חלונות 10 זמינה להתנסות - עכשיו גם בסמארטפונים • HWzone
מערכות הפעלהגאדגטיםסמארטפונים

חלונות 10 זמינה להתנסות – עכשיו גם בסמארטפונים

לאחר שהצהירה החברה כי היא תשחרר גרסה מוקדמת לניסיון של מערכת ההפעלה 10 לסמארטפונים, מאפשרת החברה למשתמשים סקרנים לנסות את העתיד של מובייל

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


windows10previewphones
מיקרוסופט משחררת גרסה מוקדמת של 10 לסמארטפונים

האם זה הרגע שבו מיקרוסופט חזרה על הסוס במירוץ לסמארטפון המושלם? כחלק מהתוכנית של החברה להציע גרסאות מוקדמות של מערכת ההפעלה חלונות 10 למחשב, לטאבלט ולסמארטפון, שיחררה מיקרוסופט את הגרסה הראשונה של מערכת החלונת 10 לסמארטפונים. הגרסה, שהחברה אומנם הבטיחה שתגיע במהלך חודש פברואר למכשירי Windows Phone 8 פופולארים בשוק, זמינה בזמן זה רק למכשירי ה-Lumia  630, 635, 636, 638, 730 ו-Lumia 830, עם תמיכה במכשירי הדגל של החברה (ה-Lumia 930 ו-Lumia 1520) בהמשך. הסיבה? על פי מיקרוסופט, 10 לסמארטפונים עתידה לבוא עם אפשרות בה ניתן יהיה לשנות את גודל המחיצה של מערכת ההפעלה בזיכרון. שינוי זה יבוא לידי ביטוי בזמן עדכונים שוטפים של המערכת, כאשר בזמן זה לסמארטפונים מתקדמים יותר ובעלי שטח גדול יותר יש מחיצה דינאמית פחות שלא מסוגלת בזמן זה לקבל את העדכון.

מה השינויים הבולטים בעדכון? מיקרוסופט אומנם מצהירה כי לא כל החידושים שיבואו עם מערכת ההפעלה הגמורה יהיו נוכחיים בגרסה המוקדמת של 10, אך דברים כמו האפשרות לקבוע תמונת רקע (מאחורי האריחים החיים), אפשרויות נוספות לפעולות המהירות שבמרכז ההתראות, התראות אינטרקטיביות, שיפור משמעותי ביכולות ההמרה של קול לטקסט של המערכת ואפליקציית חדשה הינם דברים חדשים שכן תוכלו לחוות בגרסה המוקדמת.

כמו שאתם יכולים לשער, התקנת מערכת הפעלה "חצי אפויה" עלולה להוביל למספר רב של בעיות (שהחברה מקווה גם לפתור עם כלי שחזור ייעודי). מבין הבעיות המוכרות של חלונות 10 לסמארטפונים, ניתן למצוא בעיות ובאגים כמו הגדרות השעון המעורר וה-Wi-Fi לא נשמרות לאחר השדרוג, היעדר תמיכה ב-VPN, כשל בפיתחת אפליקציית התמונות החדשה, FPS נמוך בעת שימוש במכשיר בלוטות' לשמע בזמן צפיה בוידאו ועוד. לכל בעיות אלו ועוד מיקרוסופט מספקת תחליף או פתרון בעמוד הרשמי של עדכון החלונות 10 החדש למכשירי Phone. 

Phone_Laptop
10 לסמארטפונים ולמחשבים כאחד

יש לכם מכשיר Windows Phone 8 תומך ואתם מעוניינים להתקין את הגרסה המוקדמת של חלונות 10? הצטרפו לתוכנית ה-"Windows Insider Program" ורשמו את מכשירכם לקבלת העדכונים המוקדמים ממיקרוסופט. יש לזכור כי מיקרוסופט (ואנחנו כמובן) איננה אחראית לבעיות שגרסאות מוקדמות של 10 עשויות לגרום לסמארטפון שלכם, לכן החברה ממליצה לא להתקין את עדכונים אלו על מכשירכם העיקרי, ולהימנע (אם תוכלו) מלהתקין את עדכונים אלו ללא צורך.

בכל הנוגע לעדכון הראשון של חלונות 10 לסמארטפונים, קיימת תמיכה רק למספר מצומצם של שפות (ערבית, קטלאנית, צ'כית, הולנדית, אנגלית [בריטניה], אנגלית [ארצות הברית], פינית, צרפתית [קנדה], צרפתית [צרפת], גרמנית, הינדי, איטלקית, יפנית, קוריאנית, פולנית, פורטוגזית, רוסית, סינית מופשטת, ספרדית [ספרד], ספרדית [מקסיקו], שוודית, תאית, סינית מסורתית [טיוואן], טורקית וויאטנאמית), ללא תמיכה בעברית לזמן זה. עד העדכון הבא (שצפוי לבוא בחודש מרץ הקרוב), נצטרך לחכות ולראות באירוע של מיקרוסופט בתערוכת MWC לאן היא מתכוונת להוביל את פלטפורמות המובייל שלה.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close