adplus-dvertising

סמארטפון ה-Galaxy S9, כשלון מסחרי?

מתרבות השמועות אודות השקה מוקדמת של ה-Galaxy Note 9 אשר באה בתגובה למכירות חלשות של דגמי הדגל העכשוויים – וגם אודות האפשרות לצמצום ואיחוד של המותגים

קצת מצחיק לקרוא לרווח נקי של 9.9 מיליארד דולר (!) בתוך כשלושה חודשים כשלון – אך זו המחשה של הברכה והקללה איתה נאלצת סמסונג להתמודד עתה אחרי שנים של הצלחות כבירות.

בענקית הקוריאנית פרסמו את הנתונים הכספיים לרבעון השני של 2018, וכפי שהתריעו כבר לפני כחודש לא הצליחו לעמוד בציפיות האנליסטים לשורת הרווח ורשמו ירידה מזערית של 0.1 אחוז ביחס לרבעון המקביל בשנת 2017, למרות עלייה ברווח התפעולי ויחד עם ירידה של כארבעה אחוזים בהכנסות לרמה של כ-51.8 מיליארד דולר "בלבד".

צמד ה-S9 עדיין נמכר במיליוני יחידות – אך פחות מקודמיו, ופחות מהסטנדרט הגבוה מאוד אליו התרגלה סמסונג והרגילה משקיעיה

מיותר לציין כי מצבה הכלכלי של סמסונג ממשיך להיות איתן ביותר, אך עם זאת בחברה נאלצו להודות בכך שביקוש מאכזב למכשירי ה-Galaxy S9 וה-Galaxy S9 Plus, לצד ביקוש קטן מהצפוי למסכי OLED למכשירים חכמים, הם אלו שגרמו לירידות הקלות בביצועים הכספיים – למרות המשכיות של הצמיחה בתחום ייצור השבבים ובעסקי הטלוויזיות. במילים אחרות, הצלחה נאה בקטגוריות מובילות אחרות מנעה מסמסונג ירידות חדות יותר במסגרת נסיגה בלתי מבוטלת בתחום המובייל עצמו.

ה-Note 9 המתקרב יושיע, למרות מחיר התחלתי צפוי גבוה במיוחד?

ברשת כבר הצהירו כי ה-S9 עתיד להיות דגם ה-Galaxy S החלש ביותר בהיקף המכירות שלו מאז ה-S3 לפני יותר מחצי עשור, כשהמותג עוד היה רחוק מההילה הבינלאומית האדירה אותה צבר עד היום – ויש גם הערכות סבירות לכך שההשקה הצפויה ל-Note 9 כבר בעוד כשבועיים נועדה לכפר על המכירות החלשות, לפחות באופן זמני ויחסי.

שילוב של העט המפורסם בדגמי ה-Galaxy S העתידיים עשוי לאפשר את איחוד המותגים הנחלשים לקו עוצמתי אחד ויחיד

בטווח הארוך, נראה כי ישנה אפשרות ממשית לכך שדגמי ה-Galaxy S וה-Galaxy Note יאוחדו למשפחה אחת, שבמסגרתה דגם ה-S Plus יאוחד עם ה-Note באופן זה או אחר בתקווה לאחד את קבוצות המעריצים השונות של כל אחד מהקווים – ואולי גם במטרה לפנות את המקום בטופ לסמארטפונים הגמישים והמתקפלים שעליהם אנחנו מדברים כבר שנים (ואולי סוף כל סוף יבשילו למוצר מסחרי בשנה הבאה).

המירוץ אל סמארטפונים מתקפלים וגמישים יהיה זה שיאפשר לסמסונג לחזור ולפרוח? בקרוב נגלה. אולי.

האם זה המהלך המרענן שיציל את סמסונג מהאטה משמעותית, או שמא מדובר בנבואה המגשימה את עצמה בעקבות שנים של יהירות ומאוחר מדי להימלט ממנה? מוזמנים לספר מה אתם חושבים בתגובות.

 1. k534d

  האמת שאין יותר שיפורים מלהיבים כמו פעם, אנחנו כל שנה מקבלים את אותו מכשיר עם 10% שיפור וגם זה בקושי.
  ולפעמים זורקים איזה פיצ'ר חדש שלרוב לא ממש שימושי.

  01/08/2018 בשעה 21:23
 2. Dr.Shawarma

  הם לא מבינים שלחובבי אפל יש תכלס רק אופציה אחת- אייפון איקס ב1000 דולר, בזמן שלחובבי אנדרואיד יש מיליון אופציות לא רעות גם ב550 דולר ואין שום סיבה להעלות מחיר על טלפון שכמעט זהה לזה של שנה שעברה. הגזימו עם המחירים, תודיעו לי כשסמסונג יתעשתו ויבינו שבנאדם נורמלי לא רוצה לשלם כל כך הרבה. (או שאולי זה רק אני)

  01/08/2018 בשעה 23:51
 3. itamar4444

  הם הוציאו מכשיר מצוין כמעט לכל הדעות.
  מסך הכי טוב או כמעט הכי.
  מצלמה מצוינת.
  וכו…
  מצד שני, כמעט ללא חידוש ועם עלייה במחיר שנה שניה ברצף.
  סמסונג מתחילה להיות אטית. והיא לא יכולה להרשות לעצמה דבר כזה. כל החידושים נכנסים קודם לסיניות ורק אחרי זה לסמסונג.
  ולא נראה לי שנראה שיפור שנה הבאה.
  הנוט 9 ניחוש שלי יאכזב במכירות אפילו יותר מs9.
  דבר ראשון רוב הלקוחות הפוטנציאליים של נוט בטח שדרגו שנה שעברה ( בגלל פרשת שבע בום) וגם מי שאין לו נוט 8 ומעוניין בנוט עדיף לו לקנות נוט 8 ולא 9.
  שנה הבאה הולכת להיות מלאה במכשירים עם לא מעט חידושים. מצלמות קופצות, חיישנים מתחת למסך, ומספרים פסיכים של מצלמות אולי ותר מ5.
  ומהדורת ראשונות של מכשירים מתקפלים. הולך להיות מעניין.

  05/08/2018 בשעה 08:28
 4. gabriel6

  שיורידו מהמחיר (המופרך לדעתי) של המכשיר הזה – המכירות ייזנקו פלאים. אל דאגה גם אם ייחתכו ברבע (אם לא חצי) את המחיר של המוצר הזה עדיין יישאר להם רווח נאה מאוד (גם בהערכה מאוד שמרנית זה עולה פחות מ-400 דולר לייצר את המכשיר הזה)
  https://www.trustedreviews.com/news/galaxy-s9-plus-manufacture-price-build-cost-iphone-x-tech-insights-3428635

  05/08/2018 בשעה 09:36