חזון שמעורר זעם: הסמארטפונים של המחר יהיו צרים וארוכים במיוחד? • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

חזון שמעורר זעם: הסמארטפונים של המחר יהיו צרים וארוכים במיוחד?

המכשיר הבא מחברת Essential, ובראשה האבא של מערכת האנדרואיד שהפך לדמות שנויה במחלוקת, יוצר הדים ברשת – ולא בהכרח מהסיבות הנכונות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה לא סוד שסמארטפונים צומחים לגובה בשנים האחרונות, עם מסכים שפורצים יחס גובה-רוחב של 16:9 שהיה השולט בעבר בנסיון להגדיל את שטח התצוגה הזמין למשתמש מבלי לפגוע בארגונומיה הבסיסית של האחיזה במכשיר מצדדיו – ויש יצרניות כדוגמת שכבר הספיקו לקחת את האופנה הזו עד לקצה עם שימוש במסכי 21:9 גבוהים (או ארוכים, אם תעדיפו) באופן בלתי רגיל. חושבים שכאן זה נגמר? בחברת Essential האמריקאית חושבים שזו דווקא רק ההתחלה.

החברה הצעירה שהשיקה בשנת 2017 את דגם ה-Essential Phone שלה עם חזון לשמש בתור מעין יורש רוחני עבור משפחת מכשירי ה-Nexus מבית גוגל ושותפותיה, בהצלחה חלקית מאוד, שברה שתיקה לאחרונה עם חשיפת טוויטר לאבי-טיפוס של מכשירים חכמים ארוכים באופן קיצוני, שיוכלו להציג הרבה יותר מידע ויזואלי למשתמש בכל רגע נתון (בהינתן תוכנה המותאמת לכך כמובן) עם השפעה מינימלית על נוחות השימוש לכאורה – אבל לא כולם ברשת מתלהבים מהרעיון, בין היתר משום שהוא הוצג בחשבון האישי של אחד המקימים, אנדי רובין.

הקונספט החדש, שעונה לכינוי הזמני GEM, עורר סערה ברשת – אבל לא רק בגלל העיצוב הקיצוני

אנדי רובין נחשב ליוצר המקורי של מערכת האנדרואיד אי שם בתחילת העשור הקודם, ושימש במשך שנים בתור האחראי על הפלטפורמה בתוך גוגל עצמה – עד שעזב על מנת לצאת לדרכו החדשה עם החברה הנוכחית. בשנה שעברה חלה תפנית בעלילה הזו עם דיווחים על כך שרובין נאלץ לעזוב את לאחר שכפה את עצמו על אחת מהעובדות, תוך שחברת הענק מסתפקת בחקירה פנימית משלה לאירוע ומעניקה חבילת פיצויים נדיבה במיוחד לעובד המוכר היטב בכדי לטאטא את האירוע אל מתחת לשטיח מבלי לגרור תגובות פומביות שליליות.

יש גם תמונות קונספט של ממשק המשתמש במכשירים ארוכים שכאלה, שמרגישים יותר כמו שלט רחוק מאשר בתצורה המסורתית המוכרת לנו מזה מעל לעשור

רובין הפך בתוך זמן קצר לאדם שנוי במחלוקת ואף יותר מכך, ולאחר כשנה של שתיקה פומבית חזר לצייץ עם קונספט הסמארטפון החדש – שנתקלו באופן מיידי בתזכורות עבור אירועי העבר וקריאות שלא לרכוש את מוצרי Essential (או לעודד שיח עליהם) בשל כך, כל עוד רובין עדיין מהווה חלק רשמי בה.

האם התגובות הקיצוניות במקומות מסויימים ברשת יובילו לכך שאנדי רובין (בתמונה) יקטין, או יבטל לגמרי, את מעורבותו האישית בחברת Essential? בינתיים אין עדויות לכך

האם ראוי להפריד בין פעולותיו של אדם אחד למוצרי חברה שלמה המעסיקה מאות עובדים נוספים שאינם קשורים לעניין, או שלא ניתן להתעלם מעבר בעייתי שכזה עבור אחת מהדמויות המרכזיות? אתם מוזמנים לספר לנו מה נקודת המבט שלכם בתגובות – אבל בכל אופן, אי אפשר להתווכח עם הקביעה כי Essential מצליחה לעורר הדים משמעותיים ברשת, באופן מפתיע עבור חברה שנוסדה לפני ארבע שנים והשיקה עד היום אחד בלבד.

בעבר קיבלנו וסרטוני פארודיה על מכשירים חכמים עתידיים שיהיו ארוכים באופן מגוחך – וכיום זה מרגיש לפתע כמו תחזית מדוייקת למדי לעתיד של השוק, לכל הפחות בעיני חלק מן היצרניות


תגיות

4 תגובות

 1. אני חושב שהסיבה לכך שכל היצרנים לאט לאט מיישרים קו עם המכשירים הארוכים האלה היא הדור ה-5.
  יקח זמן עד שיחזירו לנו את הטלפונים של ה- 5 אינץ' עם הסוללה הנשלפת שניתן לרכוש בכל חנות.
  היום כל הטלפונים והמחשבים הניידים עם סוללה פנימית שלא ניתנת לרכישה בחנויות ולא ניתנת לשליפה ע"י משתמש בסיסי
  ובמחשב נייד לא ניתן להשתמש ללא הסוללה הפנימית – לעומת סוללה חיצונית נשפלת שניתן להשתמש במחשב עם חיבור לחשמל
  (אך זה לא עובד עם סוללה פנימית).

 2. כמה ששונאים אותו, ככה גם יהיה מי שיאהב אותו.
  אני לא בקטע של מכשירים ארוכים, יש לי Xiaomi redmi nite 6 pro והוא ארוך מדי בשבילי, אז יותר דק וארוך מזה אני לא חושב שאקנה, אלא אם כן יהיו לי שימושים נלווים שיהיו רלוונטיים.
  זה יכול להיות מעולה לשליטה על בית חכם או כתוסף או במקום מכשירים לשליטה קולית… (שכחתי את השם 😅)

Back to top button
Close
Close