adplus-dvertising

לא זקוק למלווים: OnePlus 10 Pro מושק ללא אח מוזל

ספינת הדגל לשנת 2022 מספקת שדרוג איכותי עבור הסוללה ותוספת ביצועים עם המעבר ל-Snapdragon 8 Gen 1 – אבל יש גם כמה החלטות תמוהות שעשויות להתגלות כשנמוך לעומת ה-OnePlus 9 Pro, ואין דגם OnePlus 10 סטנדרטי שישמש כאלטרנטיבה בשלב הזה

גבירותי ורבותי, היורש עבור ה-OnePlus 9 Pro הפופולרי כבר כאן – או לכל הפחות בסין, ממנה יתחיל את סיבוב ההופעות המסחרי שלו כמיטב המסורת. האם ה-OnePlus 10 Pro בדרך להפוך לעוד הצלחה כבירה? נראה כי הדעות ברשת עד כה הן חלוקות יחסית.

סמארטפון ה-OnePlus 10 Pro יחלוק מספר בלתי מבוטל של מאפיינים עם קודמו, כמו מסך ה-LTPO AMOLED המתקדם עם גודל אלכסוני של 6.7 אינץ' (וקימורים בצדדיו שלא כל המשתמשים מחבבים), קצב רענון אדפטיבי שמשתנה בין הרץ בודד ל-120 הרץ, תצוגה גוונים בעומק 10 ביט, רזולוציית 3,216×1,440 פיקסלים, בהירות ממוצעת גבוהה של 500 ניט, בהירות שיא של עד 1,300 ניט וחיפוי מגן מסוג Gorilla Glass Victus שיעזור לשמור על כל המספרים המרשימים האלו שלמים ובריאים לאורך זמן.

עיצוב מעודכן – אבל לא מעט נקודות דמיון לדגם הקודם במשפחת ה-Pro בפנים

המכשיר יוצע עם אחסון UFS 3.1 של 128GB או 256GB ללא תמיכה בהרחבה וזכרון LPDDR5 של 8GB או 12GB, מערכת אנדרואיד 12, רמקולים סטריאופוניים, קישוריות Wi-Fi 6 כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.2 מודרנית, שבב NFC מובנה, מקלט GPS כפול ערוצים, סורק טביעות אצבע אופטי מתחת לפאנל התצוגה – ושבב Snapdragon 8 Gen 1 מתומן מודרני מבית קוואלקום, עם מערכת קירור מתקדמת שאמורה לאפשר לו ביצועים מיטביים גם במהלך פרקי שימוש ארוכים יחסית.

מערך הצילום ב-OnePlus 10 Pro ממשיך ליהנות ממיתוג של יצרנית המצלמות היוקרתית Hasselblad, אבל עשוי להיתפס כמו צעד במקום או אפילו נסיגה קלה בהשוואה ל-OnePlus 9 Pro, כשבמקום ארבעה חיישנים נותרו שלושה – העיקרי הוא אותו IMX789 מתקדם מבית סוני עם ייצוב אופטי כמו בשנה שעברה, מצלמת הטלפוטו מתבסס גם היא על אותו חיישן 8 מגה-פיקסל מבית Omnivision עם ייצוב אופטי כמו קודם ואילו החיישן לצילום בזווית רחבה מתפאר בזווית צילום מוגדלת של 150 מעלות, אך מתבסס על חיישן 50 מגה-פיקסל של סמסונג שקטן משמעותית במימדים הפיזיים מהחיישן המיועד למשימה זו מבית סוני ב-OnePlus 9 Pro.

שיתוף הפעולה היוקרתי ממשיך, עם יכולות כיול צבע ייחודיות שאמורות להעניק תוצאות טבעיות וריאליסטיות יותר לתמונות

עם היצע כזה, לפחות על הנייר, קשה לדמיין את ה-OnePlus 10 Pro מספק זינוק גדול באיכות התוצרים שלו – אך ניתן להתנחם בכך שמצלמת סלפי מבוססת חיישן 32 מגה-פיקסל מוגדל של סוני היא ככל הנראה שדרוג קל.

נוסף על כך, במעמד ההכרזה על הדגם החדש לא קיבלנו שום עדות להיותו מוגן רשמית בפני מים ואבק עם תקן IP68 כמו קודמו, כך שזה עשוי להיות עוד חסרון בלתי צפוי של ה-OnePlus 10 Pro לעומת ה-OnePlus 9 Pro ואפילו לעומת ה-OnePlus 8 Pro לפניו – אך אנחנו נקווה כי מדובר בחוסר דיוק או חוסר תשומת לב תמימים, שיובהרו בהמשך עם השקת הגרסה הבינלאומית

הדלפות דיברו על ארבעה גוונים לפחות עבור ה-OnePlus 10 Pro, אך במעמד ההשקה לשוק הסיני החברה מסתפקת בשני גוונים בלבד

השדרוג הכי חשוב ב-OnePlus 10 Pro, פרט לשבב העיבוד, הוא בסוללה עם הקיבולת המוגדלת שתיטען בזריזות מלהיבה – יחידת 5,000mAh שתהנה מטעינת 80 וואט חוטית ומטעינת 50 וואט אלחוטית מהירה. מרשים בהחלט, אפילו שמכשיר הדגל הקודם מבית OnePlus היה לא רע בכלל בגזרה הזו בזכות עצמו.

מחיר המומלץ של הדגם הטרי בסין הוא נמוך יותר מגלגולו הקודם, באופן די מפתיע, כאשר תשלום של 4,700 יואן סיני או 740 דולר בקירוב (בהמרה ישירה, מבלי תוספות מס) יספק דגם עם 128GB של אחסון ו-8GB של זכרון דינאמי,  תוספת של 300 יואן תכפיל את האחסון ותוספת של 300 יואן נוספים מעבר לכך תרחיב את ה-LPDDR5 ל-12GB.

איפה ה-OnePlus 10 הפשוט והמוזל, שברוב המקרים ליווה את גרסת ה-Pro מרגע ההשקה? כרגע עוד לא ממש ברור

האם ה-OnePlus 10 Pro הוא הבטחה או אכזבה? מוזמנים לחוות דיעה בתגובות.