אוצר דיגיטלי: המשחקים היקרים והנדירים ביותר בעולם • HWzone
גיימינגראשיכתבות נבחרותוידאו

אוצר דיגיטלי: המשחקים היקרים והנדירים ביותר בעולם

משחק בכיכובו של ניית'ן דרייק בעלות של 9,000 דולר, Dead Space שעולה 750 דולר ומשחק טטריס שנמכר במיליון דולר: בואו לגלות מה הם פריטי האספנים המפתיעים ביותר בכל דור של משחק משנות השמונים ועד היום

הם לא בהכרח המשחקים הטובים ביותר בכל הזמנים, סביר אפילו שעל חלקם רובכם לא שמעתם, אבל אם יש לכם אחד מהם בבית – יושב לכם בארון אוצר בלום. הפעם אנחנו הולכים לדבר על המשחקים היקרים והנדירים ביותר של מרבית הקונסולות הפופולאריות, שרק ברי מזל או אספנים משוגעים במיוחד זוכים להחזיק בידיים.

PlayStation 3

לפלייסטישן 3 יש לנו את Uncharted 2: Fortune Hunter Edition, גרסת האספנים של משחק ההרפתקאות בכיכובו של ניית'ן דרייק נמכרת כיום במחיר שיכול להגיע ל-11,000 דולר לקופסא חדשה ו-9,000 דולר לגרסא משומשת. בשנת 2009 חברת יצרה מאתיים עותקים בלבד של המהדורה המיוחדת הזאת וחלקה אותם בהגרלה שערכה באתר שלהם. הקופסא שעוצבה בתור ספר עתיק מכילה עותק של המשחק, סאונדטרק, ספר ארטבוק, מדריך של המשחק ורפליקה של הפגיון מהמשחק.

Xbox 360

המשחק הנדיר ביותר לאקסבוקס 360 הוא זול קצת יותר – גרסת האספנים של Dead Space, משחק יריות אימה נמכר במחיר שמגיע פחות או יותר לאלף דולר לגרסא חדשה לגמרי ו-750 לגרסא משומשת. רק אלף עותקים קיימים לגרסת האספנים הזאת, מה שמצדיק את שמה "Ultra Limited Edition" ובתוך הקופסא תוכלו למצוא מלבד המשחק גם רומן גרפי בן 160 עמודים, ארט בוק ועוד כמה פיצ'יפקעס.

Nintendo Wii

רוצים לנחש מה המשחק היקר ביותר ל-Wii? שלושה ניחושים: משחק של זלדה? מריו? אולי מטרויד? אז… לא. זה My Horse and Me: Riding for Gold. כן כן – סימולטור רכיבה על סוסים. אז למה יצירת המופת הזאת כל כך יקרה? מתברר שאטארי, המפיצה של המשחק הפסיקה לשווק אותו לאחר שהרשיון שלה מול פדרציית הרכיבה הבינלאומית נגמר. האמת שעכשיו זה נשמע אפילו יותר משעשע. עדיין, המשחק נחשב לנדיר ולכן מחירו בהתאם, אבל עדיין לא כל כך נורא, אפשר למצוא אותו במחיר די צנוע – רק מאתיים דולרים ותוכלו לרכוב על סוס וירטואלי.

PlayStation 2

בשנת 2006, משחק אימה השרדות בשם Rule Of Rose יצא לפלייסטישן 2 ושווק ביפן. בשלב מסויים המשחק יובא למערב שם קיבל תרגום, אבל אז נתקל בבעיות צנזורה בשל תכנים בלתי הולמים ושנויים במחלוקת, כך שבאירופה וארה"ב, Rule Of Rose לא זכה כלל לפרסום ולכן כמובן איש לא ממש שמע עליו. כיוון שכך, העותקים שלו נדירים למדי, ואם תרצו לחוות אותו בעצמכם, תאלצו להפרד מלפחות מאתיים דולרים, אבל אם אתם קצרים בכסף תוכלו לקנות את הדיסק בלבד במאה.

עוד משחק נדיר במיוחד הוא Saint & Sinner, משחק שיצא אך ורק באיטליה ואם כבר יזדמן לכם למצוא עותק כנראה, שתאלצו להפרד גם מלא פחות מ-200 דולר לעותק משומש.

Xbox

משחקי בנייה וניהול היו עד לפני עשור ז'אנר די פופולארי, כך שלא ממש מפליא שגם פארק היורה תפס עליו טרמפ. בשנת 2003, יצא לאקסבוקס המקורי משחק בשם Jurassic Park: Operation Genesis, בו יכולתם לבנות ולנהל את פארק היורה. כיום אפשר למצוא את המשחק ב-300$ לעותק חדש. אין כאן ממש סיפור מרגש שמסביר את המחיר היקר, פשוט מדובר במשחק שמלכתחילה נוצר במספר עותקים מצומצם, מה שגורם לעליית המחירים של העותקים הקיימים.

GameCube

באנדל של שני משחקים בדיסק אחד שנינטנדו שחררה לשוק חד פעמית בתקופת החגים בשנת 2005 הוא המשחק היקר ביותר לגיימקיוב – Metroid Prime & Zelda Wind Waker Combo. אותם ילדים שזכו לקבל עותק ממנו לחג המולד, לא יודעים כמה מזל יש להם. מדובר במהדורה מוגבלת שהיום השווי של עותק משומש שלה יכול להגיע ל-300 דולר, וחדש למעל ל-$1800.

PlaySation 1

בשנת 1993 בתערות , חברת Alfa System, המפתחת של Elemental Gearbolt, משחק יריות לייטגאן שיצא לפלייסטישן המקורי, חלקה מזוודת אספנים של המשחק לכמה מאושרים שזכרו בתחרות שערכו. רק ארבעים עותקים קיימים של המזוודה הזאת, שאם תצליחו למצוא אחת למכירה בכלל נמכרת באזור ה-1700 דולר. בתוך המזוודה תוכלו למצוא חוץ מהמשחק עצמו כמובן, גם רובה אור וכרטיס בצבע זהב.

עוד משחק לפלייסטישן שהשווי של עותק חדש שלו בלתי ידוע הוא LSD Dream Emulator, משחק הזוי ללא תכלית, שהמפתחים שלו כנראה יצרו אותו אחרי ששתו שייק מקולקל. איש לא שמע על המשחק עד שכמה יוטיוברים חפרו אותו החוצה מתוך מעמקיי האינטרנט ועשו עליו לטס פליי. אמנם ניתן לרכוש אותו מיד שנייה ב-400 דולרים בלבד, אבל אף אחד מעולם לא ראה עותק חדש שלו.

ror3 ror2

Nintendo 64

חוזרים שוב לנינטנדו, Bomberman 64: The Second Attack הוא המשחק הנדיר והיקר ביותר לנינטנדו 64 המתחרה של הפלייסטישן הראשון. זהו משחק המשך ל-Bomberman, ויצא כבר לקראת סוף מחזור חייה של הקונסולה ולכן לא ממש הצליח למכור עותקים, יחד עם זאת שלא היה נפוץ במיוחד גם ככה. עותק שלו אפשר למצוא ללא קופסא ב-150 דולר ועותק עם קופסא מתחיל מאלף דולר.

Sega Mega Drive

המשחק הנדיר ביותר לסגה מגה-דרייב הוא טטריס. מדובר במשחק שמעולם לא הגיע לשוק כיוון שבאותה תקופה נינטנדו כבר קבלה זכויות בלעדיות על משחק הטטריס. ידוע רק על עשרה עותקים שלו שהופיעו במכירות שונות והשווי שלו מוערך בעשרות אלפי דולרים. יש אפילו עותק אחד חתום ע"י מפתח המשחק המקורי – אלכסיי פז'יטנוב, שנמכר בלא פחות ממליון דולרים!

Super Nintendo

עוד משחק באנדל של , Exertainment Mountain Bike Rally יחד עם Speed Racer, הוא שילוב של שני משחקי מרוץ על מחסנית אחת, ובעוד שכל משחק בנפרד לא שווה יותר ממשחק ממוצע, השילוב הזה נדיר במיוחד כיוון שכמעט ולא הופץ לאף חנות ולמעשה לא ממש הוצע למכירה כלל. המחיר למחסנית משחק בלבד יכול להגיע ל-1400 דולר כך שהשווי של משחק מלא עם הקופסא יכול להגיע לפי 2 ואולי יותר.

Nintendo Entertainment System

בשנת 1990, נינטנדו הייתה המלכה הבלתי מעורעת של המשחקים ושלטה על התעשייה ביד רמה עם קונסולת ה-NES. באותה שנה היא ארגנה טורניר בו ילדים מכל רחבי ארה"ב, התחרו במשחק שהיה למעשה גרסא מיוחדת שנוצרה עבור הטורניר, והייתה שילוב של סופר מריו, טטריס ו-Rad Racer. הזוכים בתחרות זכו לקבל את המשחק המיוחד הזה שנקרא 1990 Nintendo World Championships על מחסנית אפורה. בתחרות נפרדת שנערכה עבור קוראי מגזין פאוור, עוד עשרים ושישה זוכים קבלו מחסנית דומה אבל בצבע זהב. השווי שלה מוערך ב-15 אלף דולר לחתיכה.

ועוד משחק נדיר ביותר ל-NES היה Stadium Events, ששוחרר לשוק בשנת 1987, אבל ארה"ב החליטה לעשות Recall לכל העותקים שלו כדי למתג אותו מחדש תחת שם אחר ביחד עם אביזר של שטיח משחק. הבודדים שזכו לקנות את המשחק בגרסתו המקורית יכולים לצחוק כל הדרך אל הבנק, כי עותק של המשחק יכול להגיע ל-35,000 דולר.

ror1

Atari 2600

בשנת 1982 חברה אלמונית בשם Men-A-Vision, יצרה משחק ארקייד שבו היה עליכם להגן על העיר מפני אוייבים שפלשו אלייה מהאוויר. מסיבה לא ברורה קיימים רק שניים עשר עותקים רשמיים של המשחק, והחברה הזאת גם מעולם לא פיתחה משחקים נוספים. אבל לפני כמה שנים, מספר עותקים שלו הופיעו באיביי, כשאחד מהם מכר במכירה פומבית במעל ל-30 אלף דולר. אולי הסיבה היא הצורה יוצאת הדופן של מחסנית המשחק, או המסתורין מאחורי החברה, אבל מישהו עשה כאן אחלה כסף ממשחק אלמוני שאף אחד לא שמע עליו.

סבטה ס. היא מפתחת אתרים וגיימרית בנשמה, אתם מוזמנים לעקוב אחריה בערוץ היוטיוב שלה GameGems

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close