טושיבה מציגה מסך 6 אינץ' ברזולוציה מטורפת • HWzone
גאדגטים

טושיבה מציגה מסך 6 אינץ' ברזולוציה מטורפת

עידן המסכים בצפיפות גבוהה במיוחד עשוי להגיע אל הטאבלטים תודות למסך של 498ppi שיצרה טושיבה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


"רטינה" מי? אי שם בשנת 2010 חשפה אפל את מכשיר האייפון 4 שלה, כשאחד המאפיינים המנצחים שלו היה מסך בעל רזולוציה גבוהה מאוד, שהעניק לו צפיפות פיקסלים מרשימה במיוחד של כ-329ppi, מה שאפל תיארה כ"מסך רטינה" – מסך בצפיפות הגבוהה מיכולת ההבחנה המירבית של העין האנושית.
למכשירי האנדרואיד השונים לקח כמעט שנתיים להדביק את הפער – רק לאחרונה פגשנו לראשונה במסכים ברזולוציית HD של 1280×720, שהביאו את מסכי ה-4 אינץ' ומעלה האופייניים למכשירים אלו אל מעבר ל-300ppi.

מי שנשארו הרחק מאחור עד עצם היום הזה אלו הם מכשירי הטאבלט למיניהם, אשר מתאפיינים לרוב בצפיפות "עגומה" של פחות מ-200ppi. אפל וסמסונג הוזכרו לא פעם בהקשר של מכשירי טאבלט עם "מסכי רטינה", אך הדבר הקרוב ביותר לכך שראינו עד עתה בשוק הוא טאבלט ה-Galaxy Tab 7.7 המרשים, שהציע צפיפות של כ-196ppi בלבד.

"פוטו-ריאליזם" במסכי הטאבלטים שלנו קרוב מתמיד תודות לטושיבה?

כעת אנחנו מגלים שטושיבה עשויה להיות הראשונה להרים את הכפפה, ולהביא לעידן חדש במסכי הטאבלטים למיניהם. החברה היפנית הציגה מסך בגודל 6.1 אינץ' המצוייד ברזולוציית WQXGA עצומה, שהיא 2560×1600 פיקסלים המתפרשים לצפיפות של לא פחות מ-498ppi. בנוסף, מציע מסך ה-LCD יחס ניגודיות של 1:1000, תצוגה של 16.7 מיליון צבעים המכסים 61 אחוז מפלטת הצבעים של תקן ה-NTSC וזוויות צפיה רחבות של 176 מעלות הן אופקית והן אנכית.

באפל עשויים לא להסכים, אך בטושיבה טוענים שהצפיפות המרשימה של המסך החדשני תוכל להביא לאיכות תמונה טובה וחדה יותר מכל מה שהכרנו עד כה.
שימוש אפשרי ומעניין נוסף שמוזכר עבור מסך זה ודומים לו הוא הצגת תמונה תלת מימדית, יכולת שמאופיינת כיום ברזולוציה נמוכה (זאת משום שכל עין רואה תמונה במחצית מהרזולוציה המלאה של המסך) ובהחלט תפיק תועלת מהצפיפות האדירה של מסך זה.

המסך המרשים עתיד להיות מוצג לראווה בכנס ה-FPD 2011 שיערך ביפן בשבוע הבא. בטושיבה לא מציינים מתי (ואם בכלל) נראה את הטכנולוגיה החדשה עליה מבוסס המסך מגיעה לכדי יישום מסחרי, אם כי אין ספק שאנחנו מעוניינים מאוד לראות אותה מגיעה אל מסכי הטאבלטים וגם הסמארטפונים שלנו בהקדם האפשרי – אולי בזכותה גם ימצא שימוש לכל אותו כח עיבוד נוסף שעתיד להגיע אל מכשירים אלו בעתיד הקרוב.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close