שיאומי דוחקת את HTC למטה

בעקבות הצלחתה של Xiaomi בסין, חברת HTC יוצאת מרשימת 10 יצרניות המכשירים החכמים המצליחות ביותר

אתר הניתוחים Canalys מדווח על מכירות מכשירים חכמים ברבעון הראשון של 2014: נמכרו מסביב לעולם כ-279.4 מיליון מכשירים חכמים. 81% מהם הם מכשירי אנדרואיד, כש-iOS מאחוריה עם 16%,ו-Windows Phone עם 3%.

Canalys
מדווחים שיש בידם רשימה של 10 היצירניות המצליחות ביותר במכירות מסביב לעולם, אך הם לא פירסמו את כולה. בראש הרשימה נמצאת סמסונג עם 31% מהמכירות. אפל נמצאת במקום לא ידוע, אך עם 16% מהמכירות. חצי מהיצרניות ברשימה הן חברות סיניות – Huawei במקום השלישי, Lenovo ברביעי, Xiaomi בשישי, Yulong בשמיני ו-ZTE בעשירי.
35% מהמכשירים החכמים בעולם נמכרים לתושבי סין: כ-97.5 מיליון מכשירים חכמים. היצרנית החדשה ברשימה היא Xiaomi, שזכתה להצלחה רבה בזכות מכשירי ה-Redmi שלה. למרות שקשה להגדיר אותה כחברה גלובאלית, שכן 97% מהמכשירים שלה נמכרים בתוך סין. הכניסה שלה לרשימה הוציאה מהרשימה חברה גדולה ומוכרת – HTC.
האנליסט טומי אהונן מדווח ש-HTC יצאה מהרשימה 
כנראה שלמרות הביקורות הטובות על ה-HTC One M8, מכשיר הדגל האחרון של HTC, החברה לא הצליחה למכור מספיק ברבעון הקודם, ולכן יצאה מהרשימה. עדיין לא ידוע מה HTC תעשה כדי לחזור למסלול, אבל אנחנו כן יודעים שכדאי לה לעשות את זה מהר, כי בינתיים חברות אחרות נוגסות לה בנתח השוק.