הפתעה: Redmi Note 7 כולל מיגון מים בלתי רשמי

מנכ"ל היצרנית הסינית מאשר כי הסמארטפון הטרי מכיל גומיות אוטמות בכל הפתחים החיצוניים שלו ואף יעבור מספר בחינות פנימיות שנועדו להבטיח עמידות טובה יותר מפני נוזלים מאשר ברוב הדגמים באותה רמת מחירים

אחד המאפיינים הנחשקים ביותר שרבים מבין מכשירי הביניים, ואף מבין מוצרי הדגל, מוותרים עליו הוא הגנה רשמית ומוגדרת מפני מים ואבק – זאת משום שאלמנט זה לרוב יגיע עם צפי להיקפי מימוש אחריות מוגדלים וגם תוספת כפולה לעלות המוצר, הן בשל יישום שיטות המיגון המוכרות מפני פגעי טבע אלו והן בשם הצורך לבצע בחינות ואימות למיגון בכדי לקבל תאימות לתקן ה-IP האזרחי המותאם לנושא.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחד החסרונות הבודדים אותם ניתן לציין גם עבור דגם ה-Redmi Note 7 הטרי מבית שיאומי הוא בהיעדר אותה הגנה מדוברת ממים וגרגירי חול – אם כי נראה שביצרנית כן השקיעו משאבים ומאמצים לשיפור סיכויי ההישרדות של המכשיר המסקרן.

כעת כדאי יהיה לקחת בחשבון כי כל תיקון שכולל את פתיחתו של המכשיר יוכל להביא לפגימה בעמידות בפני נוזלים – בייחוד אם לא יבוצע כהלכה

מנכ"ל שיאומי ליי ג'ון (Lei Jun) אישר ברשת החברתית הסינית Weibo תיעוד לאטמים ששולבו בכל הנקודות הקריטיות בדגם שבדרך – סביב מחבר ה- Type-C, חריץ האוזניות, המגשון המשותף לכרטיסי SIM ו- ואפילו סביב מודול הצילום הראשי והרמקול, הכל במטרה להקטין משמעותית את הסיכוי לכניסת נוזל (או אבק) אל תוך פנים המוצר ויצירת בלאי מואץ של הרכיבים.

ה-Redmi Note 7 לא יזכה לתקן מיגון IP רשמי כלשהו, כפי שאנחנו מכירים ממכשירים של , וכמה יצרניות גדולות אחרות, אך כל אמור להיות עמיד יותר מכל קודמיו לנזקים כתוצאה ממפגש אקראי עם נוזלים או אדים – רק אל תבחנו זאת מתוך סקרנות בבית. מדובר בפתרון שראינו גם במכשירי ה- בדורות האחרונים – מאמץ מיגון, ללא השקעה נוספת שנתפסת כמיותרת (או לא מוצדקת) בעמידה בתקינה הרשמית וכל הנגזר מכך.

האם ניתן לקוות לכך שבקרוב רוב מכשירי הביניים יגיעו עם תוספות כלשהן להבנה ממים ואבק? אנחנו נחזיק לכך אצבעות

האם האטימה הרשמית-בלתי רשמית הזו משנה את גישתכם ודעתכם בנוגע לסמארטפון הביניים התחרותי הזה? בואו לדבר על זה בתגובות.