עמיד, אך לא בלתי מנוצח: צפו ב-Galaxy S10 שורד התעללות יזומה

ערוץ היוטיוב JerryRigEverything סיפק לנו את אחת מבחינות הקשיחות הראשונות עבור ספינת הדגל החדשה מבית סמסונג – עם הרבה בשורות חיוביות

אחרי ה-Redmi Note 7 שהתפאר רבות אך נכשל ברגע האמת – נעים לפגוש בסמארטפון שמצליח להרשים אותנו באיכות הבנייה וההרכבה שלו ללא פשרות, אף על פי שלא קיבלנו הצהרות מיוחדות כלשהן בנושא זה מבעוד מועד.

המכשיר המדובר הוא ה-Galaxy S10 החדש של סמסונג (שעולה בערך פי 4 מהמוצר של שיאומי, ראוי לציין בכדי להבליט את ההבדלים הברורים בין השניים), וגם הוא הגיע לעבור את מבחן ההתעללות המקוון הפופולרי של הערוץ JerryRigEverything.

חיפוי פאנל התצוגה הוא מסוג Gorilla Glass 6 עמיד כצפוי, ומגן גם על מצלמת הסלפי הקדמית המובנית בו. האפרכסת הקדמית עשוי מתכת וניצבת במקומה באופן בטוח וקשוח, המסגרת הפנימית כולה עשויה אלומיניום, החלק האחורי מוגן במלואו בזכוכית כולל מערך הצילום ומבזק הלד והכפתורים שבצדדים כוללים מחברים ייעודיים שמאפשרים לשלוף אותם החוצה ולהחליף בעת הצורך.

סביר להעריך כי דגמי ה-S10 Plus וה-S10e יציגו עמידות דומה מאוד לזו של ה-S10 – נקווה לראות הוכחות מצולמות גם לכך בקרוב

גם מבחן הכיפוף לא הרשים את ה-S10 יתר על המידה, כאשר לא נצפה שום כיפוף משמעותי מהחלק הקדמי או מהחלק האחורי של המכשיר ולכן לא נצפתה גם פריצה כלשהי של הגנת המים והאבק בתקן IP68 ממנה הוא נהנה – מדובר בעוד מכשיר איכותי ומהונדס היטב בשושלת ארוכה מבית סמסונג, אפילו אם העיצוב לא יפיל אף אחד מהכסא בהיבט האומנותי שלו.

שימוש לב – להשתמש במסך הסמארטפון בתור משטח לליטוש יהלומים זו כנראה לא בחירה נבונה

בחינה אחת נוספת התמקדה בחיישן הביומטרי הקדמי הייחודי שמבוסס על חיישן על-קולי, במקום על חיישן אופטי כמו ברוב המכשירים החכמים שכוללים חיישן מובנה מתחת למסך – ושם גילינו כי שריטות עמוקות או סדקים בזכוכית עלולות למנוע מהסורק לפעול כהלכה או אפילו לפעול באופן כללי. מדובר במצב קיצוני שייגרם רק כתוצאה ממגע עם עצמים קשים במיוחד שאנו לא פוגשים בכל יום – אך כדאי לקחת זאת בחשבון בכל אופן.

גם סרטוני פירוק והרכבה ראשונים של המכשירים החדשים כבר עלו אל הרשת (לא בהכרח בשפה האנגלית) – וחושפים יכולת תיקון בינונית למכשיר, עם צורך בשימוש במספר מועט יחסית של כלים ייעודיים

נפילה של מכשירי ה-S10 על משטח קשה תוכל להביא להתנפצות חיפוי המסך, וזה בתורו עלול לגרום לפגישה הן בחיישן הביומטרי המובנה – והן ביכולת התפקוד של ממשק המגע המובנה מתחתיו – כך שכיסוי גומי עמיד כלשהו הוא רעיון טוב גם במקרה זה.

מתכננים לרכוש את אחד מדגמי הדגל של סמסונג, או שעדיין לא? בואו לדבר על זה בתגובות.