מציאות מדומה עם משקפי Vuzix

19 תגובות

דמיינו לעצמכם עולם משחק כמעט מציאותי משלכם, הוא יכול להיות מלא בפיצוצים, יריות, ואדרנלין, עולם שבו הכל אפשרי, את העולם הזה ניתן למצוא במקום אחד: Virtual Reality. הוא שם לטכנולוגיה שמטרתה להמחיש למשתמש בה סביבה אחרת, בצורה מציאותית וברמות פירוט שונות. למציאות המדומה יש אינספור שימושים, החל משימוש רפואי לשיקום חולים, הכנת אסטרונאוטים למסעותיהם בחלל ובהכשרת חיילים לקרב, וזה רק מקצת השימושים האפשריים.
 
את עולם המציאות המדומה הכרנו לראשונה בשנות ה-70 המאוחרות, אז הוכנה סימולציה של העיר אספן בקולורדו, ארצות הברית. מאז הסימולציה הראשונה, שהייתה לא יותר מתמונות של העיר ביום ובלילה (אשר יצרו הדמיה גסה ולא איכותית במיוחד של העיר), זרמו מים רבים בנהר. הטכנולוגיה השתפרה פלאים, וספרים וסרטים מוכרים, כמו המטריקס, הפכו את הרעיון לפופולארי וגרמו למציאות המדומה למשוך אחריה הדים רבים.
 
בהמשך, כפי שצוין בתחילת המאמר החלו להשתמש במציאות הוירטואלית לצרכים צבאיים, כמו הכשרת טייסים באמצעות סימולטורים המדמים בצורה מרהיבה ומדויקת מטוס קרב. שימושים נוספים היו טיפול ושיקום נפגעי תאונות דרכים, פגועי טראומה ובשנים האחרונות גם הכשרת נהגים. לאחרונה התפתחה לה קטגוריה חדשה של הפונה לגיימרים שמעוניינים להפוך את שדה הקרב של משחק הרשת שלהם לשדה קרב אמיתי, קרב כזה שאתה ממש מפחד מכדורים תועים או ממסוק היורה לעברך טיל. לגיימרים אלו בדיוק פיחתה חברת Vuzix את משקפי ה-Virtual Reality iWear 920.
 
חברת Vuzix הוקמה בשנת 1997 והיא עוסקת בתחום המציאות המדומה. החברה פעלה בשוק המציאות המדומה שיועד לצרכים רפואיים וצבאיים, והביאה לעצמה למטרה להפוך את המציאות המדומה לאמיתית ככל האפשר. החברה עסקה בפיתוח הטכנולוגיה ובשילובה עם יכולת 3D, עקיבת ראש ושלל חידושים שלא היו קיימים עד אז. כשהחליטה החברה להיכנס גם לתחום משחקי המחשב היא פיתחה את אחד ממשקפי המציאות המדומה הראשונים לשוק הפרטי – Virtual Reality iWear 920.
מטרת משקפי ה-VR 920 היא לספק חווית מציאות מדומה, כאשר הם כוללים עקיבת ראש ומסך וכל זה על גבי מסך ענק בגודל 62 אינץ' הנותן תחושה כאילו צופים בו ממרחק של כמעט 3 מטר. כל זה בשילוב ומיקרופון, תמיכה בזוויות צפייה רחבות ושלל חידושים שלא נראו עד כה בעולם משחקי המחשב.
 
על הנייר, נשמע מדהים ונראה שאנחנו בדרך לחוויה מרהיבה שבה עוד לא התנסינו. האם המשקפיים יעשו את עבודתם וישנו את הדרך בה אנחנו משחקים במשחקי המחשב?
 
מה באריזה ונתונים טכניים
 
בעת פתיחת האריזה התגלו לעינינו המשקפיים המיוחדות, בעלי שני מסכים זעירים (מסך לכל עין). האריזה מכילה:
  • אוזניות ומיקרופון
  • תיק נשיאה קטן
  • מתאם DVI ל-VGA
  • דיסק התקנה
  • מדריך
כמו כן, ישנם באריזה מספר אביזרים שתפקידם להתאים את המשקפיים, כמו אביזר הקושר את האוזניות לצידי המשקפיים, לאלו המעוניינים להשתמש באוזניות או חיצוניים, ומדריך להתאמת אפוני המשקפיים.
נחזור לרגע לנתונים הטכניים של המשקפיים, כפי שמוצגים באתר היצרן; המשקפיים מכילות 2 עיניות המדמות מסך בגודל 62 אינץ', באיכות 24 bit ובמהירות רענון של 60 הרץ. המשקפיים בעלי יציאת VGA אנלוגית וחיבור USB להעברת חשמל. המשקפיים מכילות מיקרופון מובנה, אוזניות In ear, וטכנולוגיית עקיבת ראש. התוכנה של המשקפיים תומכת רשמית במערכות ההפעלה האחרונות מבית מיקרוסופט – 7, ו-.