פרטים מלאים על טאבלט ה-Nexus של גוגל (עודכן)

ימים ספורים לפני כנס ה-Google I/O בו אמורה לבוא ההכרזה הרשמית, הפרטים המלאים על הטאבלט שאמור להרעיד את השוק דולפים לרשת

אחרי רצף שמועות ארוך כאורך הגלות, היום הגדול של גוגל כבר כמעט כאן – אם לא תהיינה הפתעה של הרגע האחרון, בכנס ה-Google I/O 2012 (שיחל מחר) תחשוף חברת הענק את טאבלט הנקסוס, שעשוי להוות את הצעד הראשון בדרך להשתלטותה של מערכת האנדרואיד גם על הקטגוריה הזו.

מי שהחליטו לקלקל לגוגל את החגיגה הם אנשי הסניף האוסטרלי של הבלוג Gizmodo, אשר כנראה כבר הספיקו לשכוח את ההסתבכות שלו בעקבות חשיפתו של האייפון 4, אחרי שרכשו דגם אב-טיפוס גנוב.

באתר מצהירים כי הניחו ידיהם על מסמך רשמי שבו ניתן למצוא את המפרט הטכני המלא, ואפילו תמונה, של טאבלט הנקסוס המיוחל.
לפי הדיווח, ה-Nexus 7 יכלול מסך 7 אינץ' מבוסס פאנל IPS עם זוויות צפיה של עד ל-178 מעלות ורזולוציה של 1280×800, שבב Tegra 3 T30 עם תדר מירבי של 1.3GHz (עבור ארבעת הליבות שבו),זכרון RAM בנפח 1GB, מצלמה קדמית של 1.2 מגה פיקסל, שבב NFC עם תמיכה ב-Google Wallet וב-Android Beam, נפח אחסון פנימי של 8GB או 16GB וגם סוללה שאמורה לספק עד תשע שעות פעילות.

המסמך המדובר גם מאשר, לכאורה, כי ה-Nexus 7 יבוסס על מערכת אנדרואיד בגירסת ה-Jelly Bean. לא מצויין מה יהיה הייצוג המספרי של הגירסה המרכזית הבאה של אנדרואיד, אך בהתחשב בדיווחים קודמים ובמספרי הגרסאות של עדכוני ה-Ice Cream Sandwich אנחנו מהמרים על 4.1.
מידע מוצק על Jelly Bean והחידושים שהיא צפויה להביא עדיין אין, אך ב-Gizmodo מספרים על יוזמה מסויימת של גוגל אשר מוזכרת במסמכים, ועשויה לצמצם את הפרגמנטציה הגדולה ממנה סובל שוק האנדרואיד.
למרות ההדלפה הנוכחית, אין ספק כי הכנס הגדול של גוגל עדיין עתיד לספק לנו לא מעט פרטים חדשים ועסיסיים.

ה-Nexus 7 מצטרף אל הטאבלט של אייסר שמציע מפרט ומחיר דומים,
כאשר תמיכה ופאנל איכותי יותר מטים את כף המאזניים לטובתה של גוגל

מחירו של טאבלט ה-Nexus 7 עתיד לעמוד על 200 דולר לגירסה עם נפח אחסון של 8GB או 250 דולר לגירסת ה-16GB, והוא צפוי להגיע לאוסטרליה (וכנראה גם למגוון מדינות נוספות ברחבי הגלובוס) כבר במהלך חודש יולי הקרוב.

עם חומרה שהופכת את ה-Kindle Fire לבלתי אקטואלי בעליל ועדיפה גם על זו של טאבלט ה-Iconia Tab A110 מבית אייסר, תמיכה תוכנתית מבית גוגל שאין שניה לה בשוק האנדרואיד כרגע וכמובן תג מחיר עממי ותחרותי במיוחד – טאבלט ה-Nexus 7 נשמע כמו מכשיר מבטיח מאוד.
האם בממלכת התפוח צריכים להתחיל לחשוש? בקרוב נגלה.

עדכון: אם מישהו היה זקוק לעוד הוכחה לכך שאנדרואיד Jelly Bean אוטוטו כאן, הוא קיבל אותה בדמות פסל של הממתק האהוב אשר הצטרף אל המדשאה המפורסמת של גוגל.