התמונה מתבהרת: עדכוני אנדרואיד מרשמלו בדרך ל-G3 ולסמארטפונים של אסוס • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

התמונה מתבהרת: עדכוני אנדרואיד מרשמלו בדרך ל-G3 ולסמארטפונים של אסוס

עוד מכשירים חכמים מקבלים אישור, רשמי או קצת פחות רשמי, לכך שהגירסה החדשה של תגיע גם אליהם

אחרי סמסונג, אנחנו מקבלים פרטים חדשים גם אודות התוכניות של LG, אסוס ו-NVIDIA לבצע עדכונים של מוצרי האנדרואיד שלהן לגירסה 6.0 החדשה, אותה אתם כנראה מכירים יותר בשם מרשמלו (Marshmallow).

דיווח מפולין מצהיר כי מכשיר ה- G3 יתחיל לקבל עדכוני מרשמלו ראשונים כבר באמצע חודש דצמבר הקרוב, לכאורה כחודש לפני הגלקסי S6 העדכני יותר וגם כמה חודשים לפני מקבילו הישיר, הגלקסי S5. ה-G3 יצטרף בכך אל ה-G4, שכבר החל לקבל עדכוני מרשמלו בשווקים מסויימים לפני כמה שבועות, וגם אל ה- V10 החדש עוד יותר, שעדכונו עדיין לא החל אך ברור לגמרי שגם הוא ישודרג – בערך כמו הנקסוס 5X והנקסוס 5 של החברה.

mash3
צמד המובילים של עשוי להתעדכן למרשמלו עוד לפני שתסתיים 2015 – לכל הפחות בפולין

גם אסוס הכריזה על מפת הדרכים שלה לעדכוני מרשמלו, כשנראה כי כל דגמי ה-Zenfone 2 Laser יזכו להגיע לגירסה 6, ולצידם גם דגמי ה-Zenfone 2 הסטנדרטיים שמבוססים על שבבי מדור ה-Moorefield העכשווי, וגם ה-Padfone S (זוכרים את מכשירי הסמארטפון- האלה?) וה- Selfie נמצאים ברשימה.

בעליהם של מכשירי Zenfone מהדור הראשון או אפילו מהדגמים הבסיסיים ביותר של הדור השני עשויים להתאכזב מכך שהם לא יזכו להתנסות בגירסה החדשה, אך לא בטוח שאסוס היא האשמה הבלעדית בכך. כל הדגמים הללו מתבססים על מעבדי אינטל מדור ה-Cloverview הקודם, ונראה כי באינטל החליטו שלא להכין תמיכה באנדרואיד מרשמלו עבורם, ולא ברור האם לאסוס עצמה יש יכולת לבצע זאת ללא סיוע מספקית השבבים עצמה. כך או כך, מדובר בחדשות מאכזבות – בייחוד כשלוקחים בחשבון שחלק מאותם מכשירי Zenfone "ראשוניים" הגיעו לארץ באופן רשמי רק לפני כשנה.

mash2

באסוס סיפקו רשימה מצומצמת יחסית של דגמים שיקבלו עדכון מרשמלו – בינתיים ללא תאריכי יעד לביצוע

NVIDIA, מצידה, הכריזה כי היא עובדת על עדכון Marshmallow לטאבלט ה-Shield שלה, אשר זכה כעת להשקה מחודשת תחת השם Shield K1, עם תג מחיר של כ-200 דולר בלבד. אנחנו מנחשים שגם קונסולת ה-Shield TV האנדרואידית (החדשה יותר) תזכה לעדכון לאנדרואיד מרשמלו בעתיד הלא רחוק, אך מה בנוגע לקונסולת ה-Shield המקורית, זו שהגיע בפורמט של מסך המחובר לשלט דמוי Xbox? זה סימן השאלה הגדול כאן.

נשתדל להמשיך ולעדכן אתכם אודות יצרניות ודגמים נוספים שיזכו לקבל טעינה מהמיטב של לשנים 2015-2016.

mash1

באופן כללי, נראה כי מתווה העדכונים הוא דומה מאוד אצל רוב היצרניות – אם המכשיר שלכם הוא בן פחות משנתיים יש סיכוי לא רע שישודרג, אך אם הוא נוצר בשנת 2013 או מוקדם יותר, כנראה שלא כדאי לכם לבנות על תמיכה רשמית

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close