שבב עשר הליבות של Mediatek צץ במבחן ביצועים ומספק תוצאות מרשימות מאוד

שבב ה-Helio X20 החדיש של מפתחת השבבים עושה שרירים במאגר של מבחן ה-Geekbench הפופולרי

שנת 2016 תהיה מעניינת מאוד בעולם המכשירים החכמים לא רק בשל המאבקים הסטנדרטיים בין היצרניות למיניהן, אלא גם בשל התחרות בין אסכולה שגורסת כי כל המרבה בליבות עיבוד רק משבח, לבין זו שמכוונת למספר מצומצם של ליבות עיבוד איכות ומתקדמות – במילים אחרות, תחרות בין לקוואלקום ולאפל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו לא יודעים מי ינצח בהתמודדות, אך כבר עכשיו אפשר לראות שלשני הצדדים יש טיעונים לא רעים בכלל. את הביצועים הראשוניים של ה-Snapddragon 820 מרובע הליבות כבר ראינו, ועכשיו עולה גם תוצאה של שבב ה-Helio X20 בעל עשר הליבות של Mediatek אל המאגר של מבחן הביצועים Geekbench – עם ציון של מעל ל-2,000 נקודות לליבה בודדת (מדגם Cortex A72, ששתיים מהן מהוות את אשכול הביצועים העליון של השבב החדש), וציון אדיר של מעל ל-7,000 נקודות במצב בו כל הליבות נותנות את חלקן בהצגה.

helx

תוצאה זאת מרשימה במיוחד בהתחשב בכך שה-Helio X20 לא מיוצר בליטוגרפיה של כמו כל מתחריו העתידיים, אלא רק בתהליך ה-20 ננומטר של TSMC, כך שתוצאות אלו, שמתקרבות להכפלה מאלו שתקבלו משבב ממוצע לשנת 2015 הן במצב ליבה יחידה והן במצב ריבוי ליבות, מרגישות כמו קפיצה מבורכת מאוד קדימה אשר מעניקה תיאבון גדול להמשך הדרך ולמעבר המיועד של Mediatek לעידן ה-16-או-.

helx1

מכשירים ראשונים שיבוססו על ה-Helio X20 אמורים להגיע במהלך החודשים הקרובים, ואם יצליחו לספק גם רמת מחירים דומה לזו שראינו עם שבבי ה-Helio X10 – כנראה שיהיה לנו כאן אס גדול בשוק הביניים.

heli2