חוזרים לעסקים: בלאקברי 10 כבר כאן עם שני מכשירים חדשים

חברת RIM (שהחל מעתה נקראת 'BlackBerry') פותחת דף חדש: השיקה לאחרונה שני סמארטפונים חדשים המתבססים על מערכת ההפעלה החדשה בלאקברי 10
זה כבר כמה חודשים שמתרוצצות ברחבי הרשת שמועות לגבי מכשיריה החדשים של חברת RIM הקנדית שהחליפה את שמה ל-BlackBerry, כאשר ידיעות לגבי מערכת ההפעלה החדשה של החברה גם הן לא היו חסרות. לאחרונה, פתחה החברה דף חדש בהסטוריית הפלטפורמה שלה – זאת לאחר שהשיקה שני מכשירי בלאקברי חדשים המתבססים על מערכת ההפעלה החדשה שלה.
המכשיר הראשון שהציגה החברה הוא מעט שונה ממכשירי הבלאקברי הרגילים שאליהם התרגלנו, שכן הוא אינו כולל מקלדת אלא מתבסס כולו על ממשק מגע. ה-BlackBerry Z10 כולל מסך בגודל 4.2 אינטש שתומך ברזולוציה של 1280×768, כאשר הוא מתבסס על מעבד כפול ליבה שפועל בתדר של 1.5 ג'יגה-הרץ. כמובן שהוא מריץ את מערכת ההפעלה החדשה בלאקברי 10, כשהחברה ציידה אותו גם ב-2 ג'יגה-בייט של זכרון ראם על מנת לפנות כמה שיותר מקום ליכולת ריבוי המשימות (multitasking).
מלבד זאת, כולל המכשיר מצלמת 8 מגה-פיקסל שמציעה יכולות צילום מתקדמות וגם הקלטת וידאו באיכות Full-HD. ה-Z10 ימכר בגרסה בעלת נפח אחסון של 16 ג'יגה-בייט, כשכמו כן הוא מציע אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס זכרון microSD לנפח של עד 32 ג'יגה-בייט.
לאלו שיתקשו להפרד ממכשירי הבלאקברי הקלאסיים, פיתחה החברה את ה-BlackBerry Q10: שכולל את מקלדת ה-QWERTY הסמלית. מלבד המקלדת המובנית, כולל המכשיר גם מסך AMOLED בגודל 3.1 אינטש התומך במגע, שמציע רזולוציה של 720×720 וצפיפות פיקסלים של 330ppi.
ה-Q10 כולל מסגרת מתכתית ומצופה כולו זכוכית בצידו הקידמי, כאשר המפרט הטכני שלו זהה לזה של ה-Z10. מכשיר ה-Z10 כבר זמין לרכישה באירופה והחל מהימים הקרובים גם בקנדה, אם כי תושבי שאר העולם יאלצו להמתין עד לחודש מרץ. באשר למכשיר ה-Q10, הוא צפוי להיות זמין לרכישה רק בחודש אפריל.
בסופו של דבר, מערכת ההפעלה החדשה של בלאקברי (אשר מביאה איתה בעיקר אפשרויות חדשות שמאפשרות למכשירים תמיכה משופרת בממשק המגע) ומכשיריה החדשים אכן עשויים להביא לעליה מחודשת של החברה בשוק הסלולר העולמי, אם כי ביקורות ראשונות מרחבי הרשת מצביעות על כך שלמרות הכוונות הטובות, נראה כי בלאקברי תתקשה לחזור אל ימיה הגדולים.

מה אתם חושבים על הבלאקברי 10? אלטרנטיבה אמיתית לאנדרואיד ו-iOS או עוד מוצר שחי על זמן שאול? שתפו אותנו בתגובות!