Recon Jet מציעים תחרות למשקפי המציאות הרבודה של גוגל • HWzone
גאדגטים

Recon Jet מציעים תחרות למשקפי המציאות הרבודה של גוגל

Recon Jet הם משקפיים מוצללים ומעוצבים, מבוססי לספורט אתגרי, המשתמשים במסך צד רחב ומרובה פיקסלים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת "Recon Instruments" עוסקת במשקפי סקי וממשקי משתמש, והחליטה לעשות מעבר למשקפיים יותר מתוחכמות ומורכבות בעזרת המוצר החדש שלה Recon Jet המציע הרבה יותר מאשר הגנה על העיניים.

המסך הקטן בצד מציג נתונים חשובים לגבי הסובב אתכם בעזרת חיבור לסביבת המבוססת על – כולל מיקום בעזרת ומאפשר יכולת ניווט כמו גם מידע חשוב אחר שמגיע ממגוון חיישנים מובנים.

כוח העיבוד של המשקפיים החדשים נשען על מעבד כפול , יכולות גרפיקה מובנות, אלחוטית, בלוטות' 4.0, ותמיכה בתקן Ant+ המאפשר עם התקני ניטור (דופק, לחץ דם וכדומה).

אולי פחות יפה מריי-באן, אבל הרבה יותר שימושי

בינתיים לא ידועה רזולוציית המסך של הצג המובנה, אך לפי בדיקות של דגם מוקדם נראה כי הוא חד יותר מאשר זה של משקפי הצפויים לצאת בשנה הבאה.

אין הרבה מידע נוסף על המשקפיים החדישות, אך החברה הכריזה כי הן ייצאו לשוק המסחרי כבר בסוף השנה הנוכחית. הדבר מכוון וממצב אותם כתחרות מוקדמת למשקפיים של עצמה שצפויים לצאת רק ב-2014.

המחיר טרם נמסר ואף סוג המעבד הבנוי לתוך המשקפיים אינו ידוע (מעבר להיותו בעל שתי ליבות עיבוד), גם אם דיי בטוח לומר כי הוא מבוסס .

האם אנחנו נפיק יתרונות ואף נעבור לשימוש במחשבים לבישים כשלב אבולוציוני הגיוני לאחר טלפונים חכמים? החברה המפתחת בהחלט חושבת כך ואף מראה זאת בגרפיקה פשוטה העוקבת אחר התפתחות המחשוב האישי משנות השמונים ועד היום:

כך המחשוב התפתח מקופסה כבדה ומסך שמן למשקפיים במשקל 60 גרם

אך האם זו באמת התמונה? האם באמת העברנו את כל הפעילות הממוחשבת שלנו להתקנים קטנים ונישאים? אם תשאלו את מכור ה- או הממוצע, אז התשובה היא כנראה כן, אך זהו לא חלק הארי של המשתמשים.

רוב המשתמשים מעדיפים לעשות את רוב העבודה, וגם את המשחק או העברת הזמן והפגת השעמום דווקא במכשירים רציניים יותר מאלה שמכילים נטענות.

גם עם כוח המחשוב המתעצם יותר ויותר בגדלים קטנים ומתאימים לכיס, היכולת לשבת בנחת ולעבוד מול מחשב ביתי עם מסך רחב וגדול שפחות מאמץ את העיניים וגם מוריד את הדאגה מסוללות מתרוקנות שווה הרבה יותר ממכשירים וקטנים שאמנם קרבים יותר ויותר למילוי ההבטחה הטמונה בהם, אך גם מעצם גודלם – אף פעם לא ייתפסו ברצינות בפני עצמם.

כן, זה קצת מזכיר את רובוקופ.. או שאולי את השופט דרד?

לפי מה שנראה כיום, אינטל (וגם חברות אחרות) משקיעה מאמצים גדלים יותר ויותר בהפיכת המחשב האישי למוקד משיכה גדול יותר עבור המשתמשים, בעיקר בעזרת פרוייקט Perceptual Computing המנסה להפוך את המחשב לעוזר אישי במלוא מובן המילה. בעזרת שילוב של יכולות שקיימות כבר היום, וטכנולוגיות שעדיין בפיתוח, המחשב האישי בחזון של יידע מה תרצו עוד לפני שתביעו את רצונכם.

זיהוי קולי, שימוש בקול טבעי לתקשורת, אגירה מיון ועיבוד מידע ממקורות רבים ושונים ושימושים ביכולות תלויות כמו גם מקומיות הנשענות על יכולות המחשב האישי עצמו יתלכדו כולם למקום שבו, כך מקווים, נחיה את החזון אשר "מסע בין כוכבים: הדור הבא" הציג לפנינו כבר לפני מעל עשרים וחמש שנים.

משקפיים חכמות יהיו אולי חלק מהחזון הזה, אך לדעתי יותר סביר כי ימלאו בתקופת ביניים.

הסיבה לכך היא נוחות המשתמש. אם אתם מרכיבים ביומיום, תוכלו להתרגל למשקפיים חכמות בקלות. אך אם אינכם רגילים למשקפיים על אפכם לאורך רובו של היום, הדבר יציק לכם מאוד.

לכן, סביר יותר להניח כי המחשוב של הדור הבא יהיה משובץ בבגדינו, או אולי אף יושתל בראשנו.

האם אתם תרצו לרכוש כאלה אם המחיר יהיה סביר? ספרו לנו בתגובות!


תגיות

4 תגובות

 1. דן
  מבחינת עיצוב אני חושב שגוגל לוקחת כאן.
  המשקפיים הללו נראים פחות נוחים.

  בכללי אני לא ממש תומך בכל העניין של המשקפיים הללו

 2. גוגל גלאס יתן לגיטימציה
  גוגל גלאס יתן לגיטימציה מושלמת לצלם בחורות שעד עכשיו לא היית יכול לשלוף מצלמה מולם ולצלם להם את המחשוף

  גם כן מה תעשה שיבוא בן אדם מולך וידבר איתך שהוא לובש גלאס יצור גל של אנשים שיתחילו לשאול האם הוא מצלם אותם ושלא יעלה לגוגל

  אם עד עכשיו הייתה גישה לגורמים מסויימים להכנס לכם לנייד להפוך אותו למיקרופון ולשמוע מה שאתם עושים בזמן שהמצלמה בדרך כלל בתוך המכנסיים בכיס או מכוונת לכיוון לא מועיל אז עוד כמה שנים עם גלאס ודומים העיניים שלכם עצמם יהיו כלי בידי גורמים אחרים

 3. ל – 2
  בס"ד

  ממש מסכים עם מה ש 3emi אומר, מפחיד לחשוב שאנשים אחרים יוכלו לראות את כל החיים שלכם, האישיים והלא אישיים. ברור שקיים סיכון במשקפיים האלו.

  וסאת לא הסיבה היחידה שלא הייתי קונה אותם, זה דבר נורא לחשוב שהחיים שלנו יהפכו דיגיטליים מן היסוד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close