מסתבכים במספרים: כמה מכשירי Galaxy Fold הצליחה למכור סמסונג? • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מסתבכים במספרים: כמה מכשירי Galaxy Fold הצליחה למכור סמסונג?

נציג רשמי של החברה יצא בהצהרה על מכירות מלהיבות של מיליון יחידות בתוך חודשים ספורים עבור הדגם המתקפל היוקרתי – ועכשיו יש לנו הכחשה רשמית עבור הנתון

המכשיר הראשון של עם מסך מתקפל ממשיך לתפוס כותרות, וכמו קודם בדרך כלל זה לא קורה מהסיבות הנכונות. ביממה האחרונה הופצו להן ברחבי הרשת ידיעות חיוביות מאוד עבור הענקית מקוריאה, לפיהן ה-Galaxy Fold הפך לסיפור הצלחה כלכלי כביר עם מכירות של מיליון יחידות בתוך חודשים בודדים ממועד ההשקה המעשי לאחר העיכוב המפורסם – נתון כפול מההערכות האופטימיות ביותר של עצמה עבור שנת 2019 כולה. זמן לפתוח שמפניות? מסתבר שלא ממש.

דיווח טרי מסוכנות הידיעות הקוריאנית Yonhap מספק הכחשה רשמית של לנתונים עליהם דיבר הנציג הרשמי שלה. יתכן שנשיא החברה סון יונג-קוון (Sohn Young-Kwon) התבלבל עם ההערכה המקורית של גורמי החברה למכירות דגמי Fold לשנת 2019 כולה, כאשר ההשקה עוד עמדה על תאריך יעד בסוף חודש אפריל – אך מה שבטוח הוא שבפועל לא מכרה מיליון מכשירים חכמים יוקרתיים עם מסך Super מתקפל, וככל הנראה אף לא התקרבה אל המספר הזה.

לא בכל יום אנחנו שומעים על חברת ענק טכנולוגית מצהירה כי הנשיא שלה טעה בדבריו – אך זה המצב עכשיו עבור סמסונג

מדובר בשגיאה תמימה לכאורה, אך כזו שמדגישה בשנית את האתגר הגדול בשיווק עם תג מחיר התחלתי של לא פחות מ-2,000 דולר אשר עד היום מעלה מגוון סימני שאלה אודות השימושיות שלו ובעיקר האמינות והעמידות הפיזית שלו לאורך זמן. בהחלט אפשר להניח כי צרכנים מסויימים יחליטו להשקיע את הסכום הגדול הנדרש עבור סמל הסטטוס המתהווה, אך עם זאת די קשה לדמיין מצב בו ה-Fold יצליח להכות את התחזיות.

אין לנו נתונים רשמיים אודות המכירות של ה- Fold עד כה, בעקבות ההכחשה – וגם אין לנו נתונים עבור מכירות המתחרה של (בתמונה) בשלב זה

שנת 2019 תיזכר בתור תקופה התחלתית לא פשוטה עבור תחום הסמארטפונים המתקפלים, אך ראוי לציין שהתחזיות לעתיד הן אופטימיות הרבה יותר – המומחים מעריכים כי תצליח למכור 6 מיליון יחידות עם מסכים גמישים ומתקפלים כבר במהלך השנה הבאה, ותקפיץ את המספר הזה ל-20 מיליון יחידות בשנת 2021. לנו נותר רק לקוות שהאמינות בפני חול, מים ואבק תוכיח את עצמה – ושתגי המחיר יקוצצו כמה שיותר מהר ויאפשרו ליותר משתמשים לשקול בחיוב שדרוג.

סביר להעריך כי בשנה הבאה נראה מספר גדול הרבה יותר של מכשירים חכמים מתקפלים – אנכית וגם אופקית

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close