סוני חושפת את האולטרבוקים הקלים בעולם

סוני מציגה בקומפיוטקס שני מחשבי אולטרבוק שמתיימרים להיות הדקים בעולם מסוגם, וגם סליידר חדש בעיצוב מרענן
בשנה שעברה נתקלנו בסדרות המכשירים החדשות של היצרנית היפנית, שהביאו אל השווקים בין היתר אולטרבוק היברידי עוצמתי ומחשבי AIO. כעת, בתערוכת קומפיוטקס 2013, בוחרת החברה להמשיך ולהתמקד בשוק המחשבים הניידים – עם שני אולטרבוקים חדשים ודקיקים מסדרת ה-VAIO Pro וגם סליידר VAIO Duo חדשני.
האולטרבוקים של סוני יהיו זמינים בגדלים של 11 ו-13 אינץ', כשהם מתבססים על מסכי Full HD עם תמיכה ב-Triluminos שמציעים מגוון עשיר במיוחד של צבעים. משקלו של המחשב הקטן יותר עומד על פחות מ-900 גרם, בעוד מחשב ה-13 אינץ' שוקל קצת יותר מק"ג אחד – מה שהופך את סדרת ה-VAIO החדשה לזו שמציעה את האולטרבוקים הקלים ביותר בעולם שמציעים גם מסכי מגע (מה שנכון באופן כמעט וודאי באשר ל-Pro 13).
האולטרבוקים הקלילים מציעים גם תמיכה בסוללה נוספת שניתן לצרף אליהם, אשר משדרגת את חיי הסוללה שלהם ל-14 שעות. שני המכשירים מתבססים על מעבדי האסוול, בעוד גרסת ה-13 אינץ' תוצע גם עם כונני SSD בתצורת PCIe. באשר לאיכות הבניה של המחשבים, הם עשוים מסיבי פחמן לאורך כל גופם ויהיו זמינים בצבעים שחור וכסוף.

מידע נוסף לגבי המפרט הטכני שלהם עדיין לא נחשף במדוייק, אם כי החל מהימים הקרובים ניתן יהיה לרכוש את המחשבים בסכומים של 1,150$ לגרסת ה-11 אינץ' ו-1,250$ לגרסה הגדולה יותר.
את הדובדבן שבקצפת בחרה סוני להראות בדמות מחשב סליידר חדש מתוצרתה, שנקרא VAIO Duo 13. גם כאן שמו בסוני דגש על הקומפקטיות, כשעוביו של המחשב הוא פחות מ-2 ס"מ ומשקלו הוא 1.3 ק"ג. מסכו של המכשיר הוא בגודל 13.3 אינץ' שתומך בתצוגת תוכן ב-1080P, כשלפי הפרסומים מדובר באותו מסך של ה-VAIO Pro 13 שמציע זוויות צפיה מעולות וטקסט חד במיוחד.
כמו בכל מחשב היברידי, לסליידר יש 2 מצבי שימוש – מחשב נייד, או טאבלט. ניתן לכוונן את המסך כך ש"יחליק" על המקלדת על מנת ליצור את זווית השימוש הנוחה כדי להשתמש באפשרות המגע של המסך כראוי. 

המחשב מתבסס על מעבד האסוול Core i5 שפועל במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, כשהוא מציע זכרון RAM בנפח 4 ג'יגה-בייט. עוד כולל הסליידר החדש גם שבב גראפי יעודי, כונן SSD בנפח 128 ג'יגה-בייט וסוללת 6,320mAh שתספיק לשעות רבות של שימוש רצוף. מחירו של הסליידר הוא 1400$, מה שלמעשה הופך אותו למשאת נפשם של עשירים ובמקביל לאחד הניידים ההיברידים הנחשקים ביותר.