דחייה ל-Red Dead Redemption 2, עוד שיא ל-GTA V • HWzone
גיימינג

דחייה ל-Red Dead Redemption 2, עוד שיא ל-GTA V

משחק העולם הפתוח הגדול הבא של חברת לא יגיע השנה, בזמן שהלהיט הקודם שלה ממשיך להימכר בקצב גם ארבע שנים אחרי ההשקה

הדיווח הכספי הטרי של חברת הפצת המשחקים 2K Games כלל כמה הצהרות מעניינות בהחלט – לצד כמה כאלו שעשויות לאכזב רבים מחובבי המשחקים.

נתחיל עם זו הגדולה והמשמעותית ביותר: Red Dead Redemption 2, ההמשך לכותר העולם הפתוח מהמערב הישן שהפך ללהיט בדור הקונסולות הקודם, ואשר מהווה את הדבר הקרוב ביותר למשחק חדש שאותו נקבל בעתיד הנראה לעין, נדחה – ולא יושק לקראת סוף השנה הנוכחית כמתוכנן, אלא רק במהלך שנת הכספים הבאה של החברה, כלומר בין אפריל 2018 למרץ 2019. אאוץ'.

טריות נהדרות של Red Dead Redemption החדש רק מחזקות את תחושת האכזבה שלנו כתוצאה מהדחייה

במפתחת המשחק, Rockstar (שהיא גם זו שאחראית לסדרת המהוללת, כידוע), מבטיחים שההמתנה המוגדלת הזאת עוד תשתלם לכולם, כשהתוצר הסופי יהיה "הטוב ביותר שאפשר" – אבל אנחנו מתמקדים לעת עתה בתהיות אודות הסיבות שבגללן עדיין לא שמענו על הכרזה רשמית של המשחק גם לשוק ה-PC. מי יודע- אולי זה יקרה בתערוכת הקרובה בעוד כשבועיים, שבה אנחנו מצפים לקבל עוד קצת פרטים אודות היצירה הזו.

העיכוב יאפשר להכין גם גירסת , או שזה כלל לא נמצא בתוכניות?

כמו כן, בחברה האמריקאית סיפקו גם עדכון אודות הביצועים המסחריים של כמה ממשחקיה שכבר הושקו – כשכותר הפשע Mafia 3 ממשיך בביצועים המאכזבים שלו, באופן יחסי, עם 5 מיליון עותקים שהגיעו אל החנויות השונות ברחבי העולם (נתון שלא בהכרח מצביע על היקף המכירות, אך נותן לנו את החסם העליון) בקונסולות ובמחשבים האישיים, בעוד שמשחק האסטרטגיה Civilization 6 דווקא נהנה מהצלחה יפה עם קרוב ל-2 מיליון עותקים שנמכרו, NBA 2K17 ממשיך בקו מגמה בריא עם 8 מיליון עותקים שהגיעו אל החנויות, ומעל כולם ניצב V. ובענק.

כותר הפשע המשובח שיחגוג בקרוב יום הולדת רביעי מאז ההשקה הראשונית שלו ממשיך להנות מעדכונים ושדרוגים עבור המרכיבים המקוונים והתחרותיים שבו, בנוסף לתמיכה די מדהימה מקהילת המודינג עם מגוון "תוספים" מושקעים ומוטרפים, וחצה רף חדש עם 80 מיליון עותקים שהגיעו אל החנויות, כשהנתון הזה עמד על 70 מיליון עד לפני חצי שנה בלבד, ב-אמצע חודש נובמבר 2016 – מה שמצביע על קצב מכירות שממשיך להיות מדהים, ואף טוב יותר מזה של כותריה החדשים של המפיצה.

גם אחרי כמה שנים, V ממשיך להנות מתמיכה ומהצלחה שהרבה משחקים חדשים ובולטים לא מתקרבים אליהן

אין לנו נתונים פיזיים מוצקים על כך, אך עם הערכות למכירות של כ-22 מיליון עותקים ו-18 מיליון עותקים עבור קונסולות ה-PlayStation 3 וה- 360 בהתאמה, וכ-8 מיליון עותקים בשוק ה-PC, נראה כי יש סיכוי לא רע שהמשחק הזה הוא הנמכר ביותר הן בדור הקונסולות הקודם של וסוני והן בדור הנוכחי, והמספרים האלו רק ממשיכים לצמוח ולצמוח כאמור, כשגם רף מטורף של 100 מיליון עותקים כבר לא נראה מופרך מדי בשלב הזה. אנחנו לא יודעים מתי זה יקרה, אבל לפרק הבא בסדרת יהיה קשה ביותר למלא את הנעליים הללו.

לקינוח, ב-2K הבהירו כי לא יציגו כותרים חדשים כלשהם בתערוכת המדוברת בלוס אנג'לס – אך כן הבטיחו כי שנת הכספים הבאה, אותה אחת שתחל באפריל 2018, תספק לנו גם קאמבק ל"אחד מהמותגים האהובים ביותר שלנו", כשברשת כבר החלו להן הערכות ונבואות סותרות בנושא, עם דעות שחלוקות בין סדרת Borderlands ההומוריסטית והממכרת, סדרת כותרי המלחמה Brothers in Arms או אולי גם כותר נוסף במותגים XCOM או . יש לכם הערכה והעדפה משלכם? בואו לשתף אותנו בתגובות.

אחרי שכבר קיבלנו הדגמה טכנולוגית קצרצרה שלו, Borderlands חדש נשמע כמו הבחירה הטבעית עבור מותג שיחזור אל השוק בקול גדול – אבל אולי עוד נופתע לגלות שב-2K Games דיברו על סדרה אחרת

תגיות
Back to top button
Close
Close