המגדל האפל של מיקרוסופט: הכירו את Xbox Series X

Project Scarlett, משפחת קונסולות הדור הבא של מיקרוסופט, מקבלת את המיתוג והמראה הרשמיים שלה בטריילר טרי – שנה לפני ההשקה המיועדת

לאחר שבע שנים, נראה כי ניתן להצהיר כי סופו של דור הקונסולות הביתיות השמיני אכן נראה באופק – מיקרוסופט ניצלה את אירוע Game Awards לשנת 2019 (אשר הכתיר את Sekiro: Shadows Die Twice בתור הטוב מכולם) בכדי לספק לנו טריילר רשמי חדש עבור קונסולות ה-Xbox Series X שלה, שיחליפו את Xbox One S ו-Xbox One X בתקופת החגים של שנת 2020.

דור הקונסולות התשיעי אמור לספק לנו צמד קונסולות שונות של מיקרוסופט כבר בתחילת הדרך, עם שמות הקוד Lockhart ו-Anaconda (המוזלת עם כוח העיבוד הצנוע והמובילה עם כוח העיבוד המירבי, בהתאמה), וזה מסביר כנראה את המיתוג העדכני שמתייחס אל ההיצע בתור סדרה של מוצרים ולא יחידה אחת בלבד – עם עיצוב שחור מלבני לגובה שמזכיר מארז מחשב אישי הרבה יותר מהגלגולים הקודמים.

מה דעתכם על העיצוב המעודכן, אשר צפוי לאכלס בתוכו הן את גרסת ה-Lockhart העממית והן את גרסת ה-Anaconda העוצמתית

הסרטון הטרי אינו חושף פרטים טכניים חדשים, אך ההכרזה הכתובה של מיקרוסופט מאשרת פעם נוספת התבססות על חומרה מבית AMD, עם יחידת עיבוד ראשית שמורכבת מליבות Zen 2 ויחידה גראפית בארכיטקטורות ה-RDNA – כולל תמיכה חומרתית בחישובי עקיבת קרניים שעוד לא ראינו בעולם ה-PC מהמחנה האדום, כונן SSD מהיר פנימי חדשני, תאימות מלאה לאחור בכותרי Xbox One, טכנולוגיית VRS (ר"ת Variable Rate Shading, או שימוש בכוח עיבוד משתנה עבור אלמנטים ויזואליים שונים בפריים נתון יחיד) ותמיכה בקצבי תצוגה של עד 120 פריימים בשנייה.

בנוסף לכל אלה, יש לנו הבטחה לשיפור יכולות עיבוד של פי 4 בהשוואה לקונסולות Xbox One X – אם כי עד כה עדיין לא ברור האם החישוב הזה של מיקרוסופט מתייחס לעיבוד ה-CPU, עיבוד היחידה הגראפית או שילוב כלשהו ביניהם שעשוי לקחת בחשבון אפילו את ביצועי כונן האחסון הפנימי המהיר בהשוואה לכונן המכאני הבסיסי יחסית בקונסולה שנמכרת בחנויות כיום.

הטריילר החדש חושף שלושה כותרי השקה מיועדים עבור המערכת, ממותגי FIFA, Forza ו-Halo כך נראה – כאשר בנוסף ובמקביל קיבלנו את ההכרזה עבור ההמשך של Hellblade: Senua's Sacrifice האיכותי אשר נבנה עבור הפלטפורמה

קונסולות ה-Xbox Series X, עם בקר משחק אלחוטי מעודכן, יגיעו אל החנויות כצפוי במהלך עונת החגים של סוף השנה האזרחית 2020 – ככל הנראה במקביל לקונסולת PlayStation 5 של סוני שהמראה שלה נחשף עד כה רק במסגרת הדלפות של מהדורת הפיתוח אשר כבר נשלחה אל מפתחים ויוצרים שונים ברחבי העולם. זה צפוי להיות קרב מעניין ביותר, ואנחנו לא נופתע אם המהלך הזה של מיקרוסופט יגרור תגובה זריזה של המתחרה היפנית עוד לפני ששנת 2019 תחלוף לה.

16/12/2019 בשעה 17:24
 • OvO

  SSD יש יותר זולים.

  ציטוט של huber

  עזוב רגע מחיר בארץ, בוא תבנה לי באמזון/ניואג מחשב טוב יותר ב 500$.

   

  אבנה לך בעוד שנה בדיוק כשתצא הקונסולה, והחומרה שבה תהיה עוד יותר בינונית (וזולה) ממה שהיא היום.

   

   

   

   

   

  16/12/2019 בשעה 21:26
 • huber

  אני יודע שלישראלים קשה להגיד טעיתי, מקבל, אבל אתה באמת מצפה שהמחיר ירד מ 800 דולר (לפי מה שאני בניתי באמזון – אלא אם כן יש לך הערות לגבי זה) ל 500 דולר בשנה אחת? ירידה של מעל 50% מחיר בחומרה בשנה? שנינו יודעים שזה לא קיים בתחום הזה.

  17/12/2019 בשעה 10:15