חיי הסוללה באייפונים החדשים הם מרשימים, וזו בשורה נהדרת לכל בעלי הסמארטפונים • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

חיי הסוללה באייפונים החדשים הם מרשימים, וזו בשורה נהדרת לכל בעלי הסמארטפונים

המכשירי החדשים של אפל מחזקים את מה שראינו אצל מוקדם יותר השנה, ונותנים לנו תקוות גדולות לקראת התרחבות המעבר לשבבי 16 ו-14 ננומטר

ביקורות, רשמים ומבדקים לצמד החדש של אפל, ה- 6S וה- 6S Plus, הוצגו ונצברו מכל פינות הרשת, ונראה כי עתה כבר ניתן להצהיר בבטחון – חיי הסוללה בצמד החדש של הענקית מקופרטינו הם מרשימים בהחלט, ומהווים קפיצה חשובה קדימה לעומת כל הדורות האחרים של מוצרי החברה.

לפי מבחני חיי הסוללה הנרחבים והפופולריים של האתרים gsmarena ו-phonearena,  ה- 6S ובעיקר ה- 6S Plus ניצבים בחלק העליון של דירוג אורך חיי הסוללה, עם ביצועים טובים הן במצב דיבור, הן במצב ניגון וידאו, הן במצב גלישת רשת, הן במצב המתנה והן בשילוב בין כל האלמנטים יחדיו. זאת בזמן שרוב האייפונים הקודמים הגיעו בערך אל מרכז הטבלה בכל הקשור לחיי , לפעמים אפילו עם נטייה אל החלק התחתון שלה.

iphb5 iphb3

מקור: gsmarena.com

כמו בדור הקודם גם הפעם הדגם הגדול מבין השניים מציע נתוני טובים יותר (באופן משמעותי) – אך בסופו של דבר שני המכשירים הם בולטים בתחום, בייחוד כשלוקחים בחשבון את קיבולות הסוללה הצנועות מאוד שלהם, שאפילו הצטמקו במעט לעומת הדור הקודם ועדיין הצליחו להפתיע לטובה.

iphb4 iphb2

השיפור עשוי להיראות מינורי יחסית על הנייר, אך ראוי לזכור כי מדובר כאן על שיפור בחיי סוללה שמגיע בשילוב עם קפיצה של כ-30 עד 50 אחוזים בביצועים, תוך כדי הקטנה של הקיבולת הפיזית של הסוללה בפועל – 'השילוש הקדוש' שאותו ניתן לקוות לקבל מכל עיבוד באשר הוא

יתכן שהשיפור הגדול הזה מגיע גם משידרוגים תוכנתיים וקושחתיים שביצעה אפל במעבר ל-iOS 9 ולמעבדי ה- A9 וה- A9X החדשים – אך ראוי לציין כי תוצאות מרשימות מאוד דומות ראינו גם במכשירי ה-Exynos 7420 של במהלך חצי השנה החולפת (וגם ב- PRO 5 המבוסס על אותו השבב בימים האחרונים), וזה גורם לנו להגיע למסקנה הבלתי נמנעת שהאס והשינוי הגדול כאן הוא חומרתי דווקא, עם תחילת המעבר לתהליכי הייצור המתקדמים ב-14 ננומטר וב-16 ננומטר, בהתבסס על טרנזיסטורי אשר מאפשרים מתחי עבודה נמוכים יותר, עם קיצוץ בזרמי הזליגה ותרומה לצריכת הספק כוללת נמוכה יותר.

iphb7 iphb6

במבחן של phonearena השיפור של האייפונים החדשים הוא משמעותי עוד יותר

סמסונג הייתה החלוצה במעבר הזה תודות ליכולות ייצור השבבים הייחודיות לה מבין כל שחקניות שוק הסמארטפונים, והצליחה לספק לנו חיי סוללה מפתיעים לטובה בהתחשב בקיבולות הסוללה הסבירות מינוס בהן בחרה עבור דגמי הדגל שלה – וכעת אפל מספקת לנו תוצאות דומות, לאחר שעברה לייצור בתהליך ה-16 ננומטר של TSMC ותהליך ה-14 ננומטר של המתחרה הגדולה .

iphb8

מבדקי יעילות סוללה שמהווים חלק מתוכנת הבדיקה BaseMark מאשרים את ההובלה של אפל בכל הנוגע למיצוי הקיבולות בסוללות קטנות יחסית – זאת על אף שיש אחרים בשוק עם שבבי 20 ננומטר ו-28 ננומטר שידעו לספק חיי טובים יותר, טכנית, תודות לסוללות בקיבולות מרשימות יותר ו/או אלמנטים חומרתיים חסכוניים יותר דוגמת מסכים ושבבים צנועים
מקור: anandtech.com

החדשות הטובות באמת בכל הסיפור הזה הן שסמסונג ואפל הינן רק חוד החנית – בשנת 2016 אנחנו עתידים לראות מעבר מאסיבי אל תהליכי הייצור החדשים והחסכוניים הרבה יותר מצד מרבית היצרניות בשוק, תודות לדגמי שבבים חדשים של קוואלקום, ו-Huawei. היצרנית היחידה שטרם אישרה רשמית מעבר ל-14 ננומטר היא Mediatek, אשר 10 הליבות העתידי והמסקרן שלה יבוסס "רק" על תהליך ה-20 ננומטר של TSMC, אך גם במקרה שלה השמועות אומרות כי ה-Helio X30 שיגיע לקראת אמצע השנה הבאה יבוסס כבר על תהליך של 16 ננומטר, ובכך נתחיל לראות גישה לטכנולוגיות החדשניות גם בשוק הביניים, ולא רק בשוק העליון.

לא נותר לנו אלא לדמיין אילו חיי סוללה משובחים אנחנו אמורים לקבל מסמארטפונים (וטאבלטים) שיכללו שבבים עם ליבות חסכוניות יותר וסוללות בקיבולות גדולות, אשר גם יטענו מהר יותר מאי פעם תודות לפיתוחים המתמידים בטכנולוגיות הטעינה המהירה השונות. האם סוף סוף שלא באמת צריך לטעון מדי יום יהפוך לנורמה ולסטנדרט הבסיסי? אנחנו מאמינים שזה באמת עשוי לקרות בשנה הקרובה.

שבבים כמו ה-Kirin 950 מעניקים לנו
שבבים כמו ה-Kirin 950 מעניקים לנו תקווה לכך שבקרוב נראה שיפור משמעותי ביעילות (ובחיי הסוללה כנגזרת) לא רק אצל וסמסונג, אלא גם אצל חלק גדול מהמתחרות

תגיות

2 תגובות

  1. מוזר שחומרת המעבד כל כך משפיעה על צריכת האנרגיה מהסוללה. מה עם צריכת הזרם של המסך, הWIFI והסלולרי, הGPS ועוד? הרי אלה צורכים יותר מאשר המעבד .

  2. זה נראה טוב כשהנתונים ככה שהמכשיר חדש,
    אבל כולם יודעים שתוך תקופה קצרה / הטענה במטען לא מקורי (כי מי יקנה כבל ב120 ש"ח) זה לא מחזיק אפילו חצי מהזמן..

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close