המפלצת של אפל: A12X קרוב מאי פעם לביצועים של אינטל ו-AMD (עודכן)

עדכון: עוד הוכחה ליכולות ה-A12X Bionic מתקבלת כעת ממבחן פופולרי אחר: Antutu.

תוצאה ראשונה של השבב ביישום הסיני שבוחן את ביצועי כל רכיבי המערכת יחדיו מעמידה אותו על יותר מ-557,000 נקודות – 50 אחוז יותר מה- XS Plus שהיה האלוף עד כה, כולל קפיצה של מעל ל-100 אחוזים בניקוד ביצועי הליבה הגראפית. מדובר גם בקפיצה של כ-90 אחוזים מעל לציון הכללי של דגמי האנדרואיד המובילים בשוק, כך שלא נותר אלא להחמיא לאפל על ההישג ההנדסי והטכנולוגי הזה.


אלוף חדש (משמאל) אשר לא ממש משאיר סיכוי לאף אחד אחר

הכתבה המקורית: האייפדים החדשים נבחנים באופן ראשוני במבחן ה-Geekbench – ומציגים זינוק אדיר בהשוואה לקודמיהם וגם בהשוואה למכשירי ה- העדכניים

את פוטנציאל שיפור הביצועים הגלום בליטוגרפיית ה-7 ננומטר החדשנית של חברת TSMC ראינו כבר ב-iPhone XS ובאחיו, שפתחו פער ביצועים מרשים מאוד מכל שאר שבבי ה- הזמינים בעולם המובייל – אך כל זה הופך לברור ובולט פי כמה עכשיו עם ה- A12X Bionic שעורך הופעת בכורה במכשירי ה- Pro החדשים לשנת 2018.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עם שמונה ליבות עיבוד, 10 מיליארד טרנזיסטורים ו-4GB עד 6GB של זכרון דינאמי, הטאבלטים החדשים הם שיפור חומרתי שאי אפשר להתעלם ממנו – ובמבחן ה-Geekbench 4 הפופולרי מאפיינים אלו מתורגמים גם לציון 5,000 נקודות לליבה בודדת, בדומה ל-Apple A12, וגם לציון אדיר של כ-18,000 נקודות במצב ריבוי ליבות, כ-60 אחוז יותר מה-Apple A12 וכ-80 אחוזים יותר מכל שקיים עבור מכשירי כרגע.

עם כל הכבוד למסגרת הדקה סביב המסך ולפאנל המוגדל בדגם ה-11 אינץ' – השינוי החשוב ביותר של הדור החדש הוא ככל הנראה במה שמתרחש בפנים, מתכת למעטפת המתכתית


אם זה לא מספיק מרשים – ראוי לציין כי מדובר גם בציון שדומה לזה המתקבל ממעבדים משושי ליבות מדור ה-Coffee Lake המודרני של אינטל, כדוגמת ה-Core i7-8750H וה-Core i5-8400, ולמעבדים משושי ליבות של כמו ה- 5 1600.

אחת מתוך עשרות תוצאות מפתיעות ומרשימות עבור דגמי ה- Pro החדשים שכבר עלו למאגר ה-Geekbench המקיף

השוואה בין ארכיטקטורות מעבדים שונות תחת מערכות הפעלה שונות היא אולי לא ממש מדוייקת ולא ממש הוגנת גם כאשר מבחן הביצועים מאפשר זאת, אך אי אפשר להתווכח עם העובדה שמדובר בקפיצה עצומה קדימה עבור אפל ועבור ארכיטקטורת ליבות העיבוד (תחת שם הקוד Vortex) שלה – החברה ממחישה לנו כי היא בשלה לזנוח את מוצריה של ולעבור לשימוש מלאה בשבבים מפיתוח עצמי גם במחשבים האישיים הניידים והנייחים שלה, מבלי שהצרכנים ירגישו "קריסה" כלשהי בביצועים וביכולות, כך נראה.

ציון ריבוי הליבות ב-A12X Bionic מקבל פרופורציות אחרות כאשר משווים אותו לציונים הממוצעים של מעבדי המוכרים לכולנו מעולם מחשבי ה-PC

גם אם מכשירי ה-iPad Pro החדשים, עם מימדים ומשקלים נמוכים יותר מאי פעם, עד טרה-בייט של נפח אחסון מובנה מהיר וגם מחבר USB Type-C אוניברסלי במקום ה-Lightning, לא ממש קורצים לכם – בתור חובבי חומרה יהיה זה מעניין מאוד להמתין לביקורות המלאות בכדי לבחון לעומק את ביצועי ליבות העיבוד החדשות ביותר מנקודת השוואה אחת בודדת, את ביצועי הליבה הגראפית החדשה המורכבת משבע אשכולות עיבוד (ומבטיחה ביצועים גבוהים פי 2 מאלו של הליבה הגראפית ב- A10X Bionic) וגם את חיי הסוללה שיתקבלו מכל המערך הזה כמובן.

דור ה-iPad Pro השלישי של עוצמתי יותר מרוב מחשבי ה- שנמכרים כיום – ומהווה חיזוק גדול להערכות של מומחים על כך שהחברה עשויה לזנוח מוצרי עיבוד מיצרניות אחרות כבר בתוך שנה מהיום