ASRock Core 100HT - קטן אבל עוצמתי • HWzone
אחסוןגאדגטים

ASRock Core 100HT – קטן אבל עוצמתי

ניתוח המאפיינים
 
לאור הנתונים היבשים, אין שמץ של ספק כי ה-ASRock Core 100HT-BD הינו מחשב עוצמתי במיוחד במשפחת ה-HTPC. אולם נשאלת השאלה מה הצעצוע החדש מבית ASRock עושה טוב יותר מהדגם הקודם בסדרה, ה-Core 330? ביקורות רבות ברחבי הרשת קבעו כי גם מעבד האטום בשילוב עם ערכת השבבים של , ה-ION, מצליחים להתמודד בצורה מושלמת עם האתגר הגדול ביותר של מחשבי HTPC, שהוא שידור תוכן בהפרדה גבוהה. אם כך, מה יש ל- 100HT-BD להציע, וחשוב אפילו יותר, באיזה מחיר?
 
לוח האם: Mobile HM55 Express Chipset

 
לוח האם, בסיסו של כל מחשב באשר הוא, נבחר להיות מבוסס על ערכת השבבים H55 של . כאשר היתרון המשמעותי ביותר שלו הוא תמיכה בכל מעבדי i מתוצרת האחרונה, אם כי זמינותם בתצורת ריטייל אינה ברורה. מעבר לעובדה זו, מדובר בלוח אם בתקן Mini-ATX סטנדרטי, אולם במבט לעומק נוכל לשים לב לכמה נתונים מעניינים: ראשית כל, בולטת מכל העובדה כי קיימים שני חיבורי USB3.0, וכך גם בחרה לשווקו – ה- הראשון בעולם התומך בתקן זה. יתר על כן, ניתן למצוא שישה חיבורי USB2.0, ובהתחשב בעובדה ש-USB3.0 תומך לאחור בצורה מלאה, נקבל מספר משביע רצון בהחלט של חיבורי . ראוי לציין שבביקורת זו לא נתמקד ולא נבחן את חיבור ה-USB3.0, כיוון שנעשה זו במאמר יעודי, אולם נתייחס בסיכום הביקורת לפיצ'ר זה.
 
מעבר לכך, מדובר בלוח אם סטנדרטי למדי, אולם בולטים בהעדרם יציאת ה-DVI וחיבור ה-PCI-Express, אם כי ראוי להדגיש כי מתאם -DVI כלול בבאנדל המחשב, כך שבשורה התחתונה, קיימת תמיכה בכל מסך אפשרי, ועם מתאם מתאים, גם תמיכה בשני מסכים.
 
כמו כן קיימים בלוח ארבעה חיבורי SATA, אשר שלושה מהם תפוסים על ידי הכונן הקשיח, הכונן האופטי וחיבור ה-eSATA בפאנל האחורי, מה שמותיר חיבור חופשי לכונן קשיח נוסף (ויש מקום). כמו כן חיבור ה-Mini PCI-E תפוס על ידי בקר ה-WiFi.
 
המעבד: Intel i3-330M (ליבת Arrandale)
 
סדרת מעבדי ה-Core i3 למחשבים שולחניים (בעלי ליבת Clarkdale) סוקרה באתרנו בתחילת השנה, וסומנו על ידינו כהמעבדים הבאים של מחשבי מולטימדיה דלי ההספק. לאחר שהוצגה סדרת הניידים, ה-Arrandale, היה זהו עניין של זמן בלבד עד לשילוב סדרה זו במחשבי מולטימדיה זעירים. ההחלטה לשלב את ה- i3-330M, החלש מבין המעבדים בסדרה, ב- 100HT-BD, מאפשרת מחד להנות ממעבד חזק בסדר גודל ממעבד האטום, ומאידך, להוזיל את עלות המחשב ככל שניתן.
 
כמעט ואין צורך לדבר על הכרטיס הגרפי, שכן המחשב אינו מיועד לגיימינג כלל, אולם ההאצה הגרפית מתאפשרת הודות לליבה הגרפית המשולבת במעבדי ה-Core i. היות וגיימינג, ואילו המינימלי, אינו מעניינו של המשתמש הממוצע שיתעניין במוצר זה, לא נעניק משקל רב (אם בכלל) ליכולות ההאצה הגרפית בביקורת זו. אולם יש לציין שעצם קיום הליבה הגרפית כחלק מהמעבד משפיעה לחיוב על צריכת ההספק ופליטת החום של המחשב. הספק החום המקסימלי אותו מסוגל לפלוט המעבד עומד על 35 וואט, וזאת בעזרת טכנולוגיית ה-SpeedStep של המאפשרת להתאים את תדר המעבד לדרישת התוכנות הרצות.
 
ויש עוד. ליבת ה-Arrandale מציעה למשתמש תמיכה מלאה ב-HD Audio Bit-Streaming של הפורמטים DTS HD-Master Audio ו-Dolby TrueHD. ובשפה פשוטה, המחשב תומך באפשרות לשלוח את אות השמע כפי שהוא במקור, לקידוד במגבר יעודי בעל חיבור HDMI1.3. לטענת מומחים בתחום השמע, זוהי הדרך האיכותית ביותר להנות משמע בהפרדה גבוהה, בהנחה ואתם מצויידים במגבר מתאים, ומערכת היקפית.
 
ראוי לציין כי גם מערכות מבוססות ION תומכות ב-Bit-Steaming של הפורמטים הנ"ל, אולם רק לאחר המרה לפורמט LPCM, כך שאיכות השמע תוגבל על ידי איכות המקודדים והרכיבים במחשב עצמו. כמו כן, חיבור ה-S/PDIF מקנה תמיכה מלאה ב-Dolby Digital וב-DTS, במידה וברשותכם מערכת ביתית מהדור הקודם.
הזיכרון הפנימי, הכונן הקשיח והכונן האופטי: הלוח מציע תמיכה ב-2 מודולי זיכרון בנפח מקסימלי של 4GB כל אחד, אם כי עלייה מעל 4GB סך הכל תהיה מיותרת לחלוטין לאור מטרותיו המקוריות של המחשב. הכונן הקשיח במחשב הינו Momentus 5400RPM בנפח 500GB ובגודל 2.5 אינץ' מתוצרת . לאור מגבלות ההספק והמקום הפיסי יש לציין כי לדעתנו מדובר בבחירה המושלמת לכונן קשיח. ראוי לציין כי חיבור ה-SATA מאפשר חיבור כונן נוסף אם הנפח המוצע אינו לרוחכם.
 
צריכת ההספק הנמוכה בהחלט מסבירה את הבחירה בכונן זה, אם כי חיבור SATA פנוי בלוח אם מאפשר חיבור נוסף, ואף כונן SDD. כמו כן ראוי לציין כי כונן הBlu-Ray הכלול בדגם היקר יותר, אינו נפתח עד הסוף, בדומה לכוננים אופטים במחשבים .
 


העמוד הקודם 1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close