קוואלקום ב-7 ננומטר: מבחני ביצועים ראשונים ל-Snapdragon 8150 • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

קוואלקום ב-7 ננומטר: מבחני ביצועים ראשונים ל-Snapdragon 8150

היורש של ה-Snapdragon 845 יוכל לצמצם משמעותית את הפער מה- A12 וגם להתחרות ישירות ב-Kirin 980 של , כך נראה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


דור שבבי ה-7 ננומטר במובייל החל רשמית לפני כחודש, ונראה כי אחרי אפל ו-Huawei גם קוואלקום עשויה להציג לנו את הפיתוח שלה עבור העידן החדש בקרוב מאוד – תחת שם הדגם Snapdragon 8150, שעשוי לסמן התפתחות נוספת של המותג הפופולרי שאחראי על הפעלת מאות מיליוני חדשים מדי שנה.

קוואלקום טרם סיפקה לנו מידע רשמי כלשהו אודות השבב החדש, אך הופעתו במאגר מבחן הביצועים Geekbench מאשרת שמועות מוקדמות מסויימות אודותיו, וגם מספק טעימה ראשונית מהביצועים הצפויים מליבות העיבוד הכלליות שבו.

זו כנראה המחשה מעשית ראשונה לביצועי הדור החדש של – בליטוגרפיית 7 ננומטר של , כמו אצל המתחרות הגדולות

עם ציון ממוצע של כ-3,200 נקודות עבור ליבה בודדת וכ-10,000 נקודות במצב ריבוי ליבות, למרות שתדר העבודה המוצהר על ידי המאגר עומד על 1.8GHz צנועים (Geekbench בדרך כלל מציג את התדר המירבי הנמוך ביותר מבין כל אשכולות העיבוד הזמינים), נראה כי ה- 8150 ימשיך לכלול שמונה ליבות בסך הכל – אשר יחולקו הפעם לשלושה אשכולות עיבוד.

תוצאות רבות עלו למאגר בבת אחת – עם רמות ממוצעות דומות מאוד ביניהן

ארבע ליבות Kryo Silver חסכוניות כפי שכבר ראינו ב-Snapdragon 845 (עם פוטנציאל לתדרי עבודה גבוהים יותר תודות לתהליך הייצור המשופר), צמד ליבות Kryo Gold שיכוונו להתמודדות עם דרישות עיבוד גבוהות יותר ולכאורה גם צמד ליבות Kryo Gold Plus עם פוטנציאל גבוה במיוחד שיופעלו רק לזמנים קצרים מאוד בהם נדרש כוח העיבוד המירבי, בהתאם לטכניקת 'Race-to-Sleep' שמכתיבה השלמת משימה בעוצמה מירבית וזמן מינימלי בכדי לחזור ולשהות כמה שיותר זמן במצב המתנה יעיל וחסכוני.

באתר GSMArena דאגו לספק לנו כמה עכשיו השוואה ישירה ליצירות האחרות בעולם ארכיטקטורת ה- – עם שיפור משמעותי אבל גם כזה שבכל זאת לא מספיק לכיבוש הפסגה

תוצאותיו של ה-Snapdragon 8150 המיועד מספיקות בכדי להתעלות על רוב תוצאותיו של ה-Kirin 980 שפגשנו עד כה במצב ריבוי ליבות (בכמה מאות נקודות בלבד), אך לא מספיקות בכדי להתגבר על תוצאות הליבה הבודדת של שבב הדגל מ-Huawei, וגם לא על אלו של שבבי ה-Exynos 9810 הנוכחיים מבית סמסונג. בהשוואה ל-A12 Bionic הטרי של אפל מדובר בפיגור של עשרות אחוזים בביצועי ליבה בודדת עבור המתחרה – אם כי הפער בריבוי ליבות קטן יותר ועומד על כ-1,500 נקודות (או כ-15 אחוזים) לטובתה של יצרנית מכשירי האייפון.

פגשנו כבר מכשיר חכם ראשון שמתבסס על ה-Snapdragon 8150 כביכול – ומהווה לגמרי במקרה גם את הסמארטפון הראשון בעל המסך המתקפל

ה-Snapdragon 8150 אמור לכלול מודם התומך בפעם הראשונה ברשתות דור חמישי, כולל תדרי גמ"מ גבוהים במיוחד של עד 60GHz, ועשוי לכלול גם תמיכה בתקן ה-802.11ax, או 6, שיהיה הדור הבא בתקשורת האלחוטית לטווחים הקצרים עם מהירויות גבוהות עד פי 4 מ-802.11ac. פרט לכך סימן השאלה הגדול ביותר הוא זהות ליבת ה-Adreno הגראפית שתהיה חלק מהמוצר – והאם תצליח לזנק קדימה ולקבוע עבורנו סטנדרט חדש לגמרי של יכולות טכניות במכשירי המובייל.

יש סיבה טובה להאמין לכך שה- 8150 יוביל את מגמת התמיכה ב- בעולם הסלולר, וזה עשוי להיות מאפיין טכנולוגי ועסקי משמעותי אפילו יותר מביצועים מירביים במבחנים הסינטטיים השונים

נקווה לקבל הכרזה רשמית על ה- 8150 כבר במהלך החודש הנוכחי.


תגיות

תגובה אחת

  1. דעה – על יצרני המעבדים לעבור מדגש על ביצועים לדגש על יכולות. וזה נכון גם לגבי מעבדי PC

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close