ניידים לכולם: גוגל חושפת כרומבוקים חדשים • HWzone
גאדגטים

ניידים לכולם: גוגל חושפת כרומבוקים חדשים

מערכת הכרום OS של ממשיכה לצבור עניין מצד היצרניות: HP ואייסר מציגות חדשים ומשופרים; ואסוס מצטרפות לחגיגה גם הן עם מוצרים ראשונים שמבוססים כולם על שבבי Haswell

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מערכת ההפעלה החופשית של גוגל שמבוססת על דפדפן הכרום הפכה לחביבתם של לא מעט משתמשים אשר זקוקים למחשב זול שיאפשר להם בסך הכל לגלוש ברשת ולבצע עוד מספר פעולות בסיסית (תעיד על כך העובדה שהכרומבוקים הנוכחיים מבית ואייסר נמצאים בראש רשימת רבי המכר של כבר די הרבה זמן).
כעת מכריזות גוגל ואינטל על מספר כרומבוקים (וגם כרומבוקס) חדשים ומעודכנים שיושקו בחודשים הקרובים – הכירו את הדור החדש של הניידים האולטרה זולים.

לעת עתה רק ו- חשפו פרטים משמעותיים על מוצרי הכרום OS החדשים שלהן.
הכרומבוק החדש של אייסר (שכרגע מכונה פשוט The New Acer Chromebook) מהווה ממשיך ל-C7 שזכה לפופולריות בלתי מבוטלת תודות לתג מחיר מצחיק של 200 דולר. בנייד החדש תמצאו מסך 11.6 אינץ' ברזולוציה של 1366×768, גוף קל ודק משמעותית מה-C7 (19 מילימטרים לעומת 25.5 מילימטרים ו-1.25 קילוגרם לעומת 1.36 קילוגרם), חיבור HDMI, זוג חיבורי , חריץ לכרטיסי SD והבטחה לזמן אתחול של שבע שניות בלבד.

השידרוג הגדול ביותר בכרומבוק החדש של אייסר הוא ללא ספק המעבר ממעבד סלרון מדור ה-Sandy Bridge למעבד מדור ההאסוול החדש. באייסר לא פירטו מה הוא הדגם הספציפי שיציע הנייד המשודרג, אך גם אם מדובר פעם נוספת במוצר ממשפחת הסלרון אנחנו עתידים לראות שיפור לא קטן בביצועים ושיפור אדיר בחיי הסוללה – הכרומבוק החדש אמור להציע חיי של עד שמונה וחצי שעות, זאת בעוד שה-C7 הציע חיי של כארבע שעות בלבד.

הכרומבוקים החדשים נחשפים כשבוע אחרי שגוגל השיקה את ה-Chrome Apps
יישומים מבוססי שיכולים לפעול גם במצב לא מקוון ולא דרך הדפדפן
ואמורים לקחת את מערכת הכרום OS צעד נוסף לקראת תחרות ישירה מול ו-MacOS

כמו קודמו, הכרומבוק החדש של אייסר יעניק לרוכשים נפח אחסון בענן של 100GB חינם למשך שנתיים בשירות ה- Drive – נפח שאמור להוות תחליף להיעדרו של נפח פיזי משמעותי במכשיר (ה-C7 הכיל הבזק בנפח מינימלי של 16GB שיועד ליישומים הבסיסיים של מערכת ההפעלה).

נייד הכרום OS החדש של נראה כמו שיפור גדול לעומת הנייד שקדם לו – אם באייסר ישכילו לשמור על תג המחיר המינימלי, אין ספק שגם המכשיר החדש יהיה פופולרי מאוד.

Chromebook 14, הכרומבוק החדש של HP, נראה מעניין לא פחות מזה של אייסר – תמצאו בו מסך 14 אינץ' ברזולוציה של 1366×768 פיקסלים (אחת מהפשרות שמלוות תג מחיר נמוך, לצערנו), מדור ההאסוול, נפח אחסון פנימי מבוסס זכרון הבזק של 16GB, חיבור HDMI, זוג חיבורי USB (אחד מהם USB 2.0 ואחד מהם USB 3.0), חריץ לכרטיסי SD, מצלמה קדמית, זמן אתחול של פחות משבע שניות, נפח אחסון של 100GB בגוגל דרייב חינם למשך שנתיים, שאמורה להספיק לתשע וחצי שעות עבודה ועוד.

גוף ה-Chromebook 14 עשוי פלסטיק עם גימור דמוי גומי ומציע עובי של של 20.5 מילימטרים ומשקל של כ-1.85 קילוגרם. ה-Chromebook 14 של יוצע בשלושה צבעים – לבן "קלאסי" וטורקיז או אדום בהירים, צעקניים וייחודיים.
צבעי הטורקיז והאדום העזים של הנייד כנראה לא יתאימו לכולם (בשביל זה קיים גם הדגם הלבן הנייטרלי, ככל הנראה), אך אנחנו מאמינים שיהיו לא מעט צרכנים שדווקא יוקסמו על ידם.

להשיג כרומבוק בארץ זו משימה לא פשוטה שלרוב הופכת את מחירו הסופי של המוצר
להרבה פחות אטרקטיבי – נקווה שגם זה ישתנה עם בואו של דור המוצרים החדש

ה- Chromebook 14 יחל להימכר במהלך החודשים הקרובים במחיר התחלתי קורץ של 299 דולר.

בגוגל הודיעו כי שתי יצרניות חדשות יצטרפו למשפחת הכרום OS בחודשים הקרובים – אסוס שתשיק מיני מחשב ביתי (Chromebox) וטושיבה שתציע נייד כרומבוק. ענקית הטכנולוגיה לא סיפקה פרטים טכניים על שני המוצרים החדשים מעבר לכך ששניהם יבוססו על מדור ההאסוול.

הכרומבוקס של אסוס (משמאל) נראה כמו גירסה קומפקטית יותר של הכרומבוקס שהשיקה סמסונג בשנה שעברה.
הכרומבוק של (מימין) נראה כמו בגודל מעט קטן יותר או זהה ל-Chromebook 14 של HP

נמשיך לעקוב אחרי הכרומבוקים החדשים ונעדכן אתכם.


תגיות

2 תגובות

  1. כן.. יש המון מה לעשות עם מחשב שלא עובד בלי אינטרנט
    יצאת מטווח קליטה? אפשר.. כלום

  2. מעניין מתי
    ירימו את הכפפה, ויעשו תמיכה בדיירקט איקס או משהו שמשתווה לכך

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close