Edge: המפלצת הבאה מבית HTC • HWzone
גאדגטים

Edge: המפלצת הבאה מבית HTC

סמארטפון ה-HTC Edge עשוי להיות הראשון שיתבסס על שבב ה- 3 מרובע הליבות של NVIDIA

בעוד שאנחנו עדיין מנסים להחזיר את הלסת שלנו למקומה אחרי הטעימה הקטנה מביצועי שבב ה-Tegra 3 לה זכינו לפני כמה ימים, מגיעה אלינו ידיעה מפוצצת נוספת, אשר חושפת את ה-HTC Edge – (ככל הנראה) סמארטפון ה- 3 הראשון.

אם חשתם שה- S2, אייפון 4S וחבריהם לא עוצמתיים מספיק לטעמכם, ודאי תשמחו לשמוע שה-Edge יציע ארבע ליבות Cortex-A9 במהירות של לא פחות מ-1.5GHz. כל העוצמה הזאת תשמש להפעלת מסך 4.7 אינץ' מגודל ברזולוציה של 1280×720, ובנוסף תקבלו גם זכרון בנפח 1GB, נפח פנימי של 32GB, מצלמת 8 מגה פיקסל עם עדשה ברוחב 28 מילימטרים ומפתח צמצם של f/2.2, קישוריות 4.0 ועוד.

מערכת ההפעלה של המכשיר תהיה אנדרואיד, מן הסתם, אם כי הגירסה הספציפית עדיין לא נחשפה. ההנחה המתבקשת היא שיהיה מדובר בגירסת ה-Ice Cream Sandwich 4.0 העתידית, עליה יולבש ממשק ה-Sense הפופולרי של HTC (שאולי יזכה גם הוא לגירסה מעודכנת). צפו גם לתמיכה כלשהי בטכנולוגיות הסאונד של חברת Beats.

מקור: pocketnow.com

HTC Edge עתיד להיות מושק במהלך החודשים הראשונים של שנת 2012. מדובר אמנם בסמארטפון הראשון עליו אנחנו שומעים שיתבסס בפירוש על השבב העוצמתי של NVIDIA, אך בהתחשב בהצהרה קודמת של מוטורולה על כוונותיה להציע מרובעי ליבה בתחילת שנת 2012 – לא מן הנמנע שהמכשיר מבית לא יהיה הראשון מסוגו בשוק.

לא ברור עד כמה עתיד שבב מרובע ליבות להועיל למערכת הפעלה שעדיין לא תומכת במלואה בשבבים כפולי ליבה (לפחות עד שגירסה 4.0 תצבור תאוצה), אך ראוי לציין שבמידה והמבנה הייחודי של שבבי ה- 3 (מספר ליבות העיבוד הפעיל נקבע על פי רמת הביצועים הדרושה בכל מצב, וליבה חמישית חסכונית נוספת אחראית על הפעלת המכשיר במצב המתנה) יוכיח את עצמו – יתכן שהשבב יבלוט דווקא בזכות החסכנות שלו.
הרבה תהיות וטונות של סקרנות אופפות את ה-Tegra 3 – נקווה שהשקתו של ה-Transformer Prime מחרתיים תספק לנו כמה תשובות.

תגיות

10 תגובות

 1. תקבלו גם כבל מאריך לחשמל
  עולם הסוללות לא מדביק את הפער…

 2. חסכון בסוללה??
  אומנם המעבד הוא חסכוני מאוד אולם עדיין הצרכן העיקרי של הסוללה נשאר המסך ו HTC משתמשים במסכי LCD.
  במידה והם ישימו שם מסך אחר שחסכוני (AMOLED) אז נראה חסכון גדול בחשמל

 3. סוללה
  Shrinking of the Kal-El cores

  Since Kal-El's four main ARM cores can run at higher frequencies but lower voltages than the current dual-core Tegra 2, the chip can either match Tegra 2's performance within a much lower power envelope, or it can nearly double the performance of Tegra 2 while still using slightly less power overall.

  Tegra 3 includes 5th "stealth" core to optimize power efficiency

  Kal-El uses a combination of four "fast process" cores mated to a 5th "low power process" core that handles idle background processing tasks

  http://arstechnica.com/gadgets/news/2011/09/tegra-3-includes-5th-stealth-core-to-optimize-power-efficiency.ars

 4. זה לא נכון..
  יש חיסכון בסוללה
  הוא תמיד במשתמש בליבה אחת אם אתה משתמש בצורה נורמלית שתי ליבות אם הוא צורך יותר כוח ומשחקים כבדים וכו ארבעה ליבות ככה זה חיסכון סוללה

 5. במקום לשפר ביצועים שישפרו את חיי הסוללה
  או שיפתחו מעבדים חסכוניים מאוד בחשמל

 6. עדיין לא מספיק הביצועים של היום ???!!!
  אני לא מבין את זה , יצרניות הסמארטפונים כבר הגיעו לביצועים דיי גבוהים בסמארטפונים , מספיק מעבר לגג , לאן הם עוד רצים , שיעצרו לרגע ובמקום זה יתמקדו בסוללות של המכשירים האלו , שנאכלות דיי מהר כיום , שיפתחו סוללות ארוכות חיים יותר במקום לדחוף עוד ועוד ביצועים שגם ככה כבר לא חסר , וגם אני לא מבין לאן הם מותחים את הגודל של המסכים , אני לפני כמה ימים קניתי את ה-S2 בעל גודל מסך 4.3 וגם זה את האמת כבר מרגיש ביד כגודל קצת מוגזם , אז היצרניות ממשיכות עוד ועוד להגדיל את הסמארטפונים ?? , לדעתי זה פשוט לא נורמאלי , כבר איבדו את הגבול בין הסמארטפון לטאבים ואייפדים , איפה ההיגיון , או שהן עושות את זה רק בשביל הספורט כדי להראות האחת לשנייה – הנה , אנחנו השקנו סמארטפון יותר גדול ויותר עוצמתי , השאלה היא מי צריך בכלל דבר כזה.

 7. 'ממש כמו S2 רק עם 4 ליבות
  לא מכיר משהו כרגע ש ה S2 מתקשה בו
  וזה עוד בלי ה ICS שידע לנצל את שתי הליבות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close