וטען כי ב- מעניקים מעין "אחריות" למוצר שלהם, במסגרתו אם קורה מצב בו הכותר המוגן נפרץ בתוך זמן מסויים מאז השקתו (שלושה חודשים, כביכול) יש למפתחת יכולת לדרוש החזר כספי, בתמורה לביטול השימוש בשיטת ה-.

טענה זו עשויה להסביר מדוע הוא הכותר השני במספר, אחרי משחק ההרפתקאות והפלטפורמה Inside (שהוצג בקול תרועה בתור כותר האינדי הראשון שמוגן על ידי Denuvo), שבוחר להסיר את השימוש בשירותיה של לאחר שהטכנולוגיה נפרצה עבורו.

הטכנולוגיה של Denuvo עדיין כאן וממשיכה להיות פופולרית מאוד, אבל נראה שהמאבק שלה בפיראטים ממשיך גם הוא במלוא העוצמה, ללא כוונה של אף אחד מהצדדים לוותר
הטכנולוגיה של עדיין כאן וממשיכה להיות פופולרית מאוד, אבל נראה שהמאבק שלה בפיראטים ממשיך גם הוא במלוא העוצמה, ללא כוונה של אף אחד מהצדדים לוותר

לא נראה שפריצות הכותרים בקצב האיטי הנוכחי ישנו את המגמה המתרחבת במסגרתה נבחרת להגן כמעט על כל כותר חדש בפרופיל גבוה שמושק לו – אך מנגד אנחנו בהחלט לא נתנגד לראות מגמה נוספת במסגרתה לאחר מספר חודשים בשוק ומיצוי החלק הארי של ההכנסות כותרים ילכו לכיוונם של משתמשים שמתנגדים להגנות ה-, ויוצעו גם בגירסאות "חופשיות" במסגרת פלטפורמה כמו , כך שבתקווה כולם יוכלו להמשיך ולהרוויח בצורה הגונה ובמקביל המשחקים השונים יזכו להגיע לקהל יעד רחב ככל הניתן.


תגיות

12 תגובות

 1. המצב הזה רצוי מאד לכולם ! . על משחק חדש צריך לשלם. אבל לאחר תקופה צריך לאפשר לשחקנים מעוטי יכולת להצטרף ולהאריך את חיות המשחק וקהילת השחקנים. משכורת ממוצעת במצרים היא בסדר גודל של עשרות דולרים. זה נעשה כבר ממילא, ולא רק בהקשר עם Denuvo שגם צריכה להרויח.

  1. דבר ראשון סחתיין, דבר שני מה לא מספיק ב200FPS??? איזה מסך תומך ביותר? אחי אתה High level Gamer ואני שואל נטו מקנאה חח

  2. Yuval Eliezer יש מסכים 144 הרץ 165 הרץ ואפילו 240 הרץ.אבל שלי הוא רק 60 הרץ אבל 3840 על 2160 אבל אני עדיין מגיע ל200 בלי קפיצות בתמונה וכדומה.

 2. תקשיבו למי שיש ניסיון עוד מימי ה LOAD A"$",8 _ (ואח"כ RUN)
  כל המשחקים של הז'אנר הזה לא מגיעים לליגה של TRIBES ASCEND.
  אמנם TRIBES חי על אדים אבל אוטוטו מגיע אלינו MIDAIR
  https://www.playmidair.com/

  אם אתם חושבים אתם גיימרים מהז'אנר הזה אז תנסו את TRIBES ASCEND

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close