מסכמים את CES: חמשת הגאדג'טים המוזרים והמקוריים ביותר שראינו בתערוכה • HWzone
CES 2015גאדגטים

מסכמים את CES: חמשת הגאדג'טים המוזרים והמקוריים ביותר שראינו בתערוכה

לאחר שהסתכלנו על חמשת הסמארטפונים המדליקים ביותר שיצאו מתערוכת CES השנתית שהתקיימה החודש בלאס וגאס, הגיע הזמן להסתכל על חמישה גאדג'טים המוזרים ביותר שנראו בתערוכה השנה

sourcefednerd--0933--wtf-ces-the-weirdest-things-seen-at-ces-2015--large.thumb
שמלת ה-Spider Dress 2.0 של מעצבן האופנה אנוק וויפרכט

כמו בכל שנה, מספר עצום של גאדג'טים, מחשבים, וטכנולוגיות חדשות נחשפות בפנינו בתערוכת CES המתקיימת כמסורתה בלאס וגאס שבארצות הברית. לרוב המוצרים המוצגים בתערוכה מפתיעים אותנו לטובה בשיפור שניכר בהם עם דגמיהם החדשים, אך לפעמים אנחנו צריכים לקחת שניה בכדי להבין מה המוצר עושה, או למה הוא בכלל קיים (בדיוק כמו שמלת ה-Spider Dress 2.0 העשויה מחומרים מודפסים והמסוגלת לזהות אנשים מתקרבים ממרחק של עד 20 מטרים).

לכן, לאחר שכבר הסתכלנו על חמשת הסמארטפונים המדליקים ביותר שהוצגו בתערוכה, תורם של הגאדג'טים המוזרים ביותר לקבל קצת זמן מסך, גם אם הם ממש מוזרים. אספנו בשבילכם חמישה גאדג'טים בולטים במוזרות שלהם, מהם ניתן למנות המטיילת על הדף, גלגליות מונעות ואפילו צמיד יד המתפקד כמצלמה עם היכולת לעוף. מוכנים?

Quitbit – המצית שיעזור לכם להפסיק לעשן

bg

המוצר הראשון שאנחנו מסתכלים עליו הוא מצית ה-Quitbit. המצית, שבמהותו אמור לעזור למשתמשים להפסיק לעשן, פועל על פי האמונה כי אם ניתן למדוד משהו, ניתן גם לנהל אותו טוב יותר. המצית, שמשתמש בסליל חם בכדי להדליק סיגריות (בניגוד למצתי גז), מגיע עם מסך מובנה המסוגל להציג מידע מגוון כמו מספר הסיגריות שהודלקו באותו היום, הזמן שעבר מאז הסיגריה האחרונה שהודלקה ועוד, עם אפשרות סנכרון אוטומטי למכשירי בעלי גרסא 4.3 ומעלה ולמכשירי 4, 5 ו-5s (ללא מילה על תמיכה במכשירי 6 או 6 פלוס).

את המידע היותר מורכב ניתן לראות במכשירי הסמארטפון המסונכרנים עם המצית באפליקציה הייעודית, המציגים מידע כמו נתונים סטטיסטיים לגבי הרגלי העישון של המשתמש וכמה כסף ניתן לחסוך בעישון מועט יותר, עם האפשרות לשתף את מידע זה עם חברים ואפילו להגביל את מנגנון ההדלקה להגבלת העישון.

מצית ה-Quitbit מסוגל לפעול כשבוע שלם ללא הצורך בהטענה בשימוש טיפוסי (שלא הוגדר בדיוק על ידי החברה), ובתג מחיר של 99 דולרים (כ-395 שקלים), המצית המשוכללת בעולם בהחלט ממקם את עצמו בקדמת שוק המצתים החכמים.

 

Rollkers – הגלגליות המונעות שיעזרו לכם ללכת מהר יותר

2015 Consumer Electronics Show in Las Vegas

המוצר השני הייחודי במוזרתו הוא זוג גלגליות שאמורות לשנות את הדרך בה אנו הולכים. מפרי פיתוחו של פול שאוואנד הצרפתי, נעלי ה-Rollkers הן גלגליות המונעות על ידי מנוע קטן שבתחתית הסוליה, ושאמורות להניע את המשתמש במהירות של עד שבעה קמ"ש בזמן "הליכה". על פי הפרסום של הגלגליות, אין צורך בזמן אימון לפני נעילתן לאור קלות השימוש בהן.

לעומת גלגליות רגילות, מסביר שאוואנד, עם גלגליות ה-Rollkers ניתן ללכת בצורה טבעית, כשהכח הנוסף שמניע את הלובש בכל מגע של הגלגלים עם הרצפה רק מוסיף למהירות המשתמש ולא מוריד מהאיזון ומהביטחון של הלובש, זאת בעזרת מערכת ייצוב מובנית.

גלגליות ה-Rollkers מכילות מובנה בקיבולת של 1,000 mAh המסוגלת להניע את הגלגליות במשך כשעתיים של שימוש שוטף. על פי שאוואנד, הגלגליות צפויות להיות זמינות לקהל הרחב כבר בתחילת שנה הבאה (CES 2016?), ללא מידע נוסף לגבי מחיר המוצר.

 

ZUta Pocket Printer – איך לא חשבו על זה קודם?

זה אומנם גאדג'ט מוזר, אך הוא בהחלט נופל גם תחת הקטגוריה של "איך לא חשבו על זה קודם?". ה-Pocket Printer של חברת הסטארטאפ הישראלית ZUta הוא גאדג'ט די פשוט להבנה – זאת ניידת וזעירה המסוגלת להתמקם על גבי דף נייר רגיל ולהדפיס על גבי מילים, ממש כמו רגילה. בגודל של כף יד בלבד, ה-Pocker Printer מסוגלת מחד להדפיס מאה דפים ללא הצורך בהחלפת מאגרי הדיו.

מאידך, המדפסת מסוגלת לפעול במשך רק כשעה בלבד עד שתצטרכו להטעינו בעזרת חיבור microUSB מובנה, עם תמיכה במחשבי מק, , ואנדרואיד. החברה צפויה להתחיל ולספק את המדפסות הזעירות לתומכי הקיקסטארטר שלה כבר בחודש ספטמבר של השנה, המהווה זמן אספקה של מעל שנה מאז שהפרוייקט מומן בהצלחה. 

בתור פרוייקט קיקסטארטר מוצלח משנה שעברה שאסף מעל 500,000 דולרים ממעל ל-3,000 תומכים, המדפסת הזעירה והניידת של ZUta זמינה לרכישה מוקדמת (לקהל הרחב), עם תג מחיר מעניין של 200 דולרים (כ-790 שקלים). כאשר אנחנו אומרים "מחיר מעניין" אנחנו כמובן מתכוונים לעובדה שאין עוד מוצר כזה בשוק, ולכן אין לדעת בדיוק מה נחשב מחיר זול או מה נחשב מחיר יקר לגאדג'ט מוזר שכזה.

 

Vibe Selfie Flash – סלפי סלפי סלפי סלפי

intelligent-flash_05

הגאדג'ט המוזר הבא מתערוכת CES שאנחנו מסתכלים עליו הוא תוסף ה-Vibe Selfie Flash של לנובו, עליו כבר הסתכלנו בעבר. כתוסף שמיועד לעבוד עם סמארטפון ה-Vibe X2 Pro הצבעוני בלבד, ה-Vibe Selfie Flash מתחבר לכניסת ה-3.5 מילימטרים של המכשיר ומשמש כאור לתמונות סלפי של דור המסכים.

 מנורת ה-Vibe Selfie מכילה שמונה אורות LED בתוך מסגרת המזכירה בצורתה בייגל. על פי , התמחור של תוסף הסלפי הנחשק הזה עומד על כ-29 דולרים (כ-115 שקלים), כך שעוד מעט נצטרך לסבול מתמונות סלפי המוארות היטב לשם שינוי.

הפתרון של לנובו לבעיית הסלפים החשוכים הוא אומנם פתרון חמוד ומעניין יחסית, אך כשאנחנו מסתכלים על מכשיר מקביל כמו ה-Desire Eye של , הטמעת אור הבזק בקדמת המכשיר היה יכול להיות פתרון אינטואיטיבי ופשוט יותר.

 

Nixie – מזל"ט ההופך לצמיד או המסוגלת לעוף?

nixie1

הגאדג'ט האחרון המוזר שאנחנו מסתכלים עליו הוא מוזר בדיוק באותה הרמה שבה הוא מגניב. בשם Nixie (שמה גם של רוח המים במיתולוגיה הגרמאנית), זו היא שילוב בין לבין מזל"ט זעיר, המסוגל להיעטף מסביב לזרועו של המשתמש. בעת הפעלתה, המצלמה יכולה לעקוב אחר הלובש בזמן צילום, ללכוד ממרחק וכל זאת בעזרת יכולת תעופה בסיסית המסתמכת על ארבעה רוטרים שעל זרועות המזל"ט.

במשקל של 45 גרם בלבד, מזל"ט הניקסי זכה בתחרות ה-"Make It Wearable" של אינטל ובפרס כספי של 500,000 דולרים להמשך פיתוח המזל"ט הלביש, המונע על ידי שבב ה-Edison של אינטל עצמה והמסוגל לצלם ווידאו ברזולוציה של Full HD. למצלמת ה-Nixie מספר מצבים שונים, והם:

  • Boomerang mode – מצב שבו מזל"ט הניקסי יעוף למרחק שנקבע מראש הרחק מהמשתמש, יצלם תמונה ויחזור אל בעליו
  • Panorama mode – מצב שבו מזל"ט הניקסי יצלם בצורה אוטומטית לחלוטין מספר למילוי ספירה של 360° (בדומה למצב ה-Photo Sphere שבמכשירי אנדרואיד)
  • Follow me mode – מצב שבו מזל"ט הניקסי עוקב אחר המשתמש ומצלם אותו מזוית צילום של גוף שלישי
  • Hover mode – מצב שבו מזל"ט הניקסי מרחף בכוחות עצמו והוא נשלט על ידי האפליקציה התואמת של המשתמש

אם זה עוד לא הרשים אותכם, שניים מתוך חמשת מקימי החברה עבדו בעבר בגוגל, עם המטה המרכזי של החברה הממוקם בלוס אלטוס שבעמק הסיליקון. ללא מידע על מחיר בזמן זה, מזל"ט הניקסי הוא בהחלט אחד המוצרים המוזרים והמגניבים ביותר שהוצגו בתערוכת CES.

מה דעתכם על הגאדג'טים המוזרים ביותר מתערוכת CES? שתפו אותנו!

תגיות
Back to top button
Close
Close