מערכת ההפעלה המשנית של גוגל מתרחבת אל עולם הטאבלטים, באמצעות מכשירים מעניינים ראשונים מ-HP ואייסר

מספר שנים אחרי ההשקה הראשונית שהעניקה לנו מחשבים אישיים זולים במיוחד שהכריחו את מיקרוסופט ושותפותיה להתאים את עצמן ולספק לנו תחרות מוגברת בשוק – הגיע הזמן לקבל בברכה את מערכת הענן של גוגל, Chrome OS, גם אל תחום הטאבלטים הצפוף והמאותגר. יש סיכוי לתחייה מחודשת ולמלחמת מחירים? בואו לשפוט בעצמכם.

יריית הפתיחה

הטאבלט הראשון בהחלט מהגלגול החדש הזה הגיע אלינו מבית חברת אייסר, עם מסך IPS בגודל 9.7 אינץ' וברזולוציית 2,048×1,536 פיקסלים, שבב עם מיתוג OP1 של גוגל שהוא למעשה יחידת ARM עם שש ליבות מדגם RK3399 של חברת Rockchip, זכרון דינאמי של 4 ג'יגה-בייט, נפח אחסון מובנה של 32 ג'יגה-בייט ועוד – הכל ביחד עם Chrome OS המסוגלת להריץ הן את היישומים המקוונים העצמיים שלה והן את רוב יישומי מערכת האנדרואיד, בשילוב עם עט מגע פאסיבי מבית חברת Wacom, בתג מחיר של 330 דולר בצפון אמריקה או 330 יורו (כולל מס) באירופה.

הטאבלט הטרי של אייסר נושא תג מחיר זהה לזה של האייפד המודרני – שניהם עם עטים ומסכים בעלי מאפיינים דומים מאוד

האפשרות ההיברידית

כעת, אנו מקבלים טאבלט Chrome OS חדש נוסף מבית HP – עם תצורה היברידית הכוללת מקלדת פיזית נתיקה, מסך מגע בטכנולוגיית IPS בגדול 12.3 אינץ' וברזולוציה של 2,400×1,600 פיקסלים, מעבד Core i3-7Y30 כפול ליבה, זכרון LPDDR3 של 8 ג'יגה-בייט, נפח אחסון מובנה של 32 ג'יגה-בייט, עט מגע מסוג HP Active Pen הכלול במחיר וסוללת 48 וואט-שעה שאמורה להספיק ליותר מעשר שעות פעולה בכל פעם. המחיר? 600 דולר תחרותיים בהחלט, שיוכלו להביא לתחרותיות מעניינת עד מאוד גם אל מול מכשירי ה-iPad Pro וגם אל מול מחשבי החלונות 10 ההיברידיים הקטנים.

HP מצטרפת לחגיגה עם אחד הדגמים ההיברידיים המשתלמים ביותר שהזדמן לנו לפגוש, לכאורה

אפל מחזירה מלחמה

צמד הטאבלטים הראשונים תחת Chrome OS, וגם דגמים נוספים שכנראה יגיעו בשבועות ובחודשים הקרובים, אמורים לספר אתגר לא רק למכשירים מבוססי האנדרואיד של התחום ולדגמים היברידיים יוקרתיים המריצים את חלונות 10 – אלא גם למכשירי ה-iPad של אפל שממשיכים ליהנות מפופולריות משמעותית.

החברה מקופרטינו כבר הקדימה תרופה למכה במידה מסויימת כשהשיקה את ה-iPad החדש שלה לשנת 2018 עם מסך 9.7 אינץ', שבב Apple A10 מרובע ליבות משופר, תמיכה בעט ה-Apple Pencil ובעיקר תגי מחיר קורצים של בין 300 דולר ל-330 דולר בתלות באופי השימוש של הלקוח, אך יהיה בכל זאת מעניין לגלות כיצד טאבלטים בעלי מאפיינים דומים ומחירים דומים בשילוב עם מערכת הפעלה "עשירה" (בניגוד מסויים להתאמה המוגבלת של אנדרואיד למסכים גדולים) תשפיע על המכירות של אפל בעתיד הקרוב.

האייפד ימשיך לשלוט, למרות הכל? נחיה ונראה