מצלמת הסמארטפון החיצונית של המומחים, סוף סוף גם לאנדרואיד • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

מצלמת הסמארטפון החיצונית של המומחים, סוף סוף גם לאנדרואיד

שנה אחרי ההשקה עבור מכשיריה של , המצלמה שיצרו אנשי האתר DxOMark הופכת זמינה לשימוש גם עם הסמארטפונים של מערכת ההפעלה הפופולרית ביותר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאורך השנים פגשנו בשלל נסיונות ליצור תוסף כלשהו עבור עולם הסמארטפונים שיהפוך אותם מתחליף עבור מצלמות כיס קומפקטיות ופשוטות למשהו מתקדם ומרשים אפילו יותר, שמסוגל לפזול אל עולם המצלמות החצי-מקצועיות ואפילו המקצועיות ללא רגשי נחיתות משמעותיים. אחת היוזמות המסקרנות ביותר במסגרת תחום זה הייתה ללא ספק מצלמת ה-DxO One מבית האתר DxOMark, שצבר לעצמו מוניטין רב במרוצת השנים בשל הביקורות המעמיקות שלו למצלמות, ציוד צילום וגם מצלמות .

DxO One היא מצלמה מלאה נפרדת וקומפקטית שנועדה להתחבר אל המכשיר החכם להשתמש במסך ובממשק שלו בתור תחליף לאלו שמובנים בדרך כלל במצלמות, עם כל היתרונות הברורים של הגודל, הנוחות וכוח העיבוד שקיימים בעולם הסמארטפונים. עם חיישן 20 מגה-פיקסל בגודל של אינץ׳ אחד (כלומר גדול משמעותית מכל חיישן מאז ימי ה-PureView), מפתח צמצם אופטי מירבי של f/1.8 ותמיכה בצילום בפורמט RAW, מדובר בפתרון שנשמע מתאים מאוד לאלו שרוצים לשדרג את איכות הצילום הניידת שלהם, מבלי לשדרג את המכשיר החכם עצמו.

קטנה, מיוחדת – ויקרה באופן בלתי מבוטל

ה-DxO One הושקה במקור כבר בשנת 2016, אך עם חיבור Lightning בלבד עבור מכשיריה החכמים של אפל – ועתה אנחנו סוף סוף מתקרבים ליום שבו המוצר הייחודי יוכל לפעול גם עם מכשירי האנדרואיד הרבים שבשוק. גירסה של ה-One עם מחבר USB Type-C ותמיכה רשמית מוצהרת במכשירים עדכניים של סמסונג, Huawei, נוקיה, HTC, מוטו ו-LG זמינה כעת לרכישה מוקדמת באתר הרשמי של DxO, בתור מה שמוגדר כתוכנית 'גישה מוקדמת' לאלו שחלמו על כך כבר מימי ההשקה הראשונית ל-.

אנחנו עדיין לא יודעים מתי תגיע הזמינות המעשית של DxO One בגירסת האנדרואיד, אך נכון לעכשיו נראה שהמגבלה העיקרית במוצר היא המחיר שלו – 500 דולר לחבילה שכוללת את המצלמה עצמה, כיסוי מגן עמיד במים לעומק של עד 45 מטרים ורשיון לתוכנת עריכה ייעודית של החברה. מדובר בתג מחיר מאסיבי בכל קנה מידה, שלא הצטמצם מאז ההשקה המקורית ויקטין משמעותית את קהל היעד הפוטנציאלי, לצערנו. אולי מוטב להמשיך ולהמתין ל- DxO Two? מוזמנים לספר לנו מה דעתכם.

מה עם גירסה שתעלה רק 300 דולר, או פחות? בינתיים אין שום רמזים אודות כוונה שכזו

תגיות
Back to top button
Close
Close