זו ההוכחה שחיפשנו? דגמי ה-iPhone 8 עתידים להציע טכנולוגיית טעינה אלחוטית • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

זו ההוכחה שחיפשנו? דגמי ה-iPhone 8 עתידים להציע טכנולוגיית טעינה אלחוטית

אפל מצטרפת באופן רשמי לארגון המרכזי שעוסק בפיתוח ומיתוג יכולות טעינה ללא צורך בחוטים, ומאשרת בכך את השמועות השונות שליוו אותנו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גוף עשוי זכוכית במלואו, חיפוי ספיר חסין שריטות, מסך כמעט ללא קצוות, סורק מובנה לרשתית העין, גירסת 'חגיגות עשור' מיוחדת עם תג מחיר בן ארבע ספרות ועוד ועוד – כמות והיקף השמועות אודות דור המכשירים החכמים הבא מבית מהווה כנראה סוג של שיא (שלילי?) חדש, אז כעת נראה שאנחנו סוף סוף מקבלים מעין אישור למאפיין חדש בולט אחד אותו תוסיף הענקית מקופרטינו לארסנל שלה בשנת 2017. .

אישור בשתיקה

טעינה אלחוטית נשמעת לנו כמו תוספת קטנה וחביבה לשיפור האפשרויות שקיימות עבור הצרכן ונוחות השימוש שלו, אך למרות זאת נראה שרק חלק קטן מיצרניות המכשירים החכמים בוחרות לשלב אותה ביצירותיהן, כנראה משום שהטרנד טרם צבר את המסה הקריטית שתהפוך אותו למשהו שנחשב בגדר מאפיין חובה בכל מוצר מוביל.

במהלך השבועות האחרונים אנחנו רואים התגברות של הדיווחים אודות הצעד שללא ספק יוכל להפוך את הטעינה האלחוטית לברירת מחדל בתחום הסמארטפונים, כשאפל תאמץ אותה בדגמי ה- 8 שלה – ואופציה זו הופכת למוחשית הרבה יותר עכשיו, כשאפל מצטרפת לחברות כמו , , סוני, קוואלקום ו-, והופכת לחברה פומבית ורשמית בגוף ה-Wireless Power Consortium, שתפקידו הוא לפתח ולקדם את תקן הטעינה האלחוטית הפופולרי והנפוץ ביותר, Qi.

האיגוד אליו מצטרפת מוביל את תקן ה-Qi, אשר מסתמן בתור התקן הנבחר המרכזי בכל הנוגע לטעינה אלחוטית בהתבסס על אינדוקציה

לא מדובר באישור רשמי לכך שאפל אכן תתחיל להשתמש ב-Qi ובטעינה אלחוטית בסמארטפונים שלה, אבל מדובר ברמז די עבה לכך שמגיע בתיאום טוב לשמועות המתגברות בעניין זה, וגם משתלב בצורה טובה עם העובדה שאפל עושה שימוש בטכנולוגיה מותאמת אישית של תקן ה-Qi עבור טעינת שעוני ה- Watch החכמים שלה.

היו דיווחים על כך שאפל בוחנת טכנולוגיות חדשניות לטעינה אלחוטית ממרחקים גדולים יותר – אך לעת עתה נראה שהצרכנים יאלצו להסתפק בטעינה בנגיעה, ללא צורך בחיפוש אחרי הכבל ההוא שתמיד מסתבך או נעלם

המיטב ממצעד השמועות הבלתי נגמר

מתוך בליל הנבואות שניתן למצוא ברשת, עוד כמה נתונים שנשמעים לנו סבירים יותר מכל השאר עבור דור העתיד של ה- כוללים יכולות שיתבססו על מערך הצילום הכפול שיהיה חלק מאחד מהדגמים או מכל הדגמים החדשים, זאת לאחר שהמנכ"ל טים קוק הצהיר כבר כמה פעמים על הפוטנציאל הענק שהוא חוזה עבור הטכנולוגיה, כזה שיוכל להיות "גדול ומשמעותי כמו האייפון" עבור החברה שלו.

גם תחום המציאות הרבודה, שהחל לבצע צעדים ראשונים בשוק הנייד עם Project Tango של , יוכל לקבל דחיפה גדולה מאוד קדימה במידה ונראה את מפעילה את מאמציה ויכולותיה בו

עוד משהו שכנראה יהפוך למציאות אחרי שנים ארוכות של שמועות הוא השימוש בפאנלים בטכנולוגיית ה-OLED, זאת במסגרת דיווח מהימן על כך שאפל חתמה על הסכם (שני) בהיקף של 4.3 מיליארד דולר לאספקת הרכיבים המבוקשים עם המתחרה , בתוספת לדיווחים על הסכמים דומים מול פוקסקון-שארפ – אם כי לא מן הנמנע שזה יהיה 'בונוס' אותו תשמור החברה לשדרוג הבא בתור, ולא זה שיגיע כבר השנה.

גם שימוש בסוללות בקיבולת משופרת עשוי להיות חלק מדור ה- 8, לשמחתנו, ולשדרג פעם נוספת את הביצועים של החברה בתחום אל מול השיפורים המשמעותיים שאנחנו מקבלים גם מהמתחרות המרכזיות – וכל שנותר הוא להחזיק אצבעות לכך שבאפל לא יזניחו גם את זמני הטעינה, שנכון להיום מפגרים בצורה משמעותית מאחורי מרבית מכשירי הדגל (וגם מכשירי שוק ביניים).

סוללות מוגדלות זה תמיד בונוס חשוב – גם במוצרים שכבר מציעים חיי סבירים

לקינוח, גם הדיווחים על צמיחה נוספת בתגי המחיר אותם דורשת החברה נשמעים, לצערנו, הגיוניים. אחד הנתונים על פיהם נמדדת (וכל חברה ציבורית אחרת) בקרב משקיעיה הוא תג המחיר הממוצע בו נמכרים מוצריה, ונתון זה עלה לשיא חדש ומרשים בדיווח הפיננסי העדכני שלה, והיה אחד מהמסייעים המרכזיים לרווחי העתק שלה.

אולי נראה גם סורק רשתית? נראה כי אין טכנולוגיה טריה בשוק שלא נקשרה איכשהו לדור ה- 8

שילוב של רכיב טעינה אלחוטית בדגמים החדשים, ובעיקר שילוב מסכי OLED שיקרים משמעותית ממסכי IPS-LCD "סטנדרטיים", עתידים להעלות את מחיר הרכיבים הכולל (BOM) במכשירים החדשים, ו'לחייב' את החברה להעלות את המחירים המומלצים לצרכנים בכדי להמשיך בהגדלת נתוני המכירות והרווחים שלה גם בעתיד, ולשמור על המשקיעים המרכזיים מרוצים ועל מחיר המניה הגבוה. תוסיפו לכל השיקולים הללו את העובדה שכל הנתונים מצביעים גם על תוספת מחיר בדור החדש של , ואולי גם אצל יצרניות נוספות, וקיבלתם סביבה מתאימה מאוד להביא אותנו למצב בו לפחות חלק מהסמארטפונים של יוצעו בעלות של מעל ל-1,000 דולר.

זול זה לא יהיה – זה בטוח

האם ה- 8 יצליח להיות עוד סיפור הצלחה כביר, כמו צמד קודמיו? אחרי הריבאונד המרשים שראינו בחודשים האחרונים, אנחנו מתקשים לדמיין מצב שבו זה לא יקרה. ואתם?


תגיות

7 תגובות

      1. בהנחה שהטעינה תהיה באמצעות קרינה אלקטרו מגנטית.
        אבל משתמשים רק במגנטית, בטעינה אל חוטית שיש כיום.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close