האפליקציות הניסיוניות של עובדי מיקרוסופט מגיעות לאנדרואיד

מיקרוסופט Garage, תוכנית המאפשרת לכל מפתח בחברה ליצור אפליקציות בזמנו החופשי, קופצת פלטפורמות ומגיעה לאנדרואיד ול-Android Wear

Microsoft's Xuedong Huang
ז'ודונג הוונג, עובד מיקרוסופט ואחד ממפתחי אפליקציית Torque

פיתוחי צד של עובדי חברות הייטק זה לא דבר חדש. עם התוכנית "20 אחוז" של גוגל, המאפשרת לכל מפתחיה להתעסק בחלק מזמנם בפרוייקטים אישיים שלא קשורים לעבודתם, היצירתיות בעבודה נשמרת ואפילו מעודדת.

מיקרוסופט, יריבה מרה של גוגל, החלה בתוכנית דומה בשם "Microsoft Garage", ולמרבה ההפתעה רוב הפיתוחים שיוצאים ממנה מכוונים אל פלטפורמת אנדרואיד – עם חידושים מעניינים מאוד – כמו המקלדת החדשנית שהחברה פיתחה לפלטפורמת ה-Google Wear.

תחילה, מפרוייקט הגאראג' של מיקרוסופט אנחנו מקבלים את "Torque", תחליף חיפוש נוח ל-Google Now שמוטמע בפלפורמת Android Wear. במקום שמשתמש יצטרך להגיד "OK Google" בכדי שהשעון החכם של ידו יתחיל להקשיב לפקודות, אפליקציית טורק החדשה מאפשרת למשתמש לסובב קלות את היד, בצורה שמדמה הרחקת זבוב מהיד, בשביל הפעלת הזיהוי הקולי המונעת על ידי מנוע החיפוש בינג. בדרך זו מיקרוסופט לא רק מאפשרת ללובש להשתמש בדרך יותר טבעית להתחיל חיפוש קולי, אלא היא גם על הדרך מחליפה את גוגל בתור מנוע החיפוש נמצא בשעון.

https://www.youtube.com/watch?v=_LwxJ_sqObA

אפליקציית הטורק בפעולה

האפליקציה השניה ממיקרוסופט היא "Next Lock Screen", מסך נעילה חדש שמתוכנן לחסוך למשתמש בזמן יקר. מסך הנעילה החדש נוצר לאחר מחקר שנעשה, שמצא כי משתמשים פותחים את המכשיר הסלולארי שלהם כ-120 פעמים ביום, כאשר רוב הפעולות של המשתמש הן פעולות החוזרות על עצמן, ובעלות פוטנציאל ייעול גדול. מסך הנעילה החדש מציג למשתמש מידע שלא רק היה מוצג בכל מסך נעילה רגיל, אלא גם מידע שהוא רלוונטי למשתמש לפי מיקומו ופעילותו. כך לדוגמא, בזמן פגישה, מסך הנעילה החדש יוכל להציג את זמני הפגישה הבאה של המשתמש, אנשים חשובים שהתקשרו ואפילו נתונים אזוריים שהמשתמש לאו דווקא ביקש, אך קיבל בצורה חכמה ואוטונומית.

"בווינדוס פון, יש לנו אריחים חיים, אז אנחנו לא צריכים להיכנס לתוך אפליקציה מספר פעמים כל פעם בכדי לקבל את המידע הזה. על מכשירי אנדרואיד, יש מעט מאוד מידע שניתן לראות ללא פתיחת אפליקציה כלשהיא. אנחנו באמת מאמינים שהחוויה הטובה ביותר לצרכנים היא לא להיות חייבים לפתוח אפליקציה כל פעם שהם רוצים לקבל פיסות מידע מכל סוג" אמר רונט לורנס, מתכנן מוצרים במחלקת הפיתוח של "חיים ועבודה דיגיטלים" במיקרוסופט.

 Next_Lock_Screen_04_LargeNext_Lock_Screen_02_Largeunnamed

Next Lock Screen – מסך הנעילה החדש לאנדרואיד ממיקרוסופט

האפליקציה האחרונה, לעת עתה, היא אפליקציית Journey & Notes, שנועדה לעזור למשתמש לתעד את חוויותיו בדרכים וקריאת חוויות אחרות מאנשים אחרים שעשו את האותו דרך. כל מה שמשתמש צריך לעשות זה לפתוח את האפליקציה, לבחור את המיקום הנוכחי שלו ואת היעד אליו הוא מתכנן להגיע אליו, ואת הדרך בה הוא יגיע ליעד, אם זו טיסה, טיול ביערות בארץ רחוקה או אפילו נסיעה באוטובוס השכונתי. משם, המשתמש יכול לכתוב פתקים, להשאיר טיפים שלמד במהלך הדרך ולציין בעיות שנתקל בהם במהלך הדרך, כל זאת ללא שימוש בשמות אמיתיים. משתמשים אחרים שעשו את האותה דרך ובאותה צורה יתקלו בכל המידע שהשאיר הנוסע לפניהם, ובכך יוכלו ללמוד מניסיונם של אחרים.

על פי מונרוי הרננדז, מהיוצרים של אפליקציית ה- Journey & Notes: "פה בסיאטל, אנשים מתלוננים על התחבורה הציבורים באתרים כמו Reddit או פייסבוק, אבל אין באמת מקום לנוסעים להתחבר". האפליקציה, בשונה ממסך הנעילה לאנדרואיד, תהיה זמינה בהמשך גם לפלטפורמת iOS וווינדוס פון.

 Journeys_and_Notes_01Journeys_and_Notes_02Journeys_and_Notes_03

אפליקציית Journey & Notes על גבי מכשיר אנדרואיד

תוכנית ה-Garage של החברה התחילה כבר בשלהי 2009, וכיום מונה מעל 10,000 מפתחים שמתרכזים בפיתוח אפליקציות לצרכנים בכל העולה על דעתם. אנחנו יותר משמחים לראות שמיקרוסופט לא רק מפתחת אפליקציות לפטלפורמה שלה, אלא משתמשת בזמנה הפרטי בשביל לפתח אפליקציות לכל הפלטפורמות ולכל מטרה.