adplus-dvertising

איחוד ז'אנרים מושלם? המבקרים מתמוגגים מ-Elden Ring

המשחק החדש מבית יוצרי Dark Souls מצליח להתעלות גם על הציפיות הגדולות ביותר ממנו, כך נדמה

האם המשחק הטוב ביותר של השנה נקבע עוד לפני סוף חודש פברואר? אם ללכת על פי דעות המבקרים המקצוענים באופן מלא, יתכן מאוד שהתשובה היא חיובית – הביקורות הראשונות עבור Elden Ring שמושק מחר (יום שישי, ה-25.2) לקהל הרחב החלו לזרום אל הרשת, ומציירות תמונה מלהיבה ביותר עם ממוצע דירוגים גבוה באופן היסטורי.

התיאור הנפוץ ביותר של היצירה מבית From Software (בסיוע מהסופר הנודע ג'ורג' ר. ר. מרטין) הוא של משחק עולם פתוח איכותי ומסתורי, שמשלב בתוכו את כל האלמנטים של המשחקים הלינאריים למחצה של החברה מהעבר, עם הטוב ביותר משני העולמות הללו – והכל בחבילה שנראית טוב ומרגישה מלוטשת ויציבה עם כמות נמוכה של באגים (לשם שינוי, בהשוואה להרבה יותר מדי משחקים בתמחור מלא מהתקופה האחרונה).

כמו Dark Souls ו-Sekiro משולבים – עם הרבה יותר תוכן מכל אחד מהם לחוד

האתר Metacritic מרכז 45 ביקורות שונות מהרשת עבור Elden Ring נכון לעכשיו, כשאף אחת מהן לא מעניקה ציון של פחות מ-90 אחוזים (או 9 מתוך 10) ורבות מהן אף מעניקות לו ציון מושלם – כך שהממוצע הנוכחי הוא 97 מתוך 100 עבור מהדורת ה-PlayStation 5, שהופך אותו רשמית למוצלח ביותר בדור הנוכחי, עם 5 נקודות מעל לממוצע של משחק אחר מאותה From Software שנמצא בפסגה, והוא הרימייק המצליח עבור Demon's Souls.

הציון הממוצע הזה מעמיד את Elden Ring בשורה אחת עם GTA 4, GTA 5, Red Dead Redemption 2, Super Mario Galaxy וגם The Legend of Zelda: Breath of the Wild שנתפס בתור מקור השראה עבור אספקט העולם הפתוח שהתווסף לנוסחה המנצחת – כאשר גם ציון ממוצע של 95 מתוך 100 עבור גרסאות ה-PC וה-Xbox Series X של הכותר נמצאות קרוב מאוד לטופ של כל הזמנים במונחי Metacritic.

עיצוב מנצח טכנולוגיה?

כבר בשלב הזה ברור למדי כי Elden Ring יהיה אחד מהמשחקים הפופולריים והמדוברים ביותר של שנת 2022 כולה, אך עם זאת יכול להיות שכדאי להתאפק ולהמתין עוד מעט עד להטלה של כל הסופרלטיבים האפשריים – שכן עדיין לא שמענו את דעות ההמונים, השחקנים הפשוטים עצמם, אשר לעתים נוטות לצייר תמונה שונה מזו של כמה עשרות או כמה מאות מבקרים ספציפיים אשר קיבלו גישה מוקדמת ללא תמורה. הסיפתח הוא מוצלח ביותר, על כך אין וויכוח – ולנו נותר לקוות כי ההמשך בשעות ובימים הקרובים יהיה מוצלח לא פחות.

האם יהיה משחק שיצליח לזכות בציון Metacritic גבוה יותר בשנה הזו? כרגע אין יותר מדי מתמודדים פוטנציאליים

האם כבר רכשתם את Elden Ring לעצמכם, או מתכננים לרכוש אותו כעת בהתבסס על ציוני הביקורות? שתפו בתגובות.

עדכון: Elden Ring הושק עבור כולם, אך לצד הממוצעים בשמיים מצד המבקרים מסתבר שגם הוא לא חסין מבעיות טכניות – כאשר נראה כי משתמשי PC רבים חווים בעיות משמעותיות בביצועים גם בהתבסס על חומרות שעולות משמעותית על הנתונים המומלצים, עם נפילות רגעיות תכופות של קצב התצוגה לרמה חד-ספרתית לעתים, שמקשות על הנאה כהלכה מהיצירה.

העניין הזה בא לידי ביטוי עם 60 אחוזי ביקורות חיוביות בלבד מיותר מ-17,000 משתמשי Steam שונים בשלב זה, ולמרות שניתן לקוות ולהניח כי בעיות אלו יפתרו בקרוב ויעזרו לממוצע לטפס כלפי מעלה – זו תזכורת נוספת לכך שביקורות מכמה עשרות מקורות בלבד לא תמיד מסוגלות להביא לידי ביטוי את מלוא האספקטים סביב משחק זה או אחר, ועל כן תמיד טוב להמתין גם לרגע בו ההמונים יקבלו הזדמנות להתנסות.

  1. eden sheiko

    מחכה בקוצר רוח!

    24/02/2022 בשעה 13:30